15-03-2019

Od niedzieli Dni Otwarte w CKZiU Nr 2 w Wadowicach. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Bogaty wybór kierunków, wysoka jakość kształcenia oraz tradycja. Szkoła, która trzyma rękę na pulsie i nie waha się podejmować edukacyjnych wyzwań. Jej absolwenci znajdują zatrudnienie w bardzo atrakcyjnych zawodach. Jakich? Tego będzie można dowiedzieć się w trakcie Dni Otwartych, które odbędą się 17 - 18 marca (niedziela – poniedziałek) w głównej siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. – Jesteśmy otwarci dla wszystkich – mówi dyrektor placówki.

Wybór na całe życie

Uczniowie klas trzecich gimnazjów oraz ósmoklasiści już wkrótce staną przed trudnym wyborem. Będą musieli podjąć decyzję, która wpłynie na ich dalsze życie. Być może warto zapoznać się z ofertą jednej z największych placówek oświatowych w naszym powiecie. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach (dawniej „Gorzeń” i „Budowlanka”, które przed dwoma laty połączyły się w jedno) ma bardzo ciekawe rozwiązania, nad którymi warto się pochylić. Będzie to można zrobić już w najbliższych dniach. 
Powiat Wadowice

Zaprojektuj przyszłość

Tradycja, co warto podkreślić, idzie w CKZiU Nr 2 w Wadowicach w parze z nowoczesnością. Centrum, jak się dowiadujemy w rozmowie z dyrektorem placówki, to nie tylko kierunki, które od lat cieszą się niezmiennym powodzeniem, ale także nowości, które być może podbiją serca miłośników dobrej kreski i nietuzinkowych, ale stabilnych, rozwiązań architektonicznych. - Na bieżąco śledzimy to, co dzieje się na rynku pracy. Badania, które pojawiają się w tym zakresie, wykazują wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Dlatego postanowiliśmy otworzyć liceum architektoniczne. Młodzi ludzie, którzy wybiorą ten kierunek będą mogli uczyć się takich przedmiotów jak: projektowanie rysunku zawodowego, malarstwo, plastyka, obsługa programu Autocad. Tego wszystkiego, co przygotuje ich do podjęcia studiów z zakresu architektury – mówi Jerzy Kotaś, dyrektor szkoły. Przy czym podkreśla, że w ofercie placówki pojawił się jeszcze jeden nowy zawód. - Utworzony dzięki wieloletnim staraniom Związku Polskie Okna i Drzwi zawód: monter stolarki budowlanej daje wiele możliwości, a także pewność uzyskania dobrze płatnej pracy po ukończeniu szkoły – dodaje. 

Powiat Wadowice

Nie tylko szkolne korytarze

Ta szkoła to nie tylko tradycyjne zajęcia. To także współpraca z Wadowicką Grupą Biznesową, potencjalnymi pracodawcami, ekspertami, a także, w związku z profilem architektonicznym, patronat lokalnych architektów, biur architektonicznych i projektowych. - Młodzież wyjeżdża na praktyki zawodowe poza granice kraju. Właśnie teraz uczniowie trzeciej klasy technikum budowlanego szlifują swoje umiejętności w Niemczech. Ale to nie wszystko. Nasi podopieczni zwiedzają zakłady produkcyjne, wyjeżdżają na targi. Tak było przed kilkoma tygodniami, gdy jedna z klas pojechała do Poznania, aby zapoznać się z ofertą wystawioną w ramach wydarzenia „Budma”. Ta sama klasa jest objęta patronatem wspomnianego wcześniej związku, który obejmuje także szkolenia z zakresu montażu okien i drzwi. Dodatkowo każdy uczeń z tej grupy ma szanse na uzyskanie stypendium, które funduje nasz partner. Przy czym projekt „Dobry montaż” ma zasięg ogólnopolski – tłumaczy dyrektor Kotaś. 

W najlepszym towarzystwie

Szkoła, a przez to i Wadowice, nawiązała współpracę z ośrodkami w Grecji i Florencji w ramach działań z Centrum Edukacyjnym Est. - To miejsca, gdzie istnieją ośrodki, które wykorzystują w swojej pracy drukarki 3D. Zależy nam, aby nasi uczniowie poznali tajniki działania tego urządzenia – podkreśla Dorota Szemik, wicedyrektorka CKZiU Nr 2. – Jubilerzy, którzy pracują we włoskim ośrodku potrafią wykreować, a następnie wydrukować ozdoby, które przypadną do gustu każdej kobiecie. To naprawdę budzi podziw. Nasze Centrum zakupiło taką drukarkę. Ruszyły także szkolenia, które pozwolą uczestnikom zrozumieć sposób jej działania. Ponadto druk 3D to przyszłość architektury - dodaje. 

Powiat Wadowice

Wolne soboty

Pozostaje jeszcze jedno pytanie, które zapewne zadają sobie rodzice tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Czy w placówkach oświatowych nie zabraknie dla ich dzieci miejsca?

- My jesteśmy przygotowani na to wyzwanie. Dla wszystkich starczy miejsca. Nie planujemy także lekcji w soboty – obiecuje dyrektor. – Przygotowaliśmy pełną ofertę. O przyjęciu do naszej szkoły zadecydują wyniki egzaminów oraz oceny na świadectwie. Mamy do dyspozycji sale lekcyjne w budynkach przy ulicy Słowackiego i Zegadłowicza. 

Przyjdź – Zobacz - Zapytaj: Niedziela ze zwiedzaniem

Być może warto odwiedzić placówkę, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy. A przy okazji zadać pytania nauczycielom oraz uczniom, którzy będą oprowadzać gości po szkole. 

Dni otwarte odbędą się w dniach 17-18 marca w głównym budynku Centrum przy ulicy Zegadłowicza 36. W niedzielę od 11.00 do 15.00 oraz w poniedziałek od 9.00 do 14.00. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, gdyż jedna z klas została zaaranżowana na salę zabaw dla najmłodszych gości – w przyszłości być może uczniów CKZiU nr 2.

Katarzyna Górna-Oremus

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.