Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

środAwisko z polską animacją

Już w najbliższa środę (17 lutego br ) o godz. 19:00 w wadowickim Kinie Centrum (ul. Teatralna 1) w ramach cyklu "środAwisko" będzie można zobaczyć polski film pt."Zabij to i wyjedź z tego miasta" w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego z muzyką Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Film jest zdobywcą Złotych Lwów na FPFF w Gdyni 2020 za najlepszy film! 

Przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce film łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą.

Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustawa Holoubka, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm.

Cena biletu: 10 zł./os.

Kup bilet


IT Wadowice: środAwisko z polską animacją