Muzeum Miejskie informuje, że zostały ostatnie wolne miejsca na sobotnie wielkanocne warsztaty rodzinne prowadzone przez Mirę Sabatowicz.

 • Uszkodził domofon i niemal 20 samochodów
  W ręce policjantów trafił 55-letni mężczyzna, któremu przedstawiono 8 zarzutów, a Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  W minioną sobotę (9 marca 2019 r.) dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie...
 • Międzynarodowy Dzień Kobiet

  "Z okazji Dnia Kobiet, każdej mieszkance Gminy Wadowice składam serdeczne życzenia: miłości i pogody ducha oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niech ten dzień i każdy kolejny będzie wyjątkowy i pełen uśmiechu - Burmistrz...

  Zachęcamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji do klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych na rok 2019/2020

 • Zdążyli przed wiosną….
  6 marca br. na stoku „BESKID” w Spytkowicach odbyły się „XI Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim” oraz „VII...
 • Agro Akademia
  Agro Akademia – to cykl spotkań, podczas których rolnikom prezentowana jest wiedza przydatna w prowadzeniu gospodarstwa. Jedno z nich odbędzie się już 13 marca br. w Rzykach.
 • Uczeń z Radoczy wyróżniony w konkursie kulinarnym
  8 marca br. w krakowskim Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 odbył się XX Jubileuszowy Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych w kategoriach: kucharz, kelner, barman i cukiernik. W kulinarnych...
 • Trzech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości
  Tylko w jeden weekend policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące.
  Dwóch piratów drogowych „wpadło” w sobotę (9 marca 2019 roku). Około godz. 6:30 w Inwałdzie na...
 • Współcześnie oferowany przez zakłady poligraficzne druk (trykkeri), daje ogrom możliwości w zakresie pozyskiwanych materiałów – zarówno tych, zamawianych przez osoby prywatne, jak również firmy. Szczególnie te drugie bardzo często korzystają z różnego rodzaju nadruków, ponieważ to właśnie dzięki nim, możliwe jest zaopatrywanie się w wysokiej jakości materiały reklamowe i identyfikacyjne, które zostaną w stu procentach spersonalizowane – zgodnie z potrzebami zamawiającego. Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi, dzięki którym dowiesz się wszystkiego o współczesnym druku!

  Nowoczesny druk (trykkeri) – 7 najważniejszych pytań i odpowiedzi

  Do czego przydać mi się może druk (trykkeri)?

  To najczęściej zadawane pytanie, na które odpowiedź może być najbardziej rozbudowana. Wynika to przede wszystkim z faktu, że druk (trykkeri) daje dzisiaj niemal nieograniczone możliwości w zakresie pozyskiwania materiałów reklamowych oraz identyfikacyjnych, które z jednej strony będą przydatne do rozwoju przedsiębiorstwa i pozyskiwania klientów, a z drugiej – budowania pozytywnego wizerunku marki.

  Możesz więc skorzystać z typowych materiałów reklamowych, które pozwolą Ci pozyskiwać klientów. Drukarnia dostarczy Ci ulotki, broszury, plakaty i foldery reklamowe w bardzo wysokich nakładach, dzięki czemu o swojej ofercie poinformujesz wielu klientów. Z drugiej strony, będziesz mógł postawić na najbardziej wymyślne metody promocji, do których należy reklama wielkoformatowa, w tym banery, billboardy czy roll-upy. Dzięki temu, że współczesny druk (trykkeri) pozwala nanosić rozmaite treści i grafiki na różne materiały, reklama taka może być naprawdę wymyślna.

  Z drugiej strony zakład poligraficzny jest w stanie realizować też inne zlecenia – np. na spersonalizowane koperty, papier firmowy czy wizytówki, a nanoszenie nadruków jest możliwe nawet na gadżety reklamowe czy gotowe produkty, np. długopisy, kalendarze czy zapalniczki. To z kolei da Ci możliwość zaopatrywania swoich klientów i partnerów biznesowych w prezenty, które zbudują zaufanie i pozytywny wizerunek Twojego przedsiębiorstwa.

  Jakie techniki druku są dzisiaj najlepsze?

  Warto na wstępie zaznaczyć, że techniki druku są przede wszystkim bardzo zróżnicowane, a mówienie o tym, które z nich są najlepsze, zależą przede wszystkim od Twoich potrzeb. Jeżeli potrzebujesz bardzo dużych ilości wizytówek czy ulotek, najlepszy okaże się druk cyfrowy i offsetowy. Kiedy chcesz skorzystać z wysokiej jakości reklamy o dużych wymiarach, niezbędny okaże się druk wielkoformatowy. Jeżeli zaś chcesz pozyskać nowoczesne gadżety reklamowe lub potrzebujesz naniesienia nadruku na materiały inne niż papier, odpowiedzią na te potrzeby będą sitodruk, a także tampodruk.

  Czy druk (trykkeri) jest drogi?

  Nie, ponieważ nawet bardzo duże nakłady materiałów reklamowych czy identyfikacyjnych, nie będą kosztować Cię dużo. Oczywiście cena jest uzależniona od stopnia skomplikowania zlecenia, liczby naniesionych kolorów czy formatu reklamy – w większości przypadków drukarnia ustali więc cenę w pełni indywidualnie.

  Na jakich materiałach można nanosić nadruki?

  Historia druku jest bardzo długa i przez wiele lat rozwinęło się wiele metod, dzięki którym możliwe jest nanoszenie nadruków nie tylko na papierze, ale również plastiku, drewnie, folii, tkaninach i wielu innych materiałach. Wszystko zależy więc od Twoich indywidualnych potrzeb!

  Jak szybko drukarnia zrealizuje moje zamówienie?

  Dzięki nowoczesnym maszynom, zakład poligraficzny może zrealizować Twoje zlecenia w jedną dobę – nawet, jeżeli zamówisz wielotysięczny nakład ulotek czy wizytówek. Jeżeli chodzi o szybkość realizowanych zleceń, wyróżniają się druk offsetowy i – nieco mniej – cyfrowy.

  Czy druk (trykkeri) pomoże mi zrealizować moje indywidualne pomysły?

  Oczywiście – to Ty decydujesz o formacie, kształcie materiałów reklamowych oraz tym, co zostanie na nie nadrukowane. Nowoczesny druk pozwoli Ci dostosować grafiki, treści czy czcionki, dzięki czemu pozyskasz reklamę w pełni spersonalizowaną i pozwalającą na realizowanie Twoich indywidualnych celów biznesowych.

  Druk – technologie, metody, możliwości

 • Uwaga, silny wiatr!!
  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż na terenie powiatu wadowickiego do 11 marca 2019 r. godz. 7:00 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do...
 • Skuteczny trener sprzedaży – jak działa, by pomóc Twoim pracownikom w rozwoju?

  Coaching sprzedaży jest dzisiaj rozwiązaniem, z którego korzysta bardzo wielu przedsiębiorców, pragnących rozwijać swoją działalność. Jednak jego powodzenie jest zależne od tego, jakim specjalistą jest trener sprzedaży, odpowiedzialny za przekazywanie wiedzy Tobie oraz Twoim pracownikom. Sprawdźmy więc, jaki powinien być specjalista tego rodzaju i w jaki sposób powinien przeprowadzać szkolenia ze sprzedaży, aby mogły one być skuteczne!

  Kiedy trener sprzedaży jest skuteczny?

  Oczywiście wtedy, kiedy jest w stanie pomóc w poprawie wyników sprzedażowych, osiąganych przez Twoich pracowników. Jest to podstawowy miernik jego umiejętności oraz skuteczności, a wpływ na tę skuteczność ma bardzo wiele elementów i aspektów pracy fachowca. Przede wszystkim profesjonalny trener sprzedaży powinien być osobą, posiadającą dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną – oczywiście w pełni aktualną i dopasowaną do konkretnych potrzeb klienta. Powinien też umieć ją odpowiednio przekazać, a więc nie tylko wygłaszać monologi, ale również organizować np. scenki sprzedażowe, dzięki którym handlowiec będzie mógł znaleźć się w różnych sytuacjach i nauczyć się odpowiedniego reagowania na rozmaite problemy, na które napotka w swojej codziennej pracy.

  Trener sprzedaży jest skuteczny nie tylko wtedy, gdy potrafi przekazać wiedzę. Jego misja jest o wiele bardziej rozbudowana – powinien również budować pewność siebie pracowników, zarażać ich entuzjazmem i pomagać w odnajdywaniu ich słabych i mocnych stron. Potrzebne jest więc indywidualne podejście do uczestników szkolenia, ponieważ tylko dzięki niemu możliwa będzie skuteczna praca z każdym handlowcem. Jak powinien wyglądać coaching sprzedaży, aby był skuteczny?

  Coaching sprzedaży w praktyce

  Każdy trener sprzedaży ma swoje odmienne metody działania i przeprowadza szkolenia ze sprzedaży w odmienny sposób. Jednak możliwe jest znalezienie kilku wspólnych cech procesu szkolenia, które są niezbędne, by rozwijać kompetencje i możliwości sprzedażowe pracowników. O czym mowa?

  Po pierwsze – poznanie potrzeb przedsiębiorcy i pracowników

  Trener sprzedaży, w stu procentach zaangażowany w swoją pracę, powinien dowiedzieć się na wstępie jak najwięcej o grupie, dla której przeprowadzi szkolenie ze sprzedaży. Powinien poznać problem, jaki trapi przedsiębiorstwo, zapoznać się z kompetencjami pracowników oraz dowiedzieć się jak najwięcej o tym, co uniemożliwia im osiąganie odpowiednich wyników w codziennych działaniach.

  Po drugie – analiza potrzeb i problemów

  Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości informacji oraz danych, trener sprzedaży ma możliwość wyciągnięcia odpowiednich wniosków, w oparciu o które będzie w stanie stworzyć plan rozwoju – dla całej grupy albo pojedynczych handlowców, w zależności od potrzeb i sytuacji. Analiza opierać się powinna na wiedzy i doświadczeniu specjalisty, bo jej trafność ma niebagatelny wpływ na ostateczny efekt przeprowadzanych szkoleń.

  Po trzecie – plan rozwój

  Opracowanie planu rozwoju grupy lub jednostki powinno być przeprowadzane indywidualnie, ponieważ każdy handlowiec jest inny, podobnie jak problemy przedsiębiorstwa. Dzięki odpowiedniemu planowi działania, możliwe będzie wyeliminowanie słabych stron pracownika oraz efektywna praca na rozwojem tych mocniejszych.

  Po czwarte – kompleksowe szkolenie

  Szkolenia sprzedaży powinny opierać się na wiedzy teoretycznej i praktycznej, a coach musi skupiać się na konkretnych problemach firmy oraz dopasowaniu rozwiązań, które pomogą te problemy wyeliminować. Tylko wtedy takie szkolenie okaże się skuteczne i satysfakcjonujące.

  Jak znaleźć odpowiedniego fachowca?

  Przede wszystkim zapoznając się z jego ofertą, która powinna znajdować się na stronie internetowej, a także opiniami jego wcześniejszych klientów. Dzięki temu możliwe będzie zweryfikowanie tego, czy trener sprzedaży jest rzeczywiście godny zaufania i czy posiada wiedzę oraz narzędzia, dzięki którym będzie w stanie pomóc Twojej firmie.

  dzień k1

  Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie 8 marca na premierowy seans filmu "CAŁE SZCZĘŚCIE" o godz. 18:30 lub 21:00. Oprócz tradycyjnego tulipana, przygotowaliśmy moc atrakcji.

  Komunikacja gminna, czyste powietrze, wodociągi i kanalizacja oraz sprawy drogowe – to jedne z najczęściej poruszanych problemów przez naszych mieszkańców podczas tegorocznych zebrań wiejskich, jakie w lutym br. odbywały się w gminie Wadowice. We wszystkich...

 • Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w 2019r.
  Informujemy, iż w dniu 07.03.2019 r. Zarząd Powiatu w Wadowicach rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w 2019 r., dofinansowanych ze...
 • Child Alert
  Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy...
 • Kolejny niewybuch, tym razem w Kleczy Dolnej
  Wczoraj, około godz. 14:30 mieszkaniec powiatu wadowickiego natrafił na niewybuch, który znajdował się na polu uprawnym w Kleczy Dolnej. Mężczyzna o znalezisku natychmiast poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, który skierował na miejsce policjantów i powiadomił saperów z...
 • Umowa na przebudowę Białej Drogi podpisana
  Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących tzw. Białą Drogą, leżącą w gminach Andrychów i Wieprz. Dziś przed południem (7.03.) w Starostwie Powiatowym w Wadowicach podpisano umowę na ...
 • logo RSS