Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Na zdjęciu widać koło ratunkowe, a na jego tle napis: Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną oraz z rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, uczyli najmłodszych jak zachować bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku.

7 i 14 lipca 2020 roku mundurowi wzięli udział w spotkaniach z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mucharzu i Jaszczurowej, a także półkolonii zorganizowanej przez Klub W.S.I.S.K.A. Victoria w Wadowicach. Policjanci podczas spotkań przybliżyli założenia ogólnopolskich akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje 2020”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, zwłaszcza podczas kąpieli wodnych. Przypomnieli, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Podkreślili, by stosować się do zaleceń i uwag ratownika oraz by przestrzegać regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Policjanci przypomnieli także, że dzieci powinny bawić się w wodzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Radzili również by nie skakać do wody w miejscach nieznanych. Dodatkowo zaprezentowali sprzęt i wyposażenie służbowe, a najmłodsi mieli możliwość obejrzeć radiowóz i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W czasie zajęć dzieci były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą, również dotyczącą ograniczeń związanych z epidemią.

Ponadto policjanci zachęcali do udziału w trwającym konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, polegającym na przygotowaniu spotu filmowego promującego bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą bądź wykonania pracy plastycznej dowolną techniką.

Ulotka z informacjami na temet konkursu Artstyczny przeWodnik

Ulotka dotycząca bezpieczeństwa w górach