Koniec karnawału zbliża się wielkimi krokami! Z tego powodu, zapraszamy wszystkie osoby powyżej 55 roku życia kochające taniec i dobrą zabawę, na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 19 lutego, o godzinie 18:00 w sali kameralnej...

 • Nietrzeźwy mężczyzna wsiadł za kierownicę posiadając cofnięte uprawnienia do kierowania
  W sobotę (9 lutego) na ul. Dąbrowskiego w Andrychowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu Nissan, który zlekceważył obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi od razu wyczuli od 43-letniego mężczyzny woń alkoholu, a...
 • Warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące „Bezpieczeństwa w Internecie” z udziałem wadowickich policjantów
  W piątek 8 lutego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Wadowickiej Bibliotece Publicznej zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia zostały zorganizowane przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Wadowicach...
 • Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych.
  Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia...
 • Stara, ale wciąż bardzo aktualna maksyma głosi, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. My się oczywiście z tym zgadzamy, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne są badania oraz profilaktyka. Szczególnie w przypadku układu krążenia. Jeżeli chcesz posiadać zdrowe serce i cieszyć się znakomitym samopoczuciem każdego dnia, musisz nie tylko dbać o swoje serce poprzez odpowiednią dietę, ruch czy zmniejszenie stresu, ale również badania. Które z nich warto przeprowadzać regularnie albo w przypadku podejrzenia chorób lub wad mięśnia sercowego?

  Zdrowe serce – tylko dzięki regularnym badaniom

  Współczesna medycyna jest na tyle rozwinięta, że każdy z nas może zadbać o swoje serce w sposób kompleksowy i zgłosić się na badania, wykonywane za pomocą nowoczesnych sprzętów. Warto zaznaczyć, że decydując się na badania finansowane przez NFZ, należy czekać czasami w długich kolejkach, dlatego też lepiej zastąpić je badaniami prywatnymi – ich koszt nie jest duży, a pozwoli Ci zapobiec ewentualnym problemom, które mogłyby pojawić się w trakcie czekania na badania. Jeżeli chcesz zachować zdrowe serce, sprawdź jak i co badać.

  Jakie badania serca warto wyróżnić?

  1. Echo serca

   Jedno z podstawowych i najczęściej wykonywanych badań, które pozwoli określić czy masz zdrowe serce, czy jednak pojawiają się problemy, z którymi trzeba podjąć walkę. Odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia, które dzięki dotykowi klatki piersiowej, pozwala wygenerować obraz serca i w ten sposób zbadać jego działanie, budowę, a także wykryć różnego rodzaju wady czy choroby.

  2. EKG

   Kolejne bardzo popularne badanie, które składa się z kilku elementów – badania podstawowego, wysiłkowego, śródsercowego i Holtera. Elektrokardiografia również pozwala ocenić pracę serca i to w różnych warunkach – również w trakcie wzmożonego wysiłku.

  3. RTG

   RTG, czyli badanie radiologiczne, pozwala określić nie tylko to, czy posiadasz zdrowe serce, ale również jak pracuje cały układ sercowo-naczyniowy.

  4. Badanie dopplerowskie

   Do przeprowadzenia tego badania używa się ultrasonografu, którego celem jest wykrycie, w jaki sposób krew przepływa przez naczynia wieńcowe i czy wszystko jest w tej kwestii tak, jak być powinno.

  5. Rezonans magnetyczny

   Podobnie jak w przypadku ech serca, rezonans pozwala bardzo dokładnie sprawdzić budowę serca oraz to, jak pracują naczynia wieńcowe i czy nie istnieje ryzyko choroby.

  6. Scyntygrafia

   Izotopy promieniotwórcze, stosowane w tym badaniu, pozwalają sprawdzić jak zbudowane jest serce i jak pracuje, a także ocenić naczynia wieńcowe.

  7. Cewnikowanie

   Badanie inwazyjne, dzięki któremu możliwe jest dokładne sprawdzenie pracy serca – w tym przypadku do komór serca wprowadza się specjalny cewnik naczyniowy.

  8. Koronografia

   Tutaj, poza cewnikiem, wprowadza się również promienie rentgenowskie, a samo badanie ma na celu ocenę jakości tętnic wieńcowych.

  9. Badania laboratoryjne

   Za pomocą nowoczesnych badań laboratoryjnych, możliwe jest zbadanie poziomu cholesterolu, a także stanu serca – np. pod kątem martwicy jego komórek.

  Jak widać, możliwości na to, by zadbać o zdrowe serce jest bardzo wiele, a większość dostępnych badań to rozwiązania nieinwazyjne, które są w stu procentach bezpieczne dla każdego Pacjenta i pozwalają bardzo szybko powrócić do codziennych czynności.

  Warto przy tym pamiętać, że podstawą do wykonania badań serca, jest zawsze konsultacja ze specjalistą. Lekarz, po przeprowadzeniu wywiadu stwierdzi, czy jest podstawa do tego, by wykonać badanie, oceniające zdrowie serca. Przy każdych niepokojących objawach, związanych z pracę serca lub układu krążenia, warto udać się na spotkanie z lekarzem – żadnych, nawet najmniejszych objawów nie wolno bagatelizować, ponieważ może mieć to w przyszłości bardzo poważne konsekwencje. Pamiętaj – lepiej zapobiegać, niż leczyć! Warto więc zadbać również o to, by dbać o swoje serce każdego dnia – poprzez odpowiedni tryb życia, właściwą dietę i unikanie stresu.

  regularne badanie serca

 • Szczypiorniści na parkiecie. Największa radość w Kalwarii i Andrychowie
  Za nami finały powiatowe Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W zawodach rozegranych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej wśród dziewcząt...
 • Ogłoszenie - poszukiwani nauczyciele
  Uprzejmie informujemy, iż Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach poszukuje nauczycieli zawodowych w branży informatycznej, elektrycznej, elektronicznej i samochodowej...
 • Wysłanie pracownika w delegację – niezależnie od tego jak długą – to zawsze kłopot. Trzeba zatroszczyć się od przejazd, a także zakwaterowanie. Zakwaterowanie nastręcza najczęściej najwięcej problemów – apartamenty dla turystów przeznaczone pod wynajem krótkookresowy są na ogół drogie, a w sezonie nie sposób ich wynająć na wystarczająco długo, z kolei mieszkania przeznaczone do wynajmu długookresowego można wynająć minimum na okres sześciu miesięcy, co w przypadku wielu delegacji zbyt długo. Rozwiązanie problemu stanowią dostępne pod adresem http://www.apartamenty-magnolie.pl/mieszkania-na-wynajem-dla-firm/ mieszkania dla firm posadowione w kompleksie Apartamentów Magnolie na warszawskim Ursusie.

  W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę mieszkania pracownicze oraz mieszkania dla firm w dzielnicy Ursus. Czy spełnią one potrzeby i oczekiwania Twoich pracowników? Jakie są warunki wynajmu? Czy dojazd z mieszkania do Centrum lub dowolnego miejsca w mieście nie będzie kłopotliwy, a co za tym idzie deprymujący dla pracowników? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

  Warszawski Ursus - lokalizacja, którą warto rozważyć

  Wynajmując mieszkanie w Warszawie najchętniej wynajęlibyśmy lokal w ścisłym Centrum. Niestety mieszkania posadowione w centrum miasta mają wysokie ceny, i często nie mogą się poszczycić niczym innym poza horrendalnymi stawkami za wynajem. Kiedyś na ich rzecz przemawiała lokalizacja, dzisiaj w dobie rozwoju infrastruktury miejskiej posadowienie w centrum miasta ma więcej wad niż zalet. Poza wysoką ceną wynajmu Centrum ma do zaoferowania hałas i bardzo ograniczoną ilość miejsc parkingowych, co zdecydowanie utrudnia korzystanie z własnych lub firmowych środków transportu zmotoryzowanym gościom, ale to nie wszystko. Większość mieszkań dla firm zlokalizowanych w Centrum powstało wiele lat temu i przez wszystkie te lata nie poddawano ich modernizacji, dlatego ich wystrój jest przedawniony, a same mieszkania często aż proszą się o renowację.

  Mieszkania dla firm na warszawskim Ursusie są zupełnie inne. Oferują nie tylko relatywnie niższe koszty wynajmu za dobę, ale przede wszystkim doskonałe warunki zakwaterowania – nowocześnie urządzone i bardzo dobrze wyposażone spełniają potrzeby oraz oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. A co z dojazdami?

  Ursus to dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta, stanowiąca jedną z osiemnastu jednostek pomocniczych miasta stołecznego Warszawa. Wraz z rozwojem infrastruktury miejskiej Ursus stał się dzielnicą, o której możemy z całą stanowczością powiedzieć, że jest doskonale skomunikowana ze ścisłym Centrum miasta, jak również innymi dzielnicami Warszawy. Dzięki temu pracownicy zakwaterowani w mieszkaniach służbowych na terenie Apartamentów Magnolie mogą z łatwością dotrzeć do dowolnego miejsca w mieście, niezależnie od tego czy przemieszczają się własnym środkiem transportu, czy też korzystają z transportu publicznego.

  I jeszcze więcej zalet….

  Mieszkania dla firm - oferta najmu krótkoterminowego dla klienta biznesowego

  Mieszkania dla firm w ramach Apartamentów Magnolie są posadowione w obiektach zlokalizowanych na zamkniętych, a w miarę możliwości monitorowanych osiedlach mieszkaniowych, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort naszych gości. Dodatkową zaletą naszych osiedli mieszkaniowych jest dostęp do strzeżonych podziemnych garaży. Dostęp do podziemnego garażu rozwiązuje problem z niedoborem miejsc parkingowych i rozwiewa obawy wielu gości, którzy boją się ewentualnych aktów wandalizmu, których przedmiotem padają samochody o obcych numerach rejestracyjnych.

  Na jakość zakwaterowania w naszych mieszkaniach dla firm wpływ ma także profesjonalna obsługa, która odpowiada na przyjazną atmosferę w budynku, jednocześnie rozwiązując wszelkie problemy lub wątpliwości gości związane z zakwaterowaniem oraz przemieszczaniem się po mieście.

  Transfer from Krakow to Auschwitz you can book online.. But is it really the best way of visiting the most popular tourist attractions of Poland? If you come from a country where public transportation is never late Polish buses and tramps can disappoint you. But the very first disappointment you will have to face right at the airport. Warsaw airport transfer and Krakow airport transfer are far from convenient. For this reason many tourists decide to rent a car, but an airport car rental costs are much higher than what you’ll find away from the airport property. That’s why it’s worth to look at other possibilities, such as a comfortable and classy travel with VANTRAVEL.

  We are a professional carrier offering a vast range of transportation services. Our offer includes:

  • transfer from Krakow to Auschwitz – get a comfortable and classy drive enabling you to visit one of the most important tourist attractions, (So many people ask about transfer from Krakow to Auschwitz that we decided to include the rout in our regular offer)
  • Krakow airport transfer – get a comfortable and fast pick-up service from the airport; if booked in advance the car and driver will wait for you before the plan landing;
  • Warsaw airport transfer – order a reliable transport from the airport to the city centre; book in advance and choose from our classy passenger cars or vans;
  • airport transfer – don’t worry about reaching the airport in time, order a professional transportation service and get to the airport before the check-in time, we service transfers in Warsaw and Krakow.

  In our offer you will also find:

  • city tours – our driver will take you to the most popular places in the city and nearby towns, the service available in Krakow and Warsaw;
  • transfer from Krakow to Wieliczka – visit one of the world's oldest operating salt mines and get back to your accommodation without worrying about availability of public transport system;
  • business transfers in Krakow – do your business and don’t worry about getting to the meetings on time, our drivers will take care of it, offering you relaxing travels in a classy cars (choose from classy passenger cars or comfortable vans for groups);
  • business transfers in Warsaw - don’t worry about traffic jams and lack of parking places, our drivers will drive you to your meeting and back to the hotel or apartment in one of our representative cars.

  Why do customers recommend VANTRAVEL?

  We are a carrier with a long-standing experience in transporting visitors. We service private customers as well as companies. We provide our customers not only with high quality service, but also services tailored to the most demanding customers. Among many reasons for choosing VANTRAVEL we can list:

  • the quality of our fleet which contains of exclusive passenger cars and vans – thanks to them we are able to organize transportation for a single or several people, as well as larger groups (we can take up to 20 people at once);
  • our personnel which consists of professionals speaking several foreign languages – thanks to this we can guarantee top-quality service and efficient communication;
  • flexibility that allows us to organize transfers accordingly to your individual needs and expectations – our drivers will take you wherever you wish, as well as find the shortest possible route when necessary.

  Transfer From Krakow To Auschwitz And More… - What is the best way of commuting in Poland?

 • Spotkanie przedstawicieli firm i instytucji w CKZiU nr 2 w Wadowicach
  31 stycznia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach odbyło się spotkanie Członków Rady Programowej oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących. Wśród...
 • Wyniki konkursu plastycznego „Bądź bezpieczny w sieci”
  5 lutego 2019 roku w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Andrychowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat profilaktyczny pn. „Bądź bezpieczny w sieci”. Konkurs zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach,...
 • Ruszyła kwalifikacja wojskowa
  W poniedziałek, 4 lutego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie wadowickim. Przed komisją lekarską stanie w tym roku ok. 1000 osób. Kwalifikacja w naszym powiecie potrwa do 22 marca....
 • Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach wyróżniony!
  To spore osiągnięcie. Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach znalazł się wśród 16 najlepiej ocenionych tego rodzaju urzędów w Polsce. Wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odebrała...
 • „Bezpieczny przejazd” – wspólne działania wadowickiej drogówki z SOK
  4 lutego 2019 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, w godz. 9:00 - 11:00 realizowali wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Celem działań jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku...
 • Wspólnie kolędowali po raz siedemnasty
  28 stycznia br. w podziemiach kościoła św. Piotra Apostoła w Wadowicach DPS im. św. Ojca Rafała Kalinowskiego zorganizował XVII Przegląd Kolęd “Kolędujmy Małemu”. Atmosfera była...
 • Kapliczki Małopolski 2019
  Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs pn. „Kapliczki Małopolski 2019” dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego, podejmujących prace...
 • Przedsiębiorcy radzą, a uczniowie manipulują
  31 stycznia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach odbyło się spotkanie Członków Rady Programowej oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących. Wśród...
 • Zobacz również

  logo RSS