Artystyczne prezentacje najmłodszych już początkiem czerwca w Wadowickim Centrum Kultury! Zbliża się najprzyjemniejsze wydarzenia w roku, czyli... Festiwal Przedszkolaków! Jak co roku swoje talenty ujawnią przed liczną publicznością przedszkolaki z Gminy Wadowice....

 • Wsiadł za kierownicę posiadając cofnięte uprawnienia do kierowania
  Wczoraj (21 maja br.) około godz. 9:00 na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Smarta. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec powiatu wadowickiego...
 • Grupa „Lanckorońskie Automobile” zaprasza na III Rajd Turystyczny Pojazdów Zabytkowych "Monte Lanckorona 2019". Już 26 maja na wadowickim rynku będzie można podziwiać motoryzacyjne eksponaty.

 • Uwaga - intensywne opady deszczu i burze!
  OSTRZEŻENIE  O INTENSYWNYCH OPADACH DESZCZU  Z BURZAMI !

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że od 21 maja 2019 r. godz. 13:00 do 22 maja 2019 r....
 • Eleni – jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Przez prawie 40 lat swojej działalności nagrała ponad 20 płyt w milionowych...

 • Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”
  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w...
 • 18 maja na wadowickim rynku wystąpią: Levi Sakala, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Marcin Spenner & Piotr Łukaszewski, Father Stan Fortuna – Francesco Productions, Józef Skrzek, Darek Malejonek MALEO, Marcin Pospieszalski, Adeb Chamoun Trio, Jan Trebunia-Tutka,...

  Do naszego miasta przyjechali strażacy z całej Małopolski oraz wielu przedstawicieli rządowych, m.in. wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz małopolski kurator oświaty Barbara Nowak....

 • Finał Wojewódzki XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych 16 i 17 maja 2019 roku - Stronie
  W dniach 16 i 17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu – powiat wadowicki, odbyły się finały wojewódzkie XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych, których współorganizatorem był Wydział Ruchu Drogowego KWP w...
 • Skoro tak dużą wagę przywiązujemy na co dzień do bezpieczeństwa, nie możemy bagatelizować istoty wyboru odpowiedniej firmy ochroniarskiej. Jeszcze przed podjęciem decyzji, która agencja ochrony będzie świadczyła usługi dla nas, przeanalizujmy kilka ważnych aspektów, które bezpośrednio wpłyną na naszą współpracę z podmiotem, które zapewni nam nadzór.

  Ciężko o to, aby każda firma ochroniarska funkcjonowała na identycznych zasadach. W wielu kwestiach zakres podstawowych usług będzie się pokrywał, natomiast czasami dochodzą nasze specjalne potrzeby i wymagania, które będą w stanie spełnić tylko niektóre agencje ochrony w Warszawie.

  Czego dokładnie potrzebujemy?

  Jak wiadomo „ochrona nie jedno ma imię”. Kiedy wymagamy dozoru nad sporymi terenami, biuro ochrony zabezpieczając wszelkie mienie, zobowiązane jest do łączenia fizycznej ochrony, monitoringu oraz systemów alarmowych. Jeżeli jest to mały obiekt, który dodatkowo umiejscowiony jest w pobliżu posterunku policji, zdecydowanie wystarczy jedna z wymienionych usług. Koniecznie ustalmy to, w jakim czasie oraz jak często, chronione mienie będzie pozostawiane bez opieki właścicieli innych przebywających na danym terenie. Istotne jest też prawdopodobieństwo włamania, do jakiego może dojść w danej okolicy.

  Cena czy jakość?

  Cenione firmy ochroniarskie, zawsze będą droższym rozwiązaniem niżeli te, które dopiero pojawiły się na rynku. Dotyczy to także jakości świadczonych usług, gdyż niedoświadczeni ochroniarze nie będą w stanie zapewnić nam należytego zabezpieczenia. Lata praktyki i postępowania zgodnie ze wszystkimi procedurami, zawsze da nam gwarancję najwyższej skuteczności. Nie dajmy się skusić na najtańszą ofertę na rynku. Wybierzmy firmę ochroniarską, która będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.

  Dobra firma ochroniarska? 5 pytań, które warto sobie zadać przed wyborem

  Czy w wypadku włamania, jesteśmy narażeni na spore straty?

  Należy zacząć od tego, że im wyższa wartość mienia, tym bardziej wzmożonej ochrony powinniśmy wymagać. Niekiedy sam fakt, że w konkretnym miejscu funkcjonuje ochrona, może już być sygnałem dla potencjalnego włamywacza, że mieści się tam coś wartościowego, natomiast w wypadku agencji ochrony mienia, która oferuje wysoki standard usług, z pewnością nie musimy obawiać się o to, że dojdzie do jakiegokolwiek włamania i kradzieży. Po prostu przestępca, nie będzie miał możliwości wtargnięcia niezauważony na naszą posesję.

  Ochrona fizyczna, czy też monitoring z systemem alarmowym?

  Tak naprawdę, ciężko jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie będzie tym najlepszym. Niejednokrotnie to elektryczne urządzenia sprawdzą się lepiej, natomiast zdarzy się, że to człowiek będzie niezastąpiony. Co ciekawe, połączenie obu tych metod jest najbardziej skuteczne. Niestety, w wielu przypadkach może to przekraczać nasze możliwości finansowe. Jeżeli zatem, zależy nam na nadzorze obiektu, znajdującego się blisko posterunku policji, postawmy na monitoring. We wszystkich innych wypadkach, niezbędna okaże się już firma ochrony w formie fizycznej.

  Sprzęt z jakiego korzystają firmy ochroniarskie w Warszawie?

  Kluczem jest to, czy systemy alarmowe i kamery są sprawne i funkcjonalne. Jeśli dana oferta jest bardzo atrakcyjna zweryfikujmy to, jakim sprzętem się posługują. Praca w ochronie nie należy do najłatwiejszych, a kamery nieposiadające atestów można kupić w bardzo niskiej cenie. Wszystkie te, które są od renomowanych producentów, przetestowane i sprawdzone w wielu sytuacjach będą wiązały się ze zdecydowanie wyższymi kosztami.

  Ręczniki bawełniane – przewodnik dla kupujących

  Najczęściej kupujemy ręczniki bawełniane – to właśnie takie tekstylia możemy znaleźć w łazience w praktycznie każdym domu. Wybór ręczników tego typu nie jest jednak taki łatwy. Podpowiadamy, na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę!

  Bawełna to naturalne włókno o bardzo szerokim zastosowaniu – szyje się z niej odzież, a także tekstylia innych typów, w tym ręczniki łazienkowe dostępne w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach.

  Aktualnie asortyment ręczników tego typu jest bardzo szeroki. Można zamówić je między innymi w firmie Tomark. Wraz z nią przygotowaliśmy specjalny poradnik dla kupujących.

  Jakie ręczniki z bawełny warto wybrać? Sprawdź teraz!

  Ręczniki bawełniane – dlaczego bawełna?

  Jak wskazaliśmy powyżej, ręczniki bawełniane spotykane są najczęściej, ale bawełna w tym przypadku nie jest jedynym stosowanym materiałem. W sprzedaży znajdziemy też ręczniki lniane, bambusowe czy ręczniki poliestrowe – z mikrofibry.

  Bawełna cieszy się jednak największym powodzeniem. Co o nim przesądza?

  Najważniejsze zalety ręczników bawełnianych:

  • są miękkie i przyjemne w dotyku
  • łatwo chłoną wodę
  • nie powodują podrażnień skóry
  • nadają się dla dorosłych i dla dzieci
  • można prać je w wysokich temperaturach – nawet 95 stopni Celsjusza
  • są przyjazne dla środowiska naturalnego

  Wobec tego wybór najczęściej pada na ręcznik wykonany z bawełny. Jak jednak wybrać taki, który rzeczywiście będzie dobry?

  Ręczniki bawełniane – gramatura materiału

  Chyba każdy z nas korzystał kiedyś z ręczników z bawełny, które były cienkie, szorstkie. Z drugiej strony także te puszyste i miękkie mogą nie zapewniać nam maksymalnego komfortu, na przykład mogą słabo chłonąć wodę i zostawiać na skórze włókna.

  Wobec tego wtedy, gdy chcemy kupić dobry ręcznik z bawełny, powinniśmy zwrócić uwagę na jego jakość, w tym także na gramaturę materiału.

  Gramatura ręcznika oznacza jego ciężar – czynnik ten odnosi się do ilości włókien na metr kwadratowy. Im będzie on większy, tym lepiej, ponieważ wtedy bawełniane ręczniki są bardziej chłonne, miękkie. Najwyższej jakości ręczniki posiadają gramaturę od około 480 g/m2 wzwyż.

  Ręczniki bawełniane – jakość wykończenia

  Należy także zwrócić uwagę na wykończenie ręczników – obecnie do wyboru mamy różne ręczniki łazienkowe, w tym także te bogato dekorowane haftami, żakardowymi wzorami, dlatego możemy łatwo dopasować je do aranżacji łazienki.

  Wysokiej jakości ręcznik powinien być dokładnie wykończony – nie powinien posiadać luźnych nitek, przetartych miejsc. Jego pętelka powinna być zamocowana stabilnie.

  Ręczniki bawełniane – kolorystyka

  Przy zakupie ręczników z bawełny warto także zwrócić uwagę na jeszcze jeden parametr – kolor. Najczęściej dobieramy go pod kątem estetyki, ale warto wskazać, że ręczniki do domu w określonych kolorach mogą cechować się lepszą chłonnością od innych. Wynika to z zastosowania barwników, które mogą zmniejszać absorpcję wody przez tkaninę.

  Najbardziej chłonne są ręczniki białe, które nie są barwione. Prezentują się przy tym bardzo efektownie, chociaż z czasem mogą szarzeć. Z kolei ręczniki kolorowe mogą mieć już niższą chłonność – trudno jednak wskazać, który barwnik może zmniejszyć ich zdolność do wchłaniania wody.

  Jeśli jednak wybierzemy ręczniki dobrej jakości, na przykład kolorowe ręczniki hotelowe, możemy uniknąć takiego problemu. Dobra marka to gwarancja zadowolenia!

  Ręczniki bawełniane - rozmiary

  Ręczniki bawełniane oferowane są w różnych rozmiarach do wyboru. Jakie z nich warto zakupić?

  • ręczniki kąpielowe – 70 x 140 cm lub 100 x 150 cm
  • ręczniki do rąk – 50 x 100 cm
  • ręczniki do twarzy – 30 x 30 cm

  Zatem zakupienie dobrych ręczników nie musi być problemem – z naszym poradnikiem znalezienie tych odpowiednich będzie jeszcze łatwiejsze!

  Valletta – stolica Malty godna odwiedzenia

  Wiele jest w Europie miejsc, które warto odwiedzić i gdzie spędzanie wakacji z całą pewnością okaże się niezwykle korzystne dla każdego turysty. Jednym z takich wakacyjnych rajów jest bez wątpienia Malta, gdzie wakacyjny czas rokrocznie spędzają tu miliony turystów. Jak się jednak okazuje, wyspa ta jest doskonałym miejscem do wypoczynku nie tylko jeżeli chodzi o plażowanie i zażywanie kąpieli w morzu, ale również… zwiedzanie. Jednym z dowodów na potwierdzenie tej tezy jest jej stolica – Valletta, która imponują liczbą i jakością zabytków.

  Valletta – dlaczego warto ją odwiedzić?

  O atrakcyjności tego miasta, niech najlepiej zaświadczy fakt, że Valletta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO – jest więc uznawana w całości za atrakcję turystyczną i jednocześnie miejsce, które powinien odwiedzić każdy, interesujący się choć trochę historią czy piękną architekturą. To jednak nie wszystko, czym wyróżnia się stolica Malty. Jest to ponadto najbardziej wysunięta na południe stolica europejskiego państwa i jednocześnie najbardziej nasłoneczniona stolica, co jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że wypoczynek tutaj jest wyjątkowy – zarówno latem, jak również wiosną czy zimą. Ten temat rozwiniemy nieco później.

  Sama architektura miasta imponuje już po pierwszym spojrzeniu – składa się przede wszystkim z barokowych budynków, które bardzo często powstawały ze złotego piaskowca. Zostały utrzymane w bardzo dobrej jakości, dzięki czemu ich wygląd imponuje i jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających turystów. To jednak nie wszystko! W mieście znajduje się ogromna liczba zabytków – niektóre źródła mówią nawet o 300 obiektach! Jeżeli więc chcesz spędzić wymarzone wakacje na Malcie, które obfitować będą w zwiedzanie – Valletta będzie dla Ciebie do tego miejscem idealnym.

  Szczególnie imponują tutaj liczne, niezwykle okazałe kościoły, takie jak katedra św. Jana, kościół św. Pawła Rozbitka i wiele, wiele innych. To tutaj znajduje się piękny Pałac Wielkiego Mistrza, odwiedzić można okazałe Narodowe Muzeum Archeologiczne czy też przespacerować się wspaniale zaaranżowanym nabrzeżem, które żyje tutaj niemal przez cały rok. A dla spragnionych wody? Im polecamy inne atrakcje turystyczne – np. rejsy statkiem.

  Malta – zwiedzanie przez cały rok!

  Wyjątkowość Velletty wynika oczywiście z jej położenia – mówiliśmy już o tym, że jest to najlepiej nasłoneczniona stolica w Europie, dlatego też łatwo domyślić się, że temperatury są tutaj wysokie przez cały rok. Właściwie nie ma takiego miesiąca, by spadały one poniżej 15 stopni Celsjusza – nawet z miesiącach zimowych, w których to plażowanie raczej nie będzie możliwe. Takie okresy, jak właśnie zima, jesień czy wczesna wiosna, okazują się doskonałe na zwiedzanie stolicy Malty – wynika to przede wszystkim z faktu, że słońce aż tak mocno nie pali, a temperatury nie są na tyle wysokie, by mogły zniechęcić przed wielogodzinnymi spacerami.

  Oczywiście najcieplej jest tutaj w okresie letnim, który uznawany jest za szczyt sezonu – wtedy możesz liczyć na upały, nawet 30 stopni Celsjusza i oczywiście bardzo ciepłą wodę, która sprzyja efektywnemu wypoczynkowi.

  Jakie ceny w stolicy Malty?

  Valletta to stolica popularna i ciesząca się zainteresowaniem turystów – zarówno ze względu na atrakcje turystyczne, jak również położenie i to, co dzieje się w mieście. Liczne imprezy, doskonała oferta gastronomiczna i bogate życie nocne powodują, że to prawdziwe centrum maltańskiej rozrywki. Jeżeli więc interesują Cię wakacje na wyspie Malta i odwiedzenie Valletty, musisz liczyć się z wydatkami – chcąc oszczędzić, warto wybrać się tu przede wszystkim zimą.

  A czy warto? Jak najbardziej, bo to miejsce wyjątkowe, które z pewnością zapewni Ci moc rozrywki i atrakcji – niezależnie od tego, co lubisz i w jaki sposób spędzasz swój czas na co dzień.

  Pozycjonowanie stron – samodzielnie czy z agencją SEO w Warszawie?

  Osiągnięcie sukcesu w Internecie wiąże się bardzo często z sukcesem biznesowym, który jest tak pożądany przez wszystkich przedsiębiorców. Wynika to przede wszystkim z wdrożenia i prowadzenia właściwych strategii marketingowych, pozwalających na zdobywanie większej liczby klientów niż konkurencja i budowanie pozytywnego wizerunku marki. Jedną z najlepszych strategii jest pozycjonowanie stron, które można przeprowadzić samodzielnie albo z pomocą, jaką oferuje agencja SEO w Warszawie. Co wybrać? Sprawdźmy!

  Agencja SEO w Warszawie, czyli usługi specjalistów

  Wielu przedsiębiorców, którzy pragną zaoszczędzić, decyduje się na samodzielne pozycjonowanie stron internetowych. To rozwiązanie ryzykowne, ponieważ jest to proces złożony i często bardzo skomplikowany, dlatego też wiedza zdobyta w Internecie czy specjalistycznych książkach może okazać się niewystarczająca. Wynika to również z faktu, że w większości przypadków, pozycjonowanie powinno opierać się na doświadczeniu i umiejętnych reakcjach – dopasowanych do konkretnej sytuacji, która może zmienić się diametralnie w trakcie realizowania strategii.

  Dlatego też agencja SEO w Warszawie będzie rozwiązaniem dużo lepszym niż samodzielne działania, a wynika to przede wszystkim z wiedzy i doświadczenia zatrudnianych w niej specjalistów. Niezależnie od tego w jakiej branży działasz, jakiej wielkości przedsiębiorstwo prowadzisz i jakie są Twoje cele, zdecyduj się na kampanie SEM lub SEO ze specjalistami u swojego boku. Co zyskasz?

  • Wiedzę specjalistów

  Agencja reklamowa, oferująca pozycjonowanie strony internetowej to przede wszystkim zespół ludzi, który będzie odpowiedzialny za prowadzone działania. I nie mówimy tutaj tylko o technikach SEO, którzy znają procesy pozycjonowania i wiedzą w jaki sposób przeprowadzić strategię, aby była ona skuteczna, ale również programistach, copywriterach czy grafikach, dzięki którym Twoja strona będzie prezentowała się profesjonalnie.

  • Umiejętny wybór słów kluczowych

  Właściwie dopasowane keywordsy (wyrażenia kluczowe) to absolutna podstawa każdego pozycjonowania. Bez odpowiednich słów, na które chcesz promować stronę i które użytkownicy wpisują w okno wyszukiwarki, nie będziesz mieć szans na wysokie pozycje witryny w Google, a także ryzykujesz tym, że potencjalny klient nie skorzysta z Twojej oferty.

  • Profesjonalną optymalizację strony

  Nagłówki, meta tagi, odpowiednia struktura strony, właściwe podstrony czy wysokiej jakości treści – wszystko to pozwoli Ci na osiągnięcie sukcesu. Agencja SEO w Warszawie, zatrudniając zespół specjalistów, będzie w stanie zająć się tym wszystkim w pełni profesjonalnie, dzięki czemu zyskasz witrynę w pełni dopasowaną – zarówno do potrzeb użytkowników, jak również robotów wyszukiwarki.

  • Efektywne linkowanie

  Skuteczne pozycjonowanie stron byłoby niemożliwe, gdyby nie wysokiej jakości linki, prowadzące do Twojej strony. Specjaliści SEO wiedzą jak je pozyskać, które źródła wybrać i na co zwracać uwagę, by Twoja witryna rankingowała. Samodzielne budowanie zaplecza linków często nie jest możliwe, a co za tym idzie – nie jest możliwe też osiągnięcie sukcesu w Google.

  • Raporty

  Profesjonalna agencja interaktywna zadba o to, abyś miał wgląd w to, jak przeprowadzane są prace i jaka jest ich skuteczność. Dzięki regularnie otrzymywanym raportom, będziesz w stanie kontrolować sytuację i w razie jakichkolwiek problemów – odpowiednio reagować.

  • Możliwość skupienia się na podstawowej działalności

  Skoro nie musisz poświęcać się pozycjonowaniu, które zajmuje bardzo wiele czasu, masz możliwość skupienia się na swoich podstawowych działaniach. To specjaliści będą odpowiedzialni za Twój marketing, dzięki czemu nie pominiesz innych ważnych aspektów funkcjonowania swojego przedsiębiorstwa.

  Jeżeli więc chcesz osiągnąć sukces w Google i dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów, agencja SEO w Warszawie jest dla Ciebie najlepszą alternatywą. Jeżeli chcesz wybrać właściwie, zapoznaj się z jej ofertą i opiniami wcześniejszych klientów – zyskasz wtedy pewność, że postawiłeś na odpowiednich specjalistów.

  W związku z organizacją wydarzeń związanych z "Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka 2019" oraz 99 Rocznicą Urodzin św. Jana Pawła II w dniach 17 – 18.05.2019 r. nastąpią ograniczenia w ruchu kołowym w centrum miasta....

 • Uwaga na burze!
  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że od godz. 12.00 dnia 17 maja 2019 r. do godz. 19.00 dnia 17 maja 2019 r. na terenie powiatu...
 • Technik budownictwa na szóstkę z plusem
  Tak zostali ocenieni uczniowie klasy trzeciej Technikum budowlanego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, którzy odbywali praktykę zawodową w Eisenach. Do Niemiec...
 • logo RSS