Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

18-05-2018

XIX Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki z udziałem wadowiczan

Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku Białej po raz dziewiętnasty organizuje właśnie Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki (14 – 19 maja). Wydarzenie, które już na stałe zagościło w kalendarzu imprez kulturalnych Bielska-Białej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich. Przykładem poprzednich lat również i na tegorocznej edycji pojawili się młodzi ludzie z Wadowic, którzy rozwijają swoje zainteresowania i zawsze są otwarci na poznawanie nowych, ciekawych rzeczy. Mowa o uczniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, czyli popularnego „Mechanika”.

Klasy: 1. Liceum policyjnego oraz 2. Technikum elektronicznego wraz z opiekunami 16 maja, czyli dokładnie w połowie imprezy, uczestniczyły w szeregu wykładów i zajęć praktycznych, jak również w pokazach i laboratoriach. Były to tak różne zajęcia, jak: „Matematyczne aspekty szyfrowania”, „Pneumatyka siłowa w przemyśle”, „Techniki manipulacji”, „ Cyberzagrożenia”, „ Elektryczność wokół nas”, „Praca pielęgniarki od kuchni”, „Odlewanie w formach piaskowych”, czy „Wahadło Foucaulta” . Oferta festiwalu jest o wiele bogatsza, ale z powodu ograniczeń czasowych nie sposób było wszystkiego doświadczyć.

- Od wielu lat współpracujemy z AT-H w Bielsku Białej. Korzystając z życzliwości władz uczelni, przyjeżdżamy corocznie na Dni Otwarte, Festiwal Nauki i Sztuki, uczestniczymy w zajęciach organizowanych dla naszych uczniów przez wykładowców akademickich – relacjonuje Marcin Matyjasik, nauczyciel i z-ca dyrektora CKZiU nr 2 w Wadowicach. - Uczelnia cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych absolwentów, którzy niejednokrotnie to właśnie tam kontynuują naukę. Dużym zaskoczeniem dla uczelnianych pracowników okazał się fakt, że w naszej placówce kształcimy również młodzież w klasach o profilu policyjnym. Okazuje się zresztą, że każdy kierunek, który znajduje się w ofercie naszej szkoły jest świetnym wyborem dla zastanawiających się jeszcze nad przyszłością gimnazjalistów. Zatem zapraszamy do nas  – zachęca Marcin Matyjasik.