08-01-2019

<a href=Wadowice gościły prezydenta RP i jego małżonkę " class="left" id="zdjecie_grupy"/>

To było bardzo ważne wydarzenie dla mieszkańców naszego powiatu. Z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy ulicami Wadowic przeszedł Orszak Trzech Króli.

Wydarzenie otworzyła Msza św. w kościele św. Piotra Apostoła, której przewodniczył biskup Damian Muskus OFM. Po liturgii na ulice Wadowic wyruszył barwny Orszak Trzech Króli. Na pl. św. Jana Pawła II jego uczestnicy wspólnie kolędowali. Wysłuchali także przemówień. Prezydent RP wyraził m.in. nadzieję, że „Polacy zawsze pozostaną wspólnotą”. - Wspólnotą myślenia wzajemnie o sobie, wspólnotą bycia razem, wspólnotą rozumienia się nawzajem, bo to jest także istota orszaku Trzech Króli, i to jest także istota w ogóle święta Objawienia Pańskiego: bycie razem, wspólnota rodziny, ducha, wiary i tradycji – precyzował.

Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli Powiatu Wadowickiego. Obecni byli starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz liczni radni powiatowi na czele z przewodniczącą Rady Powiatu Zofią Kaczyńską. – Dziękujemy organizatorom, dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego orszaku. Mamy nadzieję, że atmosfera jedności, która towarzyszyła temu pięknemu wydarzeniu na stałe zagości w naszym powiecie i pozwoli nam jeszcze lepiej współpracować ze sobą – komentuje starosta E. Kurdas.Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.