Ferie zimowe z WCK

Wadowickie Centrum Kultury przygotowało na nadchodzące ferie zimowe ciekawe propozycje dla najmłodszych oraz młodzieży i dorosłych:

1. Propozycje dla najmłodszych

15 stycznia - wtorek

 • Jak zrobić zabawkę dla swojego psiaka? Warsztaty dla dzieci z Katarzyną Szymańską-Lofek (trenerka psów ze Szkoły Paradogs) 10:00 - 11:15  dzieci w wieku 6 - 8 lat, godz. 11:30 - 12:45 dzieci w wieku 9 - 11 lat. WCK i Szkoła dla psów „Paradogs” serdecznie zapraszają wszystkie dzieciaki na warsztaty z tworzenia zabawek z „niczego”, które każdy pies pokocha. Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak prawidłowo bawić się z psem, jak poznać, że pies dobrze się bawi, jak zrobić szarpak do wspólnej zabawy. Po warsztatach Wy i Wasze psy będziecie się już zawsze mogli świetnie bawić!"

16 stycznia -  środa

 • 10:00 "Zapakuj" zwierzaka do worko-plecaka. Warsztaty z wykonywania eko - toreb w Muzeum Miejskim dla dzieci w wieku 6 - 12 lat
 • 16:00 Ahoj Marynarze! Bal karnawałowy dla dzieci w wieku 5-9 lat
Kapitan statku RioLine zaprasza na karnawałowy rejs wszystkich tych, którzy nie boją się przygód i gotowi są na świetną zabawę. Bal poprowadzi dla Was załoga pokładowa - Ela i Sebastian. Nie zapomnijcie o karnawałowym przebraniu!  Bilety w cenie 10 zł dzieci, 15 zł dorośli do nabycia w sekretariacie WCK.

18 stycznia -  piątek

 • 8:00 "Z końmi za pan brat". Wycieczka do stadniny w Czasławie "Zaczarowane Wzgórze"dla dzieci 6 - 9 lat.Podczas wycieczki dla dzieci została przewidziana konna przejażdżka, wyprawa do zaczarowanego wąwozu, pieczenie faworków, gorący poczęstunek, wizyta w wiejskim zoo, saneczkowanie i bitwy śnieżne (jeśli będzie dużo śniegu), karnawałowe tańce i konkursy itd.

21 stycznia - poniedziałek

 • PoGADanka. Pokaz gadów i płazów dla dzieci: godz. 10:00 - 11:15 dla dzieci 5 - 7 lat, godz. 11:30 - 12:45 dla dzieci 8 - 12 lat. Kiedy węże są niebezpieczne? Jakie gatunki jaszczurek występują w Polsce? Na te i na inne pytania dotyczące węży, jaszczurek, żółwi, patyczaków, kameleonów opowie dzieciom Jakub Matruszewski, który przywiezie na zajęcia różne zwierzęta ze sklepu zoologicznego „Bazyliszek” w Krakowie.

22 stycznia -  wtorek

 • 9:00 Afryka i jej czerwona wyspa Madagaskar. Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Krakowie dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Zwiedzanie żywych okazów oraz warsztaty.

23 stycznia -  środa

 • 10:00 "Zapakuj" zwierzaka do worko-plecaka. Warsztaty z wykonywania eko - toreb w Muzeum Miejskim dla dzieci w wieku 6 - 12 lat.
 • 11:00 Filcowe leśne zwierzaki. Warsztaty kreatywne dla dzieci 9 - 12 lat

Zapraszamy na wyjątkowe kreatywne warsztaty z tworzenia filcowych leśnych zwierzątek. W trakcie warsztatów, każdy samodzielnie stworzy własnego zwierzaka, nada mu kształt i dowolnie ozdobi. Razem odkryjemy, jak wiele pomysłowości i kreatywności kryje się w każdym dziecku i jak niewiele trzeba, by rozbudzić w sobie pasję tworzenia.

 • 15:00 Karmniki dla ptaków - zrób to sam! Zajęcia konstruktorskie od 11 lat (część pierwsza)

Jak zrobić coś z niczego? Czego potrzeba do stworzenia domku dla ptaków? Jak rozwijać swoje zdolności manualne? Na te oraz inne pytania poznają odpowiedzi uczestnicy dwudniowych warsztatów "Karmnik dla ptaków - zrób to sam!", podczas których młodzież wykona karmniki dla ptaków.

24 czwartek

 • Kino Malucha "Psi Patrol". Warsztaty dla dzieci połączone z projekcją bajki i animacjami. 16:15 - 17:15 dzieci w wieku 3-4 lat, 17:30 - 18:30 dzieci w wieku  5 - 6 lat.
 • 15:00 - 17:00 Karmniki dla ptaków - zrób to sam! Zajęcia konstruktorskie od 11 lat (część druga)

25 stycznia - piątek

 • Morskie królestwo w słoiku. Zabawa z hydrożelem. Warsztaty kreatywne dla dzieci. Godz. 11:00 - 12:15 dla dzieci 3 - 5 lat, 12:45  - 14:15  dla dzieci 6 - 8 lat

Hydrożelowe kulki to idealna zabawa  nie tylko dla najmłodszych. Podczas zajęć stworzymy morskie królestwo i zamkniemy je w słoiku, który każde dziecko zabierze po zajęciach do domu. Nie zabraknie również morskich zabaw i zawodów.


Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 33 823 31 56 oraz w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury.

Zapisy na warsztaty prowadzone będą  od 2 stycznia 2019 r. do zapełnienia list, opłata za zajęcia przyjmowana przy zapisach. Zapisy na warsztaty eko  - toreb przyjmowane w Muzeum Miejskim. Wstęp na warsztaty: 10 zł, warsztaty z tworzenia karmników 15 zł (dwa dni). Koszt wycieczek: stadnina 35 zł, Muzeum Przyrodnicze 25 zł. Bal dla dzieci: 10 zł dzieci, 15 zł rodzice.

2. Propozycje dla młodzieży i dorosłych

Ferie z Wadowickim Centrum Kultury - propozycje dla młodzieży i dorosłych

15 stycznia - wtorek

 • 17:08 "Wadowice Crime Story" - Wieczór Gier Kryminalnych. Małe miasto... Wielka zbrodnia... Planszówki. Okup: 15 zł.

16 stycznia - środa

 • Warsztaty fotograficzne z Izą Faber (godz. 10:00 - dla dzieci w wieku 10 - 12 lat, godz. 12:15 - dla młodzieży w wieku 13 - 18 lat). Bilety: 10 zł
 • 11:00 Ferie w Kinie "Centrum", bajka 2D. Bilety: ulgowy 8 zł, normalny 10 zł.

17 stycznia -  czwartek

 • 11:00 Ferie w Kinie "Centrum", bajka 3D. Bilety: ulgowy 10 zł, normalny 12 zł.
 • 18:00 Klub Podróżnika "Papua Nowa Gwinea" Seweryn Gałysz. Wstęp wolny.

20 stycznia - niedziela

 • 18:00 spektakl Teatru Próg pt. "Załoga G_moll". Bilety: 10 zł.

21 stycznia - poniedziałek

 • 15:00 Escape Room "Zagadka w teatrze!". Wstęp: 15 zł. Pomieszczenia Wadowickiego Centrum Kultury zamienią się w owiane tajemnicą miejsce zbrodni, do której doszło podczas jednej z prób teatru… Wolontariat WCK wraz z Sherlock - Escape Room Wadowice zapraszają do zabawy w stylizowanym Escape Roomie “Zagadka w teatrze!”, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił, by rozwikłać zagadkę kryminalną…Liczebność grupy: 3-4 osoby. Ilość grup: 12. Czas zabawy: 45-60 minut. Ilość miejsc ograniczona! Zapisy od stycznia na fb.com/wolontariat.wck.

23 stycznia -  środa

 • 11:00 Ferie w Kinie "Centrum", bajka 2D. Bilety: ulgowy 8 zł, normalny 10 zł.

24 stycznia -  czwartek

 • 11:00 Ferie w Kinie "Centrum", bajka 3D. Bilety: ulgowy 10 zł, normalny 12 zł.

25 stycznia -  piątek

 • 17:30 Kameralny Wieczorek Filmowy, filmy: "Dzikie historie", "Szkolna Imprezka". Wstęp 15 zł za dwa filmy. Domowa atmosfera. Ciepłe kocyki. Wygodne leżaczki i sofy. Słodkie przekąski. Przepyszne kakao. Wyjątkowe osoby. Nowe znajomości! To wszystko w towarzystwie dwóch świetnych filmów: „Dzikie historie” oraz „ Szkolna imprezka.” Tradycyjnie Wolontariusze zachęcają także do przynoszenia swoich wypieków i przekąsek na wspólny stół – to wydarzenie tworzone dla Was i z Wami!

25 stycznia -  piątek

 • 11:00 Świadoma mama - trening dla kobiet po porodzie i z maluszkami. Prowadząca Żaneta Żytko. Wstęp: 10 zł. Przygotowany trening jest doskonalą formą, aby sprostać potrzebom wszystkich mam po porodzie oraz pozwala pomóc im wrócić w zdrowy sposób do formy z przed ciąży. Na zajęciach poznasz ćwiczenia wzmacniające i stabilizujące całe ciało, ćwiczenia na mięśnie dna miednicy, technikę mobilizacji blizny po cesarskim cięciu oraz wiele innych cennych wskazówek. Trening pozwala pogłębić więź z dzieckiem, gdyż może przybyć na salę treningową wraz z mamą! W porównaniu do innych form aktywności fizycznej, po porodzie jest możliwość uczestnictwa na sali treningowej wraz ze swoimi nowo narodzonym dzieckiem.

26 stycznia -  sobota

 • Mistrzostwa Wadowic FIFA 19. Turniej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej WCK oraz Galicjanki. Miejsce wydarzenia: Galicjanka Skarpa - Zegadłowicza 3.

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 33 823 31 56 oraz w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury.

Zapisy na warsztaty prowadzone będą  od 2 stycznia 2019 r. do zapełnienia list, płatne w dniu zapisu. Bilety na wydarzenia do zakupu w sekretariacie WCK oraz Kasie Kina Centrum.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

IT Wadowice: Ferie zimowe z WCK