Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Tablice kredowe coraz częściej zastępowane są przez tzw. tablice suchościeralne, które nie powodują alergii, nie brudzą i przez to, że nie wymagają użycia wody w celu ich umycia, nie trzeba też czekać na ich wyschnięcie. Najważniejsze jest jednak to, że można taką tablicę wykorzystywać na wiele sposobów. W dalszej części artykułu dowiesz się, na co musisz zwracać uwagę, aby kupić tablicę suchościeralną odpowiadającą Twoim potrzebom.

 

Czym w ogóle jest tablica suchościeralna?

Tablice suchościeralne mogą mieć dowolny kształt i rozmiar w zależności od naszych wymagań i miejsca, gdzie będzie ona wykorzystywana. Dzięki czemu możemy z powodzeniem montować je zarówno w salach lekcyjnych, wykładowych, w biurze, jak i w sypialni, czy w domowym biurze. Przez sposób pisania (lub rysowania) można spotkać ją również pod nazwą tablica na markery. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wykorzystywane markery muszą być specjalnie dostosowane do takich tablic i warto najpierw upewnić się, aby nie musieć później męczyć się ze zmywaniem trwałego markera.

 

Do czego można wykorzystywać tablicę na markery?

Przede wszystkim jest to niezastąpiony produkt, na którym można tworzyć nowe koncepcje, trenować różne zadania, np. matematyczne, przekazywać wiedzę z wielu dziedzin, czy nawet rozwiązywać problemy w firmie. Tablice suchościeralne idealnie sprawdzają się również do tworzenia tzw. map myśli. Dlatego mogą być używane przez studentów, uczniów, czy nawet współpracowników. Wiele osób montuje w swoim domu tablice na markery, aby wykorzystywać ją do planowania obowiązków w domu dla siebie, jak i dla pozostałych członków rodziny. Jednak, aby możliwe było czerpanie ze wszystkich korzyści tablicy, koniecznie trzeba ją odpowiednio pielęgnować.

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania tablicy?

 

Rodzaj powierzchni

Powierzchnia tablicy to jeden z najważniejszych elementów, na który trzeba zwrócić uwagę. Obecnie mamy do wyboru powierzchnie szklane, ceramiczne, melaminowane oraz nano clean. Najpopularniejsza jest jednak powierzchnia szklana. Charakteryzuje się ona przede wszystkim wysokim poziomem ścieralności oraz wytrzymałości.

 

Wielkość tablicy

Jak już wcześniej było wspomniane mamy do dyspozycji wiele rozmiarów takich tablic. Standardowo dzielą się one na duże, paronamiczne, małe tabliczki, mobilne oraz tablice na statywach. Jak widać, rozmiar w tym przypadku połączony został ze sposobem, w jaki będziemy ją wykorzystywać.

 

Akcesoria do tablicy suchościeralnej

Podczas kupowania tablicy suchościeralnej konieczne jest zakupienie również kilku bardzo przydatnych akcesoriów. Najważniejsze stają się oczywiście markery. Dostępne są one w szerokiej bazie kolorystycznej. Warto zatem zakupić przede wszystkim czarny, zielony i czerwony marker. Dodatkowe kolory sprawią, że łatwiejsze stanie się zapamiętywanie lub też zwracanie uwagi na ważniejsze zapiski. Bardzo przydatna będzie również specjalna gąbka do tablic tego rodzaju, dzięki której będzie można łatwo i szybko zmyć niepotrzebne zapiski.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.