Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Ręce spięte kajdankami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach nie ustają w tropieniu przestępców. W efekcie ich działań zostali ustaleni sprawcy kradzieży dwóch rowerów. Wadowiczanie usłyszeli już zarzuty.

W nocy z 17/18 lipca br. sprzed jednego z bloków na ul. Niwy w Wadowicach został skradziony rower o wartości około 3000 złotych. 22 lipca wadowicka komenda otrzymała kolejne zawiadomienie o kradzieży następnego roweru z tego samego miejsca. Jego wartość została wyceniona na kwotę około 800 złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni szybko wytypowali złodziei, których zatrzymali 24 lipca br. Mieszkańcy Wadowic (20 i 22-latek) usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Grozi im do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali jeden z rowerów, który wrócił do właściciela. Jednoślad był przerobiony (przemalowany i wyposażony w części pochodzące od innych rowerów). W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, policjanci ujawnili i zabezpieczyli u każdego z nich, liczne części pochodzące od różnych rowerów. Obecnie trwają czynności zmierzające do identyfikacji tych przedmiotów. Policjanci nie wykluczają, że mężczyźni są sprawcami kradzieży także innych jednośladów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.