Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Policjanci zabezpieczyli „lewe” papierosy i tytoń na terenie Wadowic

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z lokali handlowych w centrum miasta przechowywane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. 13 marca br. policjanci potwierdzili informację, jednocześnie zatrzymali 40-letnią mieszkankę Wadowic, która przechowywała 560 sztuk papierosów różnych marek. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie zostało oszacowane na kwotę ponad 640 złotych.

Następnego dnia wadowiccy stróże prawa w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili w rejonie placu targowego 4 kilogramy krajanki tytoniowej i 1000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem w tym przypadku zostało oszacowane na 3140 złotych.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.