Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Promocja książki dr. Tomasza Graffa!

Powstała obszerna monografia Marcina Wadowity, słynnego teologa i dziekana Akademii Krakowskiej. Napisał ją wadowiczanin dr Tomasz Graff. Na spotkanie z autorem zapraszamy we wtorek 19 marca do Wadowickiego Centrum Kultury przy ul. Teatralnej 1, na którym będzie można zakupić książkę  w promocyjnej cenie.

Monografia dr. Tomasza Graffa jest pierwszą pracą w całości poświęconą Marcinowi Wadowicie. Autor, dzięki analizie obfitego i różnorodnego materiału źródłowego, obejmującego archiwalia polskie i zagraniczne oraz XVII-wieczne starodruki autorstwa samego Wadowity, jak też akademików z jego otoczenia, wnikliwie rekonstruuje życie codzienne, karierę i działania publiczne tego wybitnego profesora Uniwersytetu Krakowskiego. Książka przyczynia się także do poszerzenia stanu badań o historii Wadowic - rodzinnej miejscowości Wadowity, a także stanu wiedzy o krakowskim środowisku uniwersyteckim i kościelnym przełomu XVI i  XVII w.

Autorem monografii jest dr Tomasz Graff, wadowiczanin, prodziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który tak podsumowuje książkę: Niniejsza monografia nie tylko rekonstruuje karierę, działalność i twórczość jednego z krakowskich księży profesorów żyjących w dobie nowożytnej, ale również (…) przedstawia panoramę powiązań społecznych i środowiskowych jej głównego bohatera. (…) Publikacja ta pokazuje ponadto ewolucję pamięci o Marcinie Campiusie Wadowicie – od chwili śmierci aż po czasy współczesne. Czytelnik po lekturze zachowuje obraz człowieka z krwi i kości, w dużej mierze nietuzinkowego, niepozbawionego wad, będącego barwnym i znamienitym przedstawicielem elit krakowskiego Kościoła i Uniwersytetu w okresie rządów dynastii Wazów.

Spotkanie promujące książkę dr. Tomasza Graffa pt.: "Marcin Campius Wadowita (ok. 1567 – 1641) Duchowny i profesor Uniewersytetu Krakowskiego". odbędzie się we wtorek 19 marca 2019 r. o godzinie 17.30 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury przy ul. Teatralnej 1. Będzie można na nim nabyć książkę autora w obniżonej cenie wraz z autografem autora.

Wstęp wolny!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

IT Wadowice: Promocja książki dr. Tomasza Graffa!