Dogrzewają wnętrza, tworzą przyjemną atmosferę i są eleganckim dodatkiem do aranżacji. Kominki, bo o ich mowa, wybierają zarówno zawodowi projektanci, jak i amatorzy urządzający swoje domy w wybranym przez siebie stylu. Czy do każdego wnętrza da się dobrać odpowiedni kominek?

Kominek do nowoczesnego salonu

Styl nowoczesny pozwala tworzyć wnętrza przestronne, jasne i bardzo praktyczne. W salonie łączy niezbędny do wypoczynku komfort z reprezentatywną funkcją pokoju dziennego. Do nowoczesnej aranżacji pasują proste kominki z dużymi przeszkleniami. W minimalistycznie urządzonym pomieszczeniu dobrze odnajdzie się model o horyzontalnym ułożeniu. Obecnie panuje moda na zabudowane kominki. Ciekawe oferty kominków można znaleźć na stronie https://www.szalonymax.pl/, a także wiele innych stylowych elementów wyposażenia wnętrz.

Umożliwia to schowanie instalacji w ścianie, wykonanej na przykład z płyt gipsowo-kartonowych. W tym celu najlepiej wykorzystać materiały ognioodporne oraz wyróżniające się większą grubością. Wzmacnia się w ten sposób konstrukcję, dbając zarazem o bezpieczeństwo. Wielu współczesnych inwestorów przykłada dużą wagę do ekologii. Chcąc korzystać z kominka bez wyrzutów sumienia, najlepiej stawiać na modele zasilane prądem lub biopaliwem.

Kominek dopasowany do wnętrza

W klasycznej kuchni

Nie tylko salon jest wnętrzem, które skorzysta na zainstalowaniu kominka. To element aranżacji także niejednej kuchni, zwłaszcza tej urządzonej w stylu klasycznym. Jakie kominki pasują tam najlepiej? Można postawić na modele wolnostojące. Tak zwane kozy bardzo dobrze grzeją, a do tego wprowadzają domową atmosferę. Pasują do naturalnego drewna i kamienia, materiałów typowych dla wnętrz klasycznych.

Kominki wolnostojące mogą mieć tradycyjne palenisko, ale na rynku dostępne są także urządzenia elektryczne. To samo dotyczy modeli zasilanych biopaliwem. Nie trzeba zatem chodzić na aranżacyjne kompromisy, bez względu na rodzaj zastosowanej instalacji. Popularność kominków we współczesnych polskich kuchniach wynika przede wszystkim z połączenia tych pomieszczeń z salonem oraz jadalnią. We wznoszonych dzisiaj domach preferowany jest układ otwarty. Kominki to ciekawy pomysł na podkreślenie wybranej części wnętrza, a nawet zaznaczenie umownej granicy pomiędzy strefami o odmiennym przeznaczeniu.

Ciepła sypialnia, przytulny gabinet

Zaletą kominków elektrycznych jest ich bezproblemowy transport oraz łatwy montaż. Można je zatem dowolnie przenosić, na przykład w wyjątkowo chłodne dni często trafiają do sypialni. W sklepach dostępne są obecnie różne kominki, także te bardzo przystępne cenowo. Wielu konsumentów decyduje się zatem zainwestować w kilka tego rodzaju urządzeń. Poza kominkiem we wspólnej części domu, wybiera się także model do sypialni. A nawet gabinetu. Praca w domu wymaga nie lada wytrwałości i konsekwencji. Kojący widok płonącego ognia to jeden ze sposobów zmotywowania się do wysiłku.

I skupienia uwagi na obowiązkach. Podobnie jak miało to miejsce w salonie czy kuchni, także do pozostałych wnętrz uda się znaleźć kominek w odpowiednim stylu. Producenci nieustannie poszerzają swoją ofertę o kolejne modele. Uznaniem cieszą się kominki o prostej formie, ale także te uzupełnione zdobieniami.