• W Wadowicach o Funduszach Europejskich
  Jeżeli planujesz skorzystać z dotacji unijnych, masz dużo pytań na które szukasz odpowiedzi i mieszkasz w powiecie wadowickim to ta informacja jest właśnie dla Ciebie. Już w najbliższą sobotę, 29...
 • Zawiadomienie o IX Sesji Rady Powiatu w Wadowicach (transmisja na żywo)
  IX Sesja Rady Powiatu w Wadowicach odbędzie się 27 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 24. Porządek obrad w załączeniu.  ...
 • Jak przetrwać upał
  Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi...
 • Gmina Wadowice wraz ze wszystkimi współorganizatorami zaprasza na otwarte dla publiczności koncerty miejskie w ramach imprezy towarzyszącej - Wadowickiego Tygodnia Jazzu. Wstęp na wszystkie koncerty miejskie jest wolny!

 • Na zdjęciu widać wrzucone do studzienki kanalizacyjnej dokumenty, portfel i inne śmieci
  Policjanci Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy zatrzymali złodzieja portfela. 29-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie i przyznał się do jego popełnienia.
  We wtorek (25 czerwca) Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została powiadomiona o kradzieży portfela. Jak wynikało z ustaleń,...
 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym
  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
 • Edukacja finansowa w Polsce stoi na bardzo niskim poziomie. Dzieci kompletnie nic nie wiedzą o tym, jak mogą zarobić pieniądze, patrząc w przyszłość, a rodzice, którzy już zarabiają dalej nie wiedzą, jak odłożyć pieniądze na swoje dzieci. Chcą oni zapewnić im dobry byt, jednak jak zainwestować, żeby nie stracić to niestety, ale nie wiedzą.

  Edukacja finansowa

  Osobami, które wiedzą sporo na temat pieniędzy, są doradcy finansowi. To oni poświęcili kawałek swojego życia na to, żeby wiedzieć jak nimi dysponować, a przede wszystkim jak ich nie stracić. Pozostała część społeczeństwa niestety, ale nie wie jak działa rynek, i że odkładanie do skarpety to tak naprawdę strata pieniędzy przy aktualnie dodatniej inflacji. Warto edukować się finansowo w każdym wieku, ponieważ wiedzę tę można przekazywać następnym pokoleniom.

  Rola doradcy finansowego

  Rola doradcy finansowego

  Płaci się jemu przede wszystkim za doradzanie na temat pieniędzy. Jest to osoba, która w jasny i klarowny sposób wyjaśni wszystkie wątpliwości. Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie pieniędzy, żeby rozsądnie porozmawiać z doradcą finansowym. Przede wszystkim można zapytać go, o to czy:

   • na tej inwestycji można stracić pieniądze,
   • można wcześniej wypłacić swój kapitał,
   • zysk jest gwarantowany, a także jak się on ma w porównaniu do lokaty,
   • ryzyko jest niskie, średnie czy wysokie.

  Są to podstawowe pytania, które na pewno mogą w podjęciu decyzji. Warto zadawać nawet głupie pytania, ponieważ bardzo często chodzi tutaj o duże stawki pieniędzy i lepiej wiedzieć co się z nimi dzieje.

  Dobry doradca, a zły doradca finansowy

  W internecie można spotkać się z wieloma opiniami, które nie są przychylne dla doradców finansowych. Jest to spowodowane faktem, iż tak jak w każdym zawodzie można spotkać osoby, które wykonują swoją pracę z pasją, a także takie, dla których liczy się przede wszystkim zysk. Dobry doradca finansowy będzie dbał o swojego klienta przed podpisaniem umowy, a także po niej. Będzie podpowiadał co robić dalej z pieniędzmi, a także będzie cały czas dostępny dla klienta, gdyby ten miał jakieś wątpliwości. Jeśli chodzi o złych doradców finansowych to lepiej, żeby na takich nie trafić, ponieważ będą mogli oni spowodować znaczne straty kapitału.

  Podsumowując, doradcy finansowi są bardzo potrzebni w takim kraju jak Polska. Edukacja finansowa jest tutaj na bardzo niskim poziomie i lepiej, żeby kapitałem zarządzała osoba, która się na tym zna i poświęciła wiele lat na edukacje w tym sektorze, niż standardowy Kowalski, który chciałby odkładać pieniądze w skarpecie.

  Na rynku jest zalew różnorakich firm pożyczkowych i trwa walka o klienta. Potencjalny klient powinien zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów firmy, nie sugerując się banerami czy wyjątkowo korzystnym oprocentowaniem.

  Na pewno pierwszą i najważniejszą kwestią jest to, aby dane firmy były wyraźnie i jasno zaznaczone na stronie internetowej firmy, które udziela takiej pożyczki. Tak więc strona internetowa oprócz waloru typowo wizytówkowego musi zawierać dane firmy wraz z dokładną lokalizacją i możliwością sprawdzenia czy taka firma faktycznie się tam znajduje, najlepiej jeśli jest tam też mała mapka Google lub OpenStreet. Jeśli znajduje się tam tylko adres e-mail lub telefon, a firma stara się ukryć te informacje to z pewnością nie może budzić naszego zaufania.

  Drugą kwestią, w zasadzie powiązaną z kwestią pierwszą, jest wpis do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli firma posiada wyraźnie wyszczególniony adres, telefon i wpis do KNF powinno to stanowić dla nas wskazówkę, że działa w pełni legalnie i oferuje swoje usługi na znanych i klarownych zasadach. Co ważne, rejestr Komisji Nadzoru Finansowego zawiera dodatkowo spis przedsiębiorstw finansowych co do których istnieje podejrzenie o popełnienie przestępstwa.

  Ostatnią sprawą jest wyraźne wyszczególnienie informacji o warunkach na stronie internetowej, w oddziale oraz na umowie. Jeśli informacje o warunkach jest trudno odnaleźć lub są opisane w sposób bardzo skomplikowany i niezrozumiały może stanowić to dla nas czerwone światło, ponieważ to działanie może być celowe, przeznaczone dla klientów, którzy chcą zyskać pożyczkę w jak najkrótszym czasie i nie mają sposobności, aby przejrzeć gruntownie umowy. Dlatego też przed złożeniem własnoręcznego podpisu lepiej jest przeczytać umowę ponownie, porównać ją z zasadami o których przeczytaliśmy wcześniej na stronie pożyczkodawcy i jeśli jesteśmy pewni, że taka opcja jest dla nas możemy ostatecznie złożyć swój wiążący podpis. Po złożeniu podpisu ciężko przepchać wersję, że nie wiedzieliśmy co podpisujemy.

  Po dopilnowaniu tych spraw możemy ze spokojem korzystać z gotówki na nasze potrzeby. Możesz też poczytać więcej o tym w artykule "Szybka pożyczka - jak wybrać najlepszą?"

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej pożyczki gotówkowej?

  To była niesamowita impreza! Warsztaty z wicia wianków, Eksplozja Kolorów i długo wyczekiwany LemON! Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną i prasową.

  Za nami III Piknik Organizacji Pozarządowych. W tym roku odbył się on pod hasłem „Silni dzięki współpracy”. Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie WIO, a nad wydarzeniem patronat objął Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński....

  Podczas III Pikniku Organizacji Pozarządowych, organizowanego przez Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie, rozstrzygnięto konkurs pt. „Najlepsze działanie w zakresie współpracy międzypokoleniowej lub aktywizacji społecznej”.

 • Ostrzeżenie o upałach
  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego
  w Wadowicach informuje, że na terenie powiatu wadowickiego zgodnie z przewidywaniami synoptyków w dniach od 25.06.2019...
 • Nowy nabór na zajęcia WUD będzie przyjmowany na wolne miejsca w danych grupach. Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie od 5 lipca, tylko poprzez formularz elektroniczny.

 • Na zdjęciu widać dzieci siedzące na krzesłach
  25 czerwca 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach gościła dzieci wraz ze swoimi opiekunami, korzystające z półkolonii zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Barwałdzie Średnim, w ramach przygotowanego dla nich „Dnia Otwartej Komendy”. Podobnie jak w latach ubiegłych, przedsięwzięcie...
 • Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

  Artykuły promocyjne

  logo RSS