Licytacje komornicze w Krakowie – nieruchomości, w które możesz zainwestować

Nieruchomości wystawiane na sprzedaż przez komornika pochodzą od osób, których majątek poddano egzekucji. Mogą to być zarówno domy, mieszkania, jak i lokale usługowe, obiekty przemysłowe czy grunty. To atrakcyjna propozycja dla wielu inwestorów, ponieważ cena wywoławcza na licytacji w pierwszym terminie wynosi 3/4 wartości rynkowej, w drugim spada do 2/3. Sprawdź, jak odbywa się zakup nieruchomości od komornika!

Nieruchomości od komornika – licytacja krok po kroku

Chcąc dowiedzieć się, jakie nieruchomości są wystawiane przez komornika, sprawdź najnowsze licytacje komornicze w Krakowie – informacje o nich są udostępniane w formie obwieszczeń kilka tygodni przed planowanym terminem licytacji. Dowiesz się z nich:

  • gdzie i kiedy odbędzie się licytacja,
  • ile wynosi cena wywoławcza przedmiotu licytacji
  • jak wysokie jest wadium – rękojmia, którą należy wpłacić, aby później móc złożyć swoją ofertę,
  • w jakim stanie jest nieruchomość i gdzie się znajduje, a także kiedy można ją oglądać.

Jeśli uznasz, że chcesz przystąpić do licytacji, wpłać wadium i w wyznaczonym terminie zgłoś swoją propozycję cenową.

Dwa terminy licytacji – w którym wziąć udział?

Nie zawsze udaje się sprzedać nieruchomości w pierwszym terminie licytacji komorniczej – w takiej sytuacji komornik organizuje drugi termin, obniżając cenę wywoławczą. Wielu oferentów rezygnuje z udziału w licytacji w pierwszym terminie, licząc na to, że w drugim inwestycja będzie bardziej opłacalna. Nie jest to jednak regułą, ponieważ ostateczna kwota zależy od liczby zainteresowanych daną nieruchomością i składanych przez nich ofert.

Wygrałeś licytację? Oto co musisz teraz zrobić!

Jeżeli udało Ci się dokonać przybicia – a więc zaoferowałeś najwyższą kwotę – uzyskujesz prawo do zakupu nieruchomości. Z sądu otrzymasz informujące Cię o tym pismo wraz z wezwaniem do zapłaty. Od tego momentu masz dwa tygodnie na jej uiszczenie, możesz też złożyć wniosek z prośbą o wydłużenie tego czasu. Następnie otrzymasz postanowieniu o przyrządzeniu własności i staniesz się właścicielem nieruchomości.