• Jeden dzień na to, by zobaczyć jak wygląda służba w wojsku
  „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” - pod takim hasłem Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi kampanię, której celem jest zwiększenie liczebności Wojska Polskiego. W jej ramach od 13...
 • Informacja nt. dnia wewnętrznego w Wydziale Budownictwa i Zagospodarowania Przestrzennego
  Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z zarządzeniem nr 41.2019 Starosty Wadowickiego z dnia 2 lipca 2019 r. począwszy od 15 lipca br. w Wydziale Budownictwa i Zagospodarowania Przestrzennego Starostwa...
 • W czwartek 4 lipca Wadowicka Biblioteka Publiczna na kilka godzin przeistoczyła się w centrum animacji filmowych, a wszystko to za sprawą warsztatów zorganizowanych przez Fundację Etiuda & Anima w Krakowie.

  Pełni wrażeń i wspomnień oraz z pamiątkowymi medalami na szyjach powrócili młodzi wadowiczanie z włoskiej Sony, gdzie reprezentowali nas na turnieju miast partnerskich. Nasi piłkarze zajęli trzecie miejsce, wyprzedzając młodych francuzów z Soyaux - rodaków...

  Informujemy, że w piątek, 5 lipca 2019 r. Gmina Wadowice podpisała umowę z nowym wykonawcą - Komwad Spółka z o. o. w Wadowicach, dotyczącą odbioru śmieci od mieszkańców.

 • Tegoroczne matury – powiat wadowicki najlepszy w całym województwie
  Mamy powody do dumy. 4 lipca br. Centralna oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały wyniki tegorocznych matur. W Małopolsce zdało 85 proc. maturzystów (pierwsze miejsce w kraju). Spośród...
 • kobieta siedząca tyłem na krześle
  W dniu 2 lipca mieszkanka powiatu wadowickiego złożyła zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach z treści, którego wynikało, że podczas robienia zakupów na terenie Wadowic poprzez roztargnienie zapomniała zabrać z lady sklepowej kartę płatniczą, którą dokonywała zakupów. Po krótkim...
 • Charakterystyka dobrych szamponów do włosów

  Zapewne myślisz, że używasz najlepszego szamponu do włosów. Nie jest produktem tanim, ładnie się prezentuje, dobrze pachnie, jest reklamowany w telewizji. Ale czy jesteś przekonany i pewny, że jest to dobry szampon do włosów? No właśnie… czym charakteryzuje się dobry szampon?

  Każdy chce używać dobrych produktów do pielęgnacji ciała – to zupełnie normalne. Chcemy, aby nasza skóra jak najdłużej zachowała swoją młodość, a włosy prezentowały się świeżo i pięknie się układały. Bardzo często jednak wierzymy reklamom, a nie faktom. Nie sprawdzamy etykiet na opakowaniu, nie interesujemy się składem kosmetyków. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, albo nie chce zdać sobie sprawy z tego, że chemiczne substancje zawarte w kosmetykach są szkodliwe dla naszego zdrowia, a poprzez skórę – czy to skórę głowy, czy reszty ciała, mogą bez problemu wnikać w głąb organizmu. Dobry szampon do włosów to zatem nie taki szampon, którego producent wydał miliony na jego reklamę, ale taki, w którego składzie znajdują się składniki naturalne.

  Szkodliwe substancje w szamponach

  Większość szamponów ma w swoim składzie substancje szkodliwe. Niektóre (przy częstym stosowaniu) mają wpływ na zaburzenie gospodarki hormonalnej, inne powodują podrażnienia skóry i alergie, a nawet prowadzą do raka. Poniżej kilka najgroźniejszych substancji chemicznych, które znajdują się w konwencjonalnych szamponach do włosów.

  • Glikol propylenowy – otrzymywany z ropy naftowej, podrażnia skórę, negatywnie wpływa na system odpornościowy.
  • Sodium Lauryl Sulfate (SLS) – środek drażniący, uczula, podrażnia, przyczynia się do powstawania łupieżu, powoduje łamliwość włosów.
  • DEA, MEA, TEA – środki pianotwórcze, działają toksycznie na układ immunologiczny, mogą przyczyniać się do powstawania lub zaostrzania alergii.
  • `PEG IPPG – uszkadzają strukturę komórek.

  To tylko nieliczne niebezpieczne substancje. Często w szamponach jest ich o wiele więcej!

  Najlepszy szampon do włosów – czy jaki?

  Najlepszy szampon do włosów to zdrowy szampon, a zdrowy szampon to produkt naturalny. W naturalnych szamponach do włosów nie występują żadne szkodliwe dla organizmu substancje. W dobrych szamponach do włosów, ponad 90%, a czasem 99% to substancje całkowicie naturalne oraz o niskim stopniu przetworzenia. W dobrych produktach nie ma silikonów, i innych składników niekorzystnie wpływających na zdrowie, za to maja cały szereg przyjaznych dla ciała organicznych składników aktywnych. Jakie są to składniki? Przykładem może być naturalny szampon do włosów marki Yope, w którym znajdują się witaminy, flawonoidy, sole mineralne, wyciągi z limonki, awokado, kozieradki, mleka owsianego, aminokwasy z parzenicy. Dobry producent naturalnych kosmetyków, potrafi zastąpić również chemiczne substancje konserwujące, składnikami naturalnymi. Używając takich produktów można być pewnym, że dba się nie tylko o swój wygląd, ale również o zdrowie.

  Kto powinien stosować naturalne kosmetyki, w tym naturalne kosmetyki do włosów?

  Naturalne kosmetyki, np. zdrowy szampon bez silikonów, powinni stosować wszyscy, którzy dbają o swoje zdrowie. Ale przede wszystkim ważne jest to dla osób cierpiących na alergie, dla osób, których skóra jest wrażliwa i szybko ulega podrażnianiom. Oczywiście bezwzględnie należy stosować zdrowe kosmetyki u małych i starszych dzieci, u których skóra jest bardzo wrażliwa. Kobiety w ciąży powinny w szczególny sposób zadbać o to, aby w ich łazience nie było kosmetyków ze szkodliwymi substancjami.

  Niezapomniany weekend pełen atrakcji! Rabkoland świętuje 30 urodziny!

  Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza na weekend jakiego jeszcze nie było! Pełno atrakcji, koncertów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Okazja jest wyjątkowa! Rabkoland kończy 30 lat i zaprasza wszystkich na swoje urodziny 6 i 7 lipca 2019 roku!

  Okazja do świętowania jest szczególna, okrągła rocznica to wspaniała szansa na wspominki przy urodzinowej tablicy ze zdjęciami, które pokażą Rabkoland na przestrzeni lat. A zmian było tyle, że najstarsi goście nie wierzą, że to wciąż ten sam park. Co roku Rabkoland dla swoich gości otwiera nowe strefy, atrakcje i punkty gastronomiczne. W tym roku flagowym przedsięwzięciem najbardziej upamiętniającym zmiany była renowacja Wielkiego Młynu.

  Urodziny Rabkolandu to także masa pokazów, koncertów i zabawy. W całym parku będzie można spotkać Roztańczoną Baletnicę, która poprowadzi dla dzieci warsztaty tańczenia ze wstęgą. Świętując urodziny będzie można pomalować sobie twarz, a także nauczyć się modelować baloniki na specjalnych warsztatach.

  Dla lubiących konkursy dostępna będzie Facebookowa ramka, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcia. Występy na żywo zapewni Szczudlarz oraz liczne gwiazdy! Na scenie wystąpią Beti & Bobas z piosenkami dla dzieci, a także Zespół góralski Majeranki z Rabki Zdrój pod przywództwem Doroty Majerczyk.

  Rabkoland zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na swoje urodziny 6 i 7 lipca od 10:00 do 18:00. Ceny wstępu standardowe, czyli maksymalnie 39 zł od osoby za cały dzień zabawy, bez limitu na wszystkie atrakcje, warsztaty i pokazy.

  urodziny Rabkolandu

  Wadowicki orlik znowu zaczął tętnić życiem. Na początku wakacji rozegrano na nim kolejne długo wyczekiwane rozgrywki – Puchar Burmistrza w piłce nożnej. W starciu z rywalami oraz afrykańskim upałem najlepiej poradzili sobie piłkarze drużyny Carmax...

  Informujemy, że Gmina Wadowice prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym wykonawcą, aby jak najszybciej rozpocząć systemowy odbiór śmieci.

 • MIT: NAJBEZPIECZNIEJ JEST NA PROSTEJ DRODZE?
  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.
  Proste odcinki drogi „prowokują” kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do...
 • Przed nami 3 dni niesamowitej atmosfery i wspaniałych koncertów, podczas których wystąpią największe sławy światowego jazzu!

  Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

  Artykuły promocyjne

  logo RSS