Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021

EKD - czyli Ekstremalna Droga Krzyżowa jest nową formą duchowości zainicjowaną  już w 2010 roku! Z roku na rok ta wyjątkowa inicjatywa zyskuję coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród młodych i wielbicieli sportów ekstremalnych, ale również wszystkich którzy chcieliby w wyjątkowy sposób przeżyć czas wielkiego postu.  

Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Zapraszam na EDK AD 2021!

Tegoroczna edycja (noc z 26/27 marca 2021 r.) obejmuje swym zasięgiem 25 państw oraz 258 miejscowości. Organizatorzy przygotowali 656 tras o różnej skali trudności (średnia długość ponad 40 km). Najwięcej tras przygotowanych w Małopolsce za cel swojej pielgrzymki wytyczyło sobie Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niektóre z tras również prowadzą do i z Wadowic! 

Ci, którzy mają do tego warunki fizyczne i motywację duchową mogą jeszcze dołączyć do tej niecodziennej modlitwy (wyprawa nocą, przy zmiennych warunkach atmosferycznych, w trasie ok. 40 km). Więcej informacji można znaleźć na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.


IT Wadowice: Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021