Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wadowicach informuje, że istnieje ostatnia szansa uzyskania dotacji na wymianę kotła węglowego na powietrzną pompę ciepła, przyznawanej przez Gminę Wadowice w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Poddziałanie 4.4.2 oraz Poddziałanie 4.4.3. Max. dofinansowanie do powyższej inwestycji wynosi 14.000,00 zł.

Zachęcamy mieszkańców chcących uzyskać dofinansowanie na likwidację starego paleniska węglowego, do kontaktu z Urzędem Miejskim w Wadowicach tel.: 33 873 18 11 wew. 210 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jednocześnie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dofinansowaniem do wymiany starego kotła węglowego na kotłownię gazową, nie ma już możliwości dofinansowania tych inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast nadal istnieje taka możliwość w ramach rządowego programuCzyste powietrze”. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dofinansowania powyższego programu, w ramach którego można otrzymać dotację na: ocieplenie budynku jednorodzinnego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę kotłów oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

https://czystepowietrze.gov.pl/