Kredyty gotówkowe Wrocław
 • Sukcesy informatyków z „Gorzenia”
  Krzysztof  Obłonczek - uczeń czwartej klasy Technikum Informatycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach zajął I miejsce w 7. edycji ogólnopolskiego konkursu...
 • Autyzm – Razem Nie Obok
  W piątek, 5 kwietnia br. przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska, wicestarosta Beata Smolec oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer uczestniczyli w Kalwarii...
 • Maszyny do czyszczenia podłóg to prawdziwy hit na rynku produktów tego typu. Urządzenia czyszczące są obecne na zapleczach największych lotnisk, dworców kolejowych i autobusowych, najbardziej okazałych centrów handlowych, a także w miejscach o mniejszej powierzchni — np. magazynach i zakładach produkcji. Utrzymanie porządku w miejscu pracy jest niezwykle ważne zw względu na konieczność przestrzegania zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Maszyny sprzątające występują w wielu rozmiarach i wariantach, co umożliwia wybór takiego rozwiązania, które najlepiej odzwierciedla potrzeby danego klienta. Dla producenta każdorazowo najważniejsza powinna być pełna satysfakcja interesantów z efektów działania zakupionych przez nich sprzętów. Firma Hako udostępnia w swojej ofercie wiele interesujących rozwiązań, jeśli chodzi o maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych.

  Maszyny do czyszczenia podłóg — wybór konsumentów

  Urządzenia sprzątające powinny mieć takie parametry, które najlepiej pasują do miejsca, gdzie docelowo mają być używane. Aby dobrze to określić, potrzebna jest wiedza z zakresu:

  • rodzaju zanieczyszczeń, które są obecne na danej przestrzeni (np. olej, klej, guma, sadza);
  • liczba metrów kwadratowych, jakie musi obsłużyć maszyna do czyszczenia podłóg;
  • przeznaczenie konkretnych systemów (np. boczny szorujący, uzdatnianie zużytej wody);
  • zapotrzebowania w obrębie szerokości z ssawą i bez maszyny do mycia podłóg;
  • liczby potrzebnych szczotek w urządzeniu do mycia podłóg;
  • tego, jaka waga myjki do podłogi w gotowości do pracy jest optymalna;
  • pojemności zbiorników gromadzących czystą i brudną wodę;
  • stosowanego napędu (np. elektryczny, akumulatorowy, spalinowy).

  To tylko kilka spośród istotnych kwestii, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania decyzji odnośnie do zakupu maszyn sprzątających.

  Częstym wyborem konsumentów jest rozwiązanie w postaci maszyny czyszczącej do podłóg Scrubmaster B310 R CL. Rozwiązanie to z powodzeniem można zostać nazwane kompleksowym, ze względu na fakt zapewniania dwóch oddzielnych systemów w obrębie jednego urządzenia do mycia podłóg.

  Maszyny do czyszczenia podłóg — czemu zawdzięczają swój fenomen?

  Pierwszym systemem jest szorowarka o wysokiej wydajności, której zadaniem jest osuszanie mokrych powierzchni. Taka opcja pozwala na zwiększenie wydajności podczas pracy. Drugą ważną możliwością, jaka została udostępniona w modelu Scrubmaster B310 R CL, jest zamiatanie i odpylanie sprzątanych pomieszczeń.

  Maszyna do czyszczenia podłóg — amortyzacja ma znaczenie

  Przedsiębiorca podczas dokonywania zakupu maszyny do mycia podłóg powinien skupić się nie tylko na aspektach technicznych, ale również na możliwości uzyskania korzyści finansowych. W tym przypadku amortyzacja posiadanych dóbr może okazać się bardzo intratnym przedsięwzięciem. Środki trwałe, nawet te wyróżniające się bardzo wyjątkowo wysoką jakością w końcu ulegają zniszczeniu.

  W momencie kupna warto rozważyć ustalenie kosztów, jakie będą generowane przez ich zużycie przez cały okres użytkowania. Amortyzacja pozwala na systematyczne odpisywanie określonej wcześniej kwoty od kosztów ponoszonych przez przedsiębiorcę. Proces ten ma postępować aż do momentu, gdy środek trwały zostanie całkowicie zużyty, czyli w tym przypadku maszyna czyszcząca przestanie prawidłowo działać.

  Istnieją następujące trzy metody amortyzacji środków trwałych — liniowa, naturalna i degresywna, inaczej nazywana metodą malejącego salda. Maszyny czyszczące i ich kupno niosą zatem wiele korzyści, nie tylko w zakresie pełnionych przez siebie funkcji, ale również w kontekście finansowym. Maszyny myjące okazują się tym samym wysoce opłacalną inwestycją w biznesie. To szczególnie ważne dla właścicieli powierzchni magazynowych, galerii handlowych, fabryk, warsztatów i podobnych miejsc.

  Za pewnie nikt nie byłby w stanie polemizować z tezą, że podstawą dla zachowania komfortu pracowników, jest czyste i uporządkowane biuro. Jaką mamy jednak pewność, że osoby zajmujące się sprzątaniem są odpowiednio wykwalifikowane, a firma należycie przygotowana do świadczenia usług tego typu?

  Dobra kadra pracowników gwarantem jakości

  Obecnie, bez względu na miejsce stacjonowania firmy, czy jest to Warszawa, Poznań, Kraków, czy też Łódź usługi sprzątające są podstawą. Trzeba jednak pamiętać, że współprace powinno podejmować się wyłącznie ze specjalistami. Wówczas, mamy gwarancję odpowiednich kwalifikacji personelu oraz ich wiedzy na temat technologii. Wbrew pozorom, utrzymywanie porządku w dużych przestrzeniach biurowych, wymaga posiadania wiedzy z różnego zakresu. Jeżeli jakiekolwiek preparaty zostaną źle dobrane do czyszczenia powierzchni, które są delikatne, może dojść do ich uszkodzenia, a wówczas zostaniemy pociągnięci do kolejnych kosztów. Aby zatem takich sytuacji uniknąć, firma sprzątająca powinna ubezpieczać swoje usługi od odpowiedzialności cywilnej.

  Środki bezpieczeństwa

  Ekipa sprzątająca, powinna posiadać wiedzę, dotyczącą wszelkich procedur związanych z zachowaniem czystości w pomieszczeniach sanitarnych i o bardzo wysokim reżimie higieny. Wówczas, niezbędna jest znajomość wszelkich procedur, jakie panują chociażby w szpitalach. Personel musi być przeszkolony pod kątem wykorzystywanych technologii. Powinien wiedzieć, w jakich proporcjach i w jakim stężeniu, stosować wszelkie środki, aby osoby przebywające w pomieszczeniach były bezpieczne, a działania w pełni skuteczne.

  Usługi sprzątające w Łodzi – co warto wiedzieć przed skorzystaniem z nich?

  Firma sprzątająca godna zaufania

  Podstawą jest oczywiście stawianie tylko na pracowników doświadczonych, którzy przeszli wcześniej wnikliwy proces rekrutacji. Aby jednak firma była w pełni bezpieczna, poprośmy o referencje i ukazanie zaświadczenia o niekaralności. W każdym przypadku, należy weryfikować fakt, czy konkretni pracownicy są zatrudnieni legalnie. Jako, że osoby sprzątające mogą swobodnie przebywać na terenie firmy, zleceniodawca powinien posiadać wiedzę na temat profilu tych osób i mieć możliwość łatwego kontaktu z nimi. Jest to o tyle ważna kwestia, ponieważ najczęściej usługi sprzątania świadczone są, kiedy biuro już nie funkcjonuje. Wówczas, nie ma możliwości zapewnienia odpowiedniego nadzoru i wglądu w to, do czego ma dostęp ekipa sprzątająca.

  Dobrym sposobem jest opracowanie swoistego harmonogramy prac z kontrolą dostępu. Zwłaszcza, w przypadku wrażliwych pomieszczeń, gdzie funkcjonuje ewidencja kluczy oraz listy osób sprzątających i członków administracji. Dokument w takiej postaci, firma sprzątająca może dostarczy razem z umową, wykazem posiadanych narzędzi i środków chemicznych, jak i grafikiem sprzątania.

  Polityka czystego biurka

  Bardzo ważne, jest zachowywanie najwyższych standardów, jeżeli chodzi o względy poufności danych. Pamiętajmy jednak, że procedury wewnętrzne dotyczące bezpieczeństwa, obejmują także pracowników biura. Polityka czystego biurka oznacza, że wszystkie istotne dokumenty, muszą być zabezpieczone w odpowiedni sposób, schowane w szafach i zamknięte na klucz. Jeżeli mowa o danych elektronicznych w komputerach, powinny być one zabezpieczone odpowiednim hasłem dostępu.

  Bez względu na zaistniałą sytuację, etyka zawodu pracownika firmy sprzątającej, nakazuje mu zachować dyskrecję oraz tajemnicę, na temat wszelkiego rodzaju informacji, z jakimi tylko ma styczność na sprzątanych biurkach, lub w pojemnika na śmieci. Nawet mając jakikolwiek, przypadkowy kontakt z danymi, dochodzi już do swojego rodzaju ich przetwarzania. Rekomenduje się, aby pracownicy firmy sprzątającej, zanim jeszcze wejdą na teren biura, podpisywali się pod stosownym oświadczeniem. Powinni także być odpowiednio przeszkoleni, z zakresu postępowania w wyżej opisanej sytuacji. Zagwarantować to, musi podwykonawca w ramach umowy.

  Zanim jako pacjenci, poddamy się konkretnemu zabiegowi, zawsze warto dowiedzieć się więcej o zabiegach z dzieciny będącej przedmiotem naszych zainteresowań. Wiedząc więcej będziemy mieć możliwość zadawania bardziej precyzyjnych pytań podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym świadczącym usługi w ramach protetyka łódź.

  Przygotowanie się pacjenta do pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym świadczącym usługi z zakresu protetyki stomatologicznej, pozwoli lekarzowi prowadzącemu na szybszą i bardziej precyzyjną diagnozę. To zaś przyspieszy rozpoczęcie leczenia lub da pacjentowi informację zwrotną, że nie ma potrzeby, by poddawał się zabiegom stomatologii protetycznej.

  Protetyka - o co w tym dokładnie chodzi?

  Zacznijmy od początku. Warto poszerzać wiedze od podstaw. Protetyka stomatologiczna to odrębna gałąź stomatologii zajmująca się odtwarzaniem odpowiedniego zgryzu i wyglądu zębów u pacjentów posiadających znaczne ubytki w uzębieniu. Tego rodzaju zabiegów stomatologicznych dokonuje się związku z utratą zębów lub dużym uszkodzeniem uzębienia. Problem z zakresu protetyki stomatologicznej może dotknąć każdego z nas. Stracić zęby można z powodu urazów mechanicznych, ogromnych zaniedbań w higienie i profilaktyce jamy ustnej oraz z powodu podeszłego wieku.

  Leczenie w protetyce estetycznej - najważniejsze informacje

  Leczenie protetyczne to czasochłonny proces i wymaga dużej cierpliwości pacjenta. Kluczem do sukcesu w leczeniu protetycznym z pozytywnym wynikiem jest bardzo indywidualne podejście do każdego pacjenta i jego problemu z uzębieniem. Aby zostać zakwalifikowanym do leczenia protetycznego, pacjent musi przejść szereg badań, między innymi badanie o nazwie pantomogram. Na podstawie wyników wykonanych badań, lekarz prowadzący proponuje pacjentowi możliwe działania w zakresie protetyki stomatologicznej.

  pomoc protetyka w nagłych przypadkach

  Protetyka stomatologiczna - rodzaje protez

  Protetyczne uzupełnienia w braku uzębienia to jedna z najpopularniejszych metod leczenia protetycznego. Wyróżniamy dwa rodzaje protez:

  • Protezy stałe – do protez stałych należą: mosty wypełniające kilkuzębowe braki w uzębieniu, a także korony stosowane przy odbudowywaniu znacznie zniszczonych zębów.
  • Protezy ruchome - chodzi tutaj o protezy, które można wyjąć z jamy ustnej i z powrotem umocować na szczęce. Stosuje się je, kiedy pacjent dozna utraty całości lub większości swojego uzębienia. Wyróżniamy dwa typy protez stałych: protezy akrylowe oraz szkieletowe.

  Protetyka estetyczna- zabiegi oferowane pacjentom

  Działania podejmowane przez stomatologów w ramach protetyki estetycznej dzielą się na kilka obszarów. W ramach zabiegów protetyki estetycznej dostępne są zabiegi mające na celu poprawienie kształtów, rozmiarów i kolorów zębów. W tym celu stosuje się specjalne licówki. Licówki to inaczej płatki porcelany, które mocuje się na licowej części zębów.

  Nowoczesne rozwiązania – nowe możliwości i wielkie zmiany w życiu pacjentów.

  Ogromny rozwój protetyki stomatologicznej nastąpił w wyniku zastosowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii produkcji uzupełnień protetycznych. Nie bez znaczenia, dla rozwoju protetyki stomatologicznej, jest jednocześnie bardzo duży postęp w zakresie stosowanych przez stomatologów najnowszych metod leczenia. Dzięki temu protetycy są w stanie osiągnąć doskonały i trwały efekt w zakresie funkcjonalności i estetyki zębów.

  Protetyka stomatologiczna – ile kosztuje leczenie protetyczne w prywatnym gabinecie stomatologicznym?

  Leczenie protetyczne należy do jednych z najbardziej skutecznych i efektownych metod leczenia stomatologicznego. Należy mieć jednak na uwadze, że nie jest ono tanią metodą leczenia. Dlatego, pacjent zawsze musi być nie tylko poinformowany o tym, jakie korzyści niesie za sobą leczenie protetyczne, ale także o jego kosztach, które wcale nie należą do bardzo małych. Jako pacjenci, licząc konieczne wydatki na leczenie protetyczne, pamiętajmy o tym, że taki wydatek będzie inwestycją w nasz piękny uśmiech na długie lata.

  Czyste powietrze

  Gmina Wadowice oraz WFOŚiGW zapraszają do udziału w kolejnych konsultacjach z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie dotacji w ramach Programu „Czyste Powietrze”.

  Modernizacja drogi gminnej Pagór w Babicy idzie pełną parą. Ponad 320 metrów nawierzchni prowadzącej do szkoły podstawowej zmienia się nie do poznania. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł.

 • Informacja o szczepieniu lisów
  Starosta Wadowicki w związku z pismem Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia 04.04.2019 r., znak: WIW-ChZ.913.6.15.2019, informuje, iż w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 roku na...
 • W najbliższy piątek odbędzie się Turniej Półfinałowy o wejście do 2 Ligi Koszykówki Mężczyzn - wydarzenie absolutnie bezprecedensowe w najnowszej historii koszykówki w Wadowicach!

  We wtorek (2.04) cały dzień wspominamy naszego Wielkiego Wadowiczanina. Od rana mieszkańcy oraz pielgrzymi z całej Polski tłumnie pojawiają się pod pomnikiem Jana Pawła II na wadowickim rynku

 • Festiwal Zawodów z naszym udziałem
  To były owocne trzy dni poświęcone kształceniu zawodowemu w Małopolsce. Dlatego na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego powiatu.Siódma edycja „Festiwalu Zawodów”...
 • VI sesja Rady Powiatu w Wadowicach (transmisja na żywo)
  VI sesja Rady Powiatu w Wadowicach rozpocznie się w czwartek,  4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 24. Porządek obrad w...
 • Mechanik z „Gorzenia” pokonał 300 rywali i wygrał turniej
  Dwa dni, dwa turnieje i dwa sukcesy. Ostatni czas dla uczniów i ich wychowawców z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach był bardzo udany.  W czwartek, 28 marca...
 • Inauguracja sezonu rowerowego
  Dzisiaj w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” odbędzie się inauguracja sezonu rowerowego. Celem prowadzonych działań jest promowanie bezpiecznych zachowań rowerzystów w ruchu drogowym, w tym korzystanie z elementów odblaskowych, używanie kasków rowerowych...
 • Szkoła Podstawowa w Wysokiej oraz WCK serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych (w tym klas gimnazjalnych) z terenu gminy Wadowice do udziału w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2019”.

 • Ważna informacja!
  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 2 maja 2019 r. (czwartek) Starostwo Powiatowe w Wadowicach, a także Referat Zamiejscowy Wydziału Komunikacji i Transportu w Andrychowie będą nieczynne. Zgodnie z...
 • Sprawca podpalenia usłyszał dwa zarzuty
  Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 55-letniemu mężczyźnie, który podpalił pomieszczenie piwnicy w jednym z budynków w Andrychowie. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę ponad 7500 złotych.
  31 marca 2019 roku do dyżurnego andrychowskiego komisariatu dotarł sygnał o palącym się budynku w...
 • Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach muszą wypełnić kartę zgłoszenia i złożyć dokumenty osobiście w Urzędzie Miejskim w Wadowicach

  Kolejne wydarzenie autorstwa Wolontariatu WCK, kierowane do miłośników planszówek oraz osób, które chcą poczuć smak rywalizacji.

 • Kolejne automaty w rękach funkcjonariuszy
  Wspólne działania wadowickich policjantów z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych. Tym razem na terenie gminy Spytkowice.
  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej...
 • logo RSS