Jakie usługi CNC oferują małopolskie firmy?

Dzisiaj w przemyśle stosuje się wiele udogodnień, które mają za zadanie zautomatyzowanie, zoptymalizowanie i doprecyzowanie pracy. Jednym ze sposobów na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów jest CNC, czyli komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Jakie usługi da się wykonać w ten sposób?

Gięcie blach CNC — Valortti

Dzięki maszynom CNC obróbka metalu jest bardzo wygodna i precyzyjna, niezależnie od przedmiotów podlegających obrobieniu. Szukając w Małopolsce firmy, która świadczy usługi CNC, warto zapoznać się z ofertą na Valortti.com. Gięcie blachy z wykorzystaniem technologii CNC odbywa się na prasie krawędziowej i na automacie tnącym. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie nietypowych kształtów. Valortti — firma, która swoją siedzibę ma w miejscowości Leńcze, a więc niedaleko Wadowic, oferuje usługi gięcia do grubości 12 mm, zapewniając prawie 100% dokładności. Oczywiście to nie jedyna usługa CNC, jaką oferuje. Zlecić można również wycinanie laserowe i spawanie laserowe. Warto też sprawdzić, jakie usługi CNC świadczą firmy działające w okolicy i porównać oferty.

Wycinanie laserowe CNC — Specialtech z Krakowa

Technologia CNC pozwala na znacznie więcej możliwości obróbki niż samo gięcie blachy. Wśród usług wykorzystujących jej możliwości wymienia się wycinanie laserowe. Znajduje się ono m.in. w ofercie firmy Specialtech z Krakowa. Technologia wycinania laserem CNC z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania pozwala precyzyjnie wycinać dowolnie zaprojektowane kształty w tak twardym materiale, jakim jest stalowa blacha. Co więcej, dzięki laserowi, krawędzie obrabianego materiału nie wymagają dodatkowej obróbki, można też wycinać otwory mniejsze niż grubość blachy.

Frezowanie CNC — TPLAST

Firma TPLAST ma swoją siedzibę w Krakowie. To przedsiębiorstwo oferujące produkty takie jak konstrukcje stalowe, poliwęglan komorowy oraz lity w formacie płyt, kurtyny paskowe, szyby cabrio, tworzywa sztuczne, w tym plexi i wiele innych. Ponadto w swojej ofercie ma usługi takie jak cięcie laserem, obróbka CNC. Krakowska firma TPLAST wycina, frezuje i graweruje dowolne kształty w różnego typu materiałach.

Toczenie CNC – ASMP z Zabierzowa

Toczenie CNC to jedna z najpopularniejszych metod obróbki skrawaniem. W swojej ofercie ma je małopolska firma ASMP z Zabierzowa. W wyniku toczenia można otrzymać przedmioty o różnego typu kształtach. Gwarantuje to możliwość sterowania maszyną przy pomocy komputerowa.

Szlifowanie i zaokrąglanie krawędzi po obróbce CNC — Polspecjal z Krakowa

Zdarza się, że po wcześniejszej obróbce na powierzchni materiału obrabianego laserem, plazmą, gilotyną, czy wytłaczarką pozostają ostre krawędzie lub grat. Wówczas konieczne jest zeszlifowanie materiału, a nawet zaokrąglenie jego krawędzi. Perfekcyjne, powtarzalne wykończenie możliwe jest dzięki technologii CNC. Specjalistyczne maszyny, które to umożliwiają ma w swoim parku maszynowym firma Polspecjal z Krakowa. Jest to komplet szlifierek do wałków, otworów, płaszczyzn.

Jak widać, w województwie małopolskim działa wiele przedsiębiorstw, które mają w swojej ofercie usługi związane z wykorzystaniem technologii CNC. Warto sprawdzić, co konkretnie oferują i poprosić o wycenę.