Liderzy rynku ukierunkowują swoje działania tak, by zobowiązania prawne nie przekraczały progu założonego przed podjęciem biznesowych decyzji. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług firm konsultingowych w celu usprawnienia administracyjnych mechanizmów. Obniżenie podatkowych należności to konstruktywne rozwiązanie zarówno dla małych firm, jak i globalnych organizacji.
Obowiązkowe świadczenia
Korzystanie z usług firm zewnętrznych w zakresie doradztwa podatkowego może usprawnić wiele procesów administracyjnych. Wsparcie obejmuje m.in. analizę potrzeb klienta oraz egzekucję obowiązkowych środków finansowych. W ramach doradztwa podatkowego podmioty prawne mogą liczyć m.in. na:
- optymalizację struktur oraz transakcji,
- przegląd księgowo-podatkowy,
- pomoc w tworzeniu zagranicznych oddziałów.
Szczegółowe informacje na temat świadczonych usług znaleźć można na stronie Crowe.com/pl.
Badanie sytuacji firmy
Due dilligence to jeden z procesów przeprowadzanych w ramach doradztwa podatkowego. Jego zasadniczy cel stanowi analiza przedsiębiorstwa na podstawie finansowych oraz normatywnych wskaźników. Aktualna ocena firmy określana jest przez rewidentów, prawników lub rzeczoznawców. Due dilligence stanowi ostatnią fazę operacji przedtransakcyjnej. Proces umożliwia m.in.:
- określenie ryzyka, związanego z planowaną przez przedsiębiorstwo inwestycją,
- scharakteryzowanie obszaru rynkowego, w którym działa podmiot gospodarczy,
- opracowanie strategii negocjacji ze stroną umowy.
Due dilligence często wykorzystuje się w fuzyjnych transakcjach. Przeprowadzone badania aktywów pozwalają bowiem uzyskać szczegółowe informacje na temat faktycznego stanu danego przedsiębiorstwa.
Pozornie proste rozwiązania mogą mieć bezpośrednie przełożenie na efektywność działań firmy w danym sektorze gospodarczym. Przepisy prawne wciąż ulegają aktualizacji i często trudno jest nadążyć za wprowadzanymi modyfikacjami. Zlecenie usług podmiotom zewnętrznym to forma odciążania i dobry sposób na doraźne rozwiązanie problemów firmy.