Chcesz zadbać o skuteczne pozycjonowanie stron internetowych? Skorzystaj z Google Analytics

Każdy specjalista SEO wie, że pozycjonowanie stron internetowych to nie tylko dobór odpowiednich fraz kluczowych, optymalizacja strony czy linkowanie. Niezwykle istotna jest również analityka, dzięki której możliwe jest poznanie efektów działań i reakcji użytkowników. A w kwestii analizy i interpretacji statystyk, jakie uzyskuje strona, nie ma obecnie nic lepszego od Google Analytics – przyjrzyjmy się bliżej temu narzędziu i sprawdźmy, jakie da Ci możliwości.

Pozycjonowanie stron internetowych a skuteczna analityka

Zanim jednak przejdziemy do funkcji narzędzia i możliwości jakie daje, zastanówmy się w ogóle dlaczego dokonywanie analiz strony ma się przysłużyć SEO. Okazuje się, że jest to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania, ponieważ daje możliwość sprawdzenia zachowania użytkowników znajdujących się na stronie, a także zbadania ich reakcji np. na wprowadzone zmiany. Dzięki analizie internetowej dowiesz się jak dużo czasu użytkownicy spędzają na stronie, jaki jest współczynnik odrzuceń i czy np. wprowadzone niedawno teksty cieszą się zainteresowaniem użytkowników.

Dostajesz więc konkretne liczby, dzięki którym możesz udoskonalić pozycjonowanie stron internetowych i działać dużo skuteczniej. A to klucz do tego, by pozycje strony w Google były jak najwyższe.

Google Analytics – narzędzie, którego potrzebujesz!

O tym, co daje właścicielom stron oraz pozycjonerom Google Analytics, można pisać naprawdę wiele, ponieważ jest to narzędzie rozbudowane, dzięki któremu mierzyć można wartości nie tylko związane z SEO. Dzięki GA dowiesz się między innymi:

 • jak skuteczne są Twoje działania w witrynie, mające na celu usprawnić pozycjonowanie stron internetowych,
 • jak zachowują się użytkownicy Twojej strony, w co klikają i co cieszy się większą, a co mniejszą popularnością w witrynie,
 • jaki jest współczynnik odrzuceń i ile czasu użytkownicy spędzają na Twojej stronie,
 • kim są użytkownicy Twojej strony,
 • jaki content preferują użytkownicy i co w nim zmienić, aby spełniał ich oczekiwania, co również poprawi pozycje strony w Google.

Co najważniejsze – w przypadku Google Analytics, możesz obserwować nie tylko statystyki strony, ale również to, co dzieje się na niej w czasie rzeczywistym – to z kolei pozwoli Ci na eksperymentowanie i obserwowanie reakcji użytkowników, o ile oczywiście ruch jest duży.

Jak Google Analytics wpływa na pozycjonowanie strony internetowej?

Przede wszystkim – pozwala na zbieranie różnego rodzaju statystyk oraz ich analizowanie właśnie pod kątem SEO. Ty, jako właściciel strony, masz możliwość sprawdzania jak wprowadzone pod kątem pozycjonowania strony zmiany, mają wpływ na reakcje użytkowników. Czy ruch na stronie się zwiększył? Czy użytkownicy spędzają w witrynie więcej czasu? Czy zapoznają się z treściami, który publikujesz? Czy chętniej klikają w odnośnik do strony, pojawiający się w Google albo social media?

Zachowanie użytkowników ma ogromny wpływ na SEO, dlatego też każda firma, świadcząca usługi pozycjonowania, korzysta z Google Analytics i jest w stanie dokonywać niezbędnych analiz, usprawniających działania. Co więcej – agencja SEO jest również dzięki temu dostarczać Ci dużo bardziej szczegółowe raporty, dzięki którym doskonale wiesz, jak wyglądają statystyki Twojej stronie po wdrożeniu konkretnych zmian.

Pozycjonowanie stron internetowych? Tylko z Google Analytics!

Niezależnie więc od tego, czy samodzielnie pozycjonujesz swoją witrynę, pracujesz w agencji SEO czy po prostu chcesz rozwijać witrynę w oparciu o twarde i niepodważalne dane, Google Analytics wydaje się być najlepszą alternatywą. Tym bardziej, że jest to narzędzie w pełni darmowe, a do tego proste w obsłudze – posiada kilka zakładek z konkretnymi danymi, które możesz analizować w każdej chwili i dzięki temu wyciągać odpowiednie wnioski. Załóż swoje konto GA i przekonaj się o tym na własnej skórze!

Przechodzisz przez trudy rozwodu? Adwokat będzie dla Ciebie wsparciem

Sprawy rodzinne, które trzeba rozstrzygać przed sądem, są zawsze tymi najbardziej bolesnymi i wynika to z wielu aspektów – przede wszystkim ran, jakie wyrządziły sobie bliskie osoby oraz więzi, jaka powstała między nimi przez wiele lat wspólnego życia ze sobą. Szczególnie bolesny bywa rozwód, który prowadzi do trwałego rozwiązania małżeństwa – jeżeli chcesz go osiągnąć albo Twój małżonek wystosował odpowiednie pismo, będzie Ci potrzebny adwokat z Wrocławia.

Dlaczego adwokat z Wrocławia będzie Ci potrzebny?

Z bardzo prostej przyczyny – będzie on Twoim reprezentantem, zarówno podczas różnego rodzaju negocjacji, jak i podczas sprawy rozwodowej. Adwokat z Wrocławia jest specjalistą, którego usługi adwokackie pozwolą Ci zyskać poczucie maksymalnego bezpieczeństwa oraz komfortu. Jak wiadomo, przepisy prawne są często bardzo skomplikowane, dlatego też porady prawne i pomoc adwokacka w czasie trwania całego procesu, są absolutnie niezbędne. Adwokat zapozna Cię dokładnie z Twoim położeniem, powie Ci jaki będzie najlepszy krok, jaki teraz powinieneś/powinnaś wykonać, a także zadba o kwestie formalne, tworząc i wysyłając odpowiednie pisma. Co więcej – profesjonalna kancelaria adwokacka dysponuje również innymi specjalistami (albo współpracuje z nimi), dzięki czemu zostaniesz otoczony/otoczona kompleksową obsługą.

Oczywiście usługi prawne, jakie świadczy wrocławski adwokat to nie wszystko, czym powinien wykazać się podczas sprawy rozwodowej. Biorąc pod uwagę jej trudność i dużą emocjonalność, mecenas powinien również być dla Ciebie oparciem w trudnych chwilach i pełnić rolę psychologa. Musi więc mieć odpowiednie podejście do Ciebie i Twojego problemu – tylko to pozwoli przejść Ci przez cały proces bez większych problemów.

Jakie cechy powinien mieć adwokat z Wrocławia?

Sprawy rozwodowe należą do tych trudniejszych, również ze względu na emocje i konflikty, jakie im towarzyszą. Dlatego też Twój mecenas powinien posiadać odpowiednie cechy, dzięki którym sprawa zakończy się dla Ciebie szczęśliwie, a sam proces nie okaże się tak trudny, jak można byłoby się tego spodziewać. Jakie to cechy?

 • Wiedza i doświadczenie – bez tego nie ma możliwości, by adwokat reprezentował Cię w odpowiedni sposób i skutecznie zawalczył o Twoje prawa. Doświadczenie pozwoli mu także reagować w odpowiedni sposób na trudne sytuacje – również te, które będą miały miejsce na rozprawie sądowej.
 • Empatia – to cecha, której nie posiadają wszyscy prawnicy i jeżeli wyczujesz to podczas pierwszej rozmowy, znajdź inną kancelarię adwokacką. To właśnie empatia sprawia, że adwokat z Wrocławia będzie posiadał odpowiednie podejście i stanie się dla Ciebie oparciem w trudnych chwilach.
 • Profesjonalizm – w tak trudnej sprawie, jaką jest rozwód, adwokat powinien być przede wszystkim profesjonalistą, który nie będzie Cię w żaden sposób oceniał i w stu procentach zaangażuje się w Twoją sprawę.
 • Dyskrecja – to, o czym rozmawiasz ze swoim adwokatem i jakie tematy są poruszane, powinno pozostać wyłącznie dla Waszej dwójki. Jeżeli masz jakiekolwiek przesłanki ku temu, że adwokat nie jest dyskretny albo lojalny wobec Ciebie, skorzystaj z usług adwokackich w innej kancelarii.
 • Kontaktowość – to dzięki niej adwokat zmniejsza dystans, jakie dzieli go od klienta. A dzięki temu dużo łatwiej przebiega współpraca.

Jak znaleźć najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej?

Są na to trzy podstawowe sposoby – pierwszym jest oczywiście bezpośredni kontakt, jednak pierwsze wrażenie nie zawsze odpowie nam na wszystkie pytania. Drugą metodą jest dokładne przeanalizowanie strony internetowej, jaką posiada kancelaria adwokacka, która pozwoli rozjaśnić wiele kwestii i poznać profil działania specjalistów. Jednak najważniejszym sposobem jest zdecydowanie poznanie opinii wcześniejszych klientów – to właśnie dzięki nim będziesz mieć pewność, że konkretny adwokat z Wrocławia jest dobrym specjalistą i będziesz mógł/mogła liczyć na niego w każdej sytuacji. Pamiętaj, by szukać dokładnie i wybrać właściwie – dzięki temu sprawa rozwodowa przebiegnie łatwiej i sprawniej.

Działając w e-biznesie czy też marketingu internetowym na pewno nie raz trafiłeś na pojęcie pozycjonowania stron. Czym jednak jest pozycjonowanie i jaki ma wpływ na pozycję firmy w wyszukiwarce Google? Poniżej zebrałem najważniejsze pojęcia związane z działaniami SEO. Zapoznaj się z nimi zanim podejmiesz decyzję o pozycjonowaniu Swojej strony.

Pozycjonowanie stron - definicja

Czym jest samo pozycjonowanie stron? To ogół działań, których celem jest zapewnienie witrynie najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwań. Oczywiście, myśląc o wyszukiwarce w pierwszej kolejności na myśl przychodzi wyszukiwarka Google. Nie bez powodu - gromadzi ona 97% wszystkich zapytań generowanych przez Polaków w internecie.

Pozycjonowanie stron - poradnik dla początkujących

Ranking firm a licznik odwiedzin

Nie ma się co oszukiwać, pierwsza pozycja w wyszukiwarce ma znaczenie. To ona przyciąga największą uwagę odbiorców przez co generuje największą liczbę kliknięć. Według danych jest to 42,1% kliknięć czyli zdecydowanie najwięcej.

Pozycja w wynikach wyszukiwań

Wskaźnik kliknięć

1. pozycja w Google

42,1 %

2. pozycja w Google

11,9 %

3. pozycja w Google

9,5 %

4. pozycja w Google

6,1 %

Nie trzeba nikogo przekonywać, że większa liczba kliknięć w link to również większa sprzedaż oferowanych towarów czy usług. Zalet bycia na szczycie wyszukiwań jest jednak więcej. Firma pojawiająca się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwań kreowana jest na lidera danej branży, a w umyśle konsumenta automatycznie staje się bardziej wiarygodna. Właśnie, dlatego trwa tak ostra rywalizacja o to, kto zajmie najwyższe miejsce w rankingu wyszukiwań.

Co wpływa na pozycję strony w internecie?

Czynników wpływających na pozycję witryny w internecie jest wiele a ich ważność stale ulega zmianie. Regularnie wprowadzane zmiany w algorytmach wyszukiwarkę Google stawiają coraz większe wymagania wobec właścicieli stron internetowych. Istnieje jednak kilka czynników, które w pierwszej kolejności wpływają na pozycję w internecie Jest to:

 • historia domeny,
 • słowa kluczowe,
 • treści na stronie internetowej,
 • linki.

To jednak nie wszystkie ważne elementy. SEO, podobnie jak cała branża marketingu internetowego, stale ulega szybkim zmianom. Obecnie wskazuje się ogromny wpływ technicznych aspektów strony czy też jej mobilnej wersji na końcowy rezultat pozycjonowania. Jakie, więc są inne elementy wpływające na pozycje strony?

 • budowa i mapa strony,
 • szybkość wczytywania,
 • media społecznościowe,
 • czynniki behawioralne,
 • konstrukcja adresów URL,
 • autorytet domeny.

Audyt SEO jako wstęp do pozycjonowania stron

Mnogość czynników wpływających na pozycjonowanie strony może zawrócić w głowie niejednemu właścicielowi stron. Skąd więc wiedzieć, które elementy naszej witryny skutecznie wpływają na jej pozycje, a które należy poprawić? Konieczne jest przeprowadzenie audytu SEO, który jest wstępem do optymalizacji strony.

Na czym polegają takie audyty SEO? Analizowana jest w nim strona pod kątem technicznym, w zakresie publikowanych na niej treści oraz linkowania wewnętrznego i zewnętrznego (link building). Celem takiej analizy jest znalezienie odpowiedzi na pytanie - co zrobić żeby poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwań?

Pozycjonowanie stron dla firm

Pozycjonowanie globalne a pozycjonowanie lokalne

Po przeprowadzonym audycie następuje moment tworzenia strategii SEO. To bardzo ważny etap podczas, którego określane zostają główne cele i zadania dla danej witryny. Od razu należy zaznaczyć, że działania z zakresu pozycjonowania stron nie należą do tanich, ale pieniądze zainwestowane w poprawę pozycji mogą przynieść ogromne korzyści.

Strategie SEO można podzielić na dwie podstawowe grupy: pozycjonowanie globalne (ogólne) oraz pozycjonowanie lokalne. SEO dla celów ogólnych to przede wszystkim działania skierowane na branżowe oraz produktowe frazy ogólne jak na przykład:

 • buty sportowe,
 • drzwi wejściowe,
 • leasing samochodu.

Lokalne pozycjonowanie to pozycjonowanie stron na frazy związane z daną lokalizacją - województwo, miasto, dzielnica. Stosowane jest ono głównie przez małe firmy o niewielkim zasięgu. Jakie typy słów kluczowych można wyróżnić w local SEO? To na przykład fraza typu pozycjonowanie stron Poznań.

 

Jak wiadomo, zawiasy meblowe są elementami dość podatnymi na uszkodzenia. Do usterki nie potrzeba wiele – wystarczy, że nieco mocniej pociągnie się za drzwiczki, a wkręty mogą się poluzować lub całkiem wyłamać ze ściany. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z meblami wykonanymi z wiórowej płyty. Warto jednak wiedzieć, że każdy z nas jest w stanie poradzić sobie z takim problemem samemu, wystarczy tylko wiedzieć jak do tego się zabrać.

Faktem jest, że kiedy zawiasy meblowe ulegną zniszczeniu, nie oznacza to konieczności zakupu nowych mebli. Natomiast, jeżeli nie naprawimy usterki, nie tylko będą nas irytować niedomykające się drzwi, ale też zachodzi pewne ryzyko, że szkoda może się pogłębić. Nie powinno się zatem naprawy zawiasów odkładać na później.

Naprawa zawiasów w drzwiach i meblach

Należy pamiętać, że to drzwi są szczególnie narażone na obciążenia. Nie powinno zatem nikogo zdziwić, kiedy zawiasy się nieco poluzują. Można wymienić różne typy zawiasów: wkręcane, wpuszczane o różnych średnicach, przykręcane oraz wahadłowe.

Te wkręcane mogą się niekiedy poluzować. Wiele zależy jednak od tego, z jakiego rodzaju konstrukcją mamy do czynienia. Najczęściej są one wkręcane w futrynę drzwiową, wykonaną z drewna. Można je w bardzo prosty sposób usztywnić, jeżeli otwór wypełnimy mieszanką z kleju do drewna i trocinami. Jest to jednak rozwiązanie o charakterze tymczasowym.

Mając do czynienia z elementami wysokiej klasy, z pewnością będziemy posiadać części zamienne. Istnieje zatem, możliwość ich budżetowej regeneracji.

Zawiasy meblowe i drzwiowe - metody naprawy

Przeniesienie zawiasów w inne miejsce

Pamiętajmy, że kiedy zawias jest wyrwany z korpusu szafki lub drzwiczek, nie odzyskamy stabilności dokręcając śruby. Jeżeli płyta nie została zniszczona na swej powierzchni, najprościej będzie przesunąć zawias na obszar, który nie uległ uszkodzeniu – w górę lub w dół. Wystarczy już przesunięcie o kilkanaście milimetrów. Na uwadze wypada mieć jednak to, aby zarówno zawias na ścianie i na drzwiach, był przesunięty jednakowo. Aby pomóc sobie w wkręceniu wkrętów, można wcześniej nawiercić otwory cienkim wiertłem. Stare otwory, wypada wypełnić masą szpachlową, po czym zamalować je na kolor, który zbliżony jest do barwy płyty.

Wypełnianie ubytku przy użyciu stożkowej płytki

Jeżeli chodzi o zawiasy puszkowe, konieczny może okazać się specjalny otwór do osadzenia zawiasu. Metoda przesunięcia może się tutaj niestety nie sprawdzić. Aby wypełnić ubytek materiału przed kolejnym zamontowaniem zawiasu, warto posłużyć się płytką stożkową.

 1. Nawiercić specjalnym wiertłem otwór o takiej samej średnicy, jak płytki korka.
 2. Z użyciem kleju do drewna zamocować w otworze korek, a następnie pozostawić całość do kompletnego wyschnięcia.
 3. Na przygotowanej powierzchni płyty, istnieje już możliwość wywiercenia kolejnych otworów do zamontowania zawiasów i przymocowania go za pomocą wkrętów.

Wykorzystanie kołka z drewna bądź nowych wkrętów

Kiedy dojdzie do usterki, a wyłamany wkręt nie spowoduje znacznego uszkodzenia otworu, wystarczy go wypełnić klasycznym walcowatym, drewnianym kołkiem.

 1. Za pomocą wiertła, którego średnica jest większa niż otwór, który istnieje, należy go stosownie rozwiercić. Jednak mając na uwadze głębokość wiercenia, ponieważ nie można przewiercić się na wylot.
 2. Kołek o dostosowanej wielkości należy posmarować klejem do drewna, a następnie włożyć go w otwór.
 3. Kiedy klej zdąży już stwardnieć, kołek powinien zostać przycięty równo z płytą, a następnie przetarty papierem ściernym.
 4. Można już ponownie zamocować zawias, który będzie solidnie i trwale osadzony.

Jeżeli doszło do wyrwania lub poluzowania zawiasu, oznacza to, że wkręty, których użyto mogły być za krótkie. Jeśli płyta i otwory nie zostały uszkodzone, wyjściem może być też spróbowanie zamocowania zawiasów po raz kolejny, tym razem dłuższymi wkrętami. Jednocześnie, należy uważać na to, aby nie wykorzystać zbyt długich wkrętów, które mogą przejść na drugą stronę płyty.

Jak naprawiać zawiasy meblowe?

Jeżeli jesteś mieszkańcem/mieszkanką działającą w naszej społeczności aktywnie, lecz nieformalnie, a zastanawiasz się nad założeniem organizacji społecznej, to zachęcamy do skorzystania z projektu MOWES – Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej....

 • Od niedzieli Dni Otwarte w CKZiU Nr 2 w Wadowicach. Organizatorzy serdecznie zapraszają!
  Bogaty wybór kierunków, wysoka jakość kształcenia oraz tradycja. Szkoła, która trzyma rękę na pulsie i nie waha się podejmować edukacyjnych wyzwań. Jej absolwenci znajdują zatrudnienie w bardzo...
 • Spotkanie promujące książkę dr. Tomasza Graffa pt.: "Marcin Campius Wadowita (ok. 1567 – 1641) Duchowny i profesor Uniewersytetu Krakowskiego". odbędzie się we wtorek 19 marca 2019 r. o godzinie 17.30 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum...

 • Uroczyste ślubowanie 135 nowo przyjętych policjantów
  14 marca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 135 nowo przyjętych policjantów, w tym 35 kobiet. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik, oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta a także...
 • Policjanci zabezpieczyli „lewe” papierosy i tytoń na terenie Wadowic
  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z lokali handlowych w centrum miasta przechowywane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. 13 marca br. policjanci potwierdzili informację, jednocześnie zatrzymali...
 • Już po raz szósty mamy zaszczyt zaprosić melomanów na Spotkania z Muzyką Dawną, w ramach których wystąpi zespół barokowy VADOVIAmente MUSICAndo.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY
  Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeń przytrzymujących dla dzieci....
 • profesjonalny serwis sprzątający w Warszawie

  Korzystanie z usług outsourcingowych jest dzisiaj czymś, z czego korzysta większość świadomych wartości tego rozwiązania przedsiębiorców. A jedną z tych usług, która daje wiele korzyści firmom, jest serwis sprzątający w Warszawie, dzięki któremu możliwe jest kompleksowe zadbanie o stan i czystość biurowych pomieszczeń. Jednak zanim wybierzesz firmę, która zapewni Ci sprzątanie biura, sprawdź jak powinny wyglądać jej usługi, a podczas wyboru zweryfikuj, czy kieruje się ona takimi właśnie standardami.

  Profesjonalny serwis sprzątający w Warszawie – 5 najważniejszych elementów

  Po pierwsze – szeroki wybór usług

  Aby dowiedzieć się jak najwięcej o tym, czym kieruje się w swoich działaniach serwis sprzątający w Warszawie i jak wysokiej jakości usługi świadczy, warto przede wszystkim odwiedzić jego stronę internetową. Firmy sprzątające w większości przypadków posiadają witrynę i to właśnie na niej prezentują swoją ofertę. W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić to, jak szeroki jest zakres świadczonych usług. Ma to ogromny wpływ na to, jakich działań podejmą się specjaliści w pomieszczeniach Twojej firmy – czy będą w stanie zadbać nie tylko o stanowiska pracy, ale też pomieszczenia sanitarne lub kuchnię? Czy posiadają odpowiednie narzędzia do prania maszynowego dywanów? I w końcu – czy są w stanie zapewnić serwis w pomieszczeniach konferencyjnych?

  Im firma sprzątająca w Warszawie będzie w stanie zapewnić Ci więcej usług, tym lepiej dla Ciebie – będziesz mieć pewność, że w ofercie znajdzie się dokładnie to, czego na dany albo w dłuższej perspektywie moment potrzebujesz.

  Po drugie – odpowiedni plan działania

  Każdy serwis sprzątający powinien tworzyć odpowiedni plan działania, który będzie miał na celu przeprowadzenie kompleksowych i bardzo dokładnych działań na terenie firmy. Tworzenie planu jest podstawą również w kontekście szybkości realizowanych usług, co może mieć znaczący wpływ na komfort Twój oraz Twoich pracowników. O tym, że firma sprzątająca tworzy plan działania pod kątem potrzeb klienta oraz usług, z jakich chce skorzystać, powinieneś zostać poinformowany za pośrednictwem strony internetowej.

  Po trzecie – terminowość

  To oczywiście absolutna podstawa – sprzątanie biur w Warszawie musi być terminowe, a więc odbywać się w tych dniach i godzinach, jakie ustaliłeś wcześniej. Co więcej – firma sprzątająca powinna zapewnić Ci możliwość wybrania dni oraz godzin, w jakich swoje działania podejmować będzie serwis sprzątający – bardzo dobrze o firmie świadczy, gdy umożliwia korzystanie z usług po godzinach pracy biura, co nie będzie w żadnym stopniu dezorganizowało jego pracy.

  Po czwarte – dopasowanie się do potrzeb klienta

  I to kolejna bardzo istotna kwestia – sprzątanie biura powinno zawierać wszystkie te czynności, które są niezbędne, do utrzymania czystości oraz najwyższej jakości biurowych pomieszczeń w siedzibie klienta. Firma sprzątająca musi działać tak, aby klient otrzymał dokładnie to, za co zapłacił i nie może narażać go na dodatkowe koszty.

  Po piąte – najwyższa jakość świadczonych usług

  Zostawiliśmy to na koniec, choć oczywiście jest to najważniejsza kwestia, o której należy pamiętać, poszukując firmy sprzątającej. Nie chcesz przecież skorzystać z usług, w wyniku których firmowe pomieszczenia pozostaną brudne, a na dywanach widnieć będą wciąż plamy? Oczywiście weryfikacja umiejętności pracowników serwisu sprzątającego jest możliwa tylko, dzięki sprawdzeniu opinii wcześniejszych klientów serwisu. Te znaleźć możesz w Internecie – np. w Google.

  Serwis sprzątający w Warszawie – na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając specjalistów?

  Powyższe kwestie, na które musisz zwrócić uwagę, są oczywiście najważniejsze. Pamiętaj jednak o kilku innych, które również mogą wpłynąć na Twój komfort – mowa tutaj przede wszystkim o indywidualnej wycenie, ubezpieczeniu cywilnym pracowników firmy sprzątającej, a także doświadczeniu firmy, które możesz zweryfikować za pośrednictwem jej strony internetowej. Wybieraj dokładnie i uważnie, bo będzie to miało bardzo duży wpływ na jakość świadczonych usług i Twoją satysfakcję!

  „XI Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim” odbyły się w środę - 6 marca na stoku „BESKID” w Spytkowicach. Współorganizatorem zawodów był Urząd Miejski w Wadowicach....

 • Zaproszenie do udziału w projekcie
  Stowarzyszenie „Morze Możliwości” ze Świnnej Poręby serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w projekcie „Szanty na wiośle”. Żeglarstwo stanowiące kiedyś jedynie...
 • „Wielka Liga Czytelników” - powiatowe potyczki
  Z badań naukowych wynika, że przynajmniej jedną książkę rocznie czyta tylko ok. 38% Polaków. Stali czytelnicy, którzy sięgają w roku po co najmniej siedem wydawnictw, stanowią zaledwie ok. 9%...
 • Dwaj mieszkańcy Bulowic odpowiedzą za kradzież z włamaniem na terenie Andrychowa
  Policjanci z andrychowskiego komisariatu zatrzymali dwóch sprawców kradzieży, którzy włamali się do jednego z domów na terenie Andrychowa. Wartość strat została oszacowana na kwotę 700 złotych. Mężczyznom postawiono już zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat pozbawienia...
 • Wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień
  12 marca br. funkcjonariusze wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Fiata, który w Radoczy przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie czynności okazało się, że 29-letni mieszkaniec województwa śląskiego popełnił nie tylko wykroczenie, ale również dopuścił się przestępstwa,...
 • 12 marca 2019 wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Główne zmiany to eliminacja luk prawnych, które umożliwiały nieuczciwym producentom kotłów omijanie poprzednich regulacji....

  Gmina Wadowice ma przyjemność być partnerem wyjątkowego projektu PSZCZELARZ NOWICJUSZ promującego nasz region. Przyjemnego oglądania!

 • UWAGA! SILNY WIATR
  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego
  w Wadowicach informuje, że w dniu 13 marca 2019 r. od godz. 2.00 do godz. 9.00 na terenie powiatu wadowickiego...
 • Muzeum Miejskie informuje, że zostały ostatnie wolne miejsca na sobotnie wielkanocne warsztaty rodzinne prowadzone przez Mirę Sabatowicz.