21-latek odpowie za kradzież kamer monitoringu

Policjanci z Brzeźnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kamer monitoringu. Łupem złodzieja padły dwa tego typu urządzenia.

Kilka dni temu, kryminalni z Posterunku Policji w Brzeźnicy ustalili i zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który 14 marca br. ukradł z poczekalni budynku stacji PKP w Brzeźnicy dwie kamery monitoringu. Jak wynikało z ustaleń, 21-latek kilka dni przed kradzieżą odwrócił kamery, ale ujawnili to policjanci kontrolujący rejon stacji kolejowej. Nie stwierdzono wówczas by urządzenia zostały uszkodzone. W dniu kradzieży mężczyzna przebywając sam w budynku stacji, wyrwał kamery ze ściany i uciekł zabierając je ze sobą. Wartość skradzionych urządzeń wyceniono na kwotę ponad 1250 złotych. Mieszkaniec gminy Brzeźnica został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Przedstawiono mu zarzut kradzieży (art. 278 KK), do którego się przyznał. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.