Budowanie domów modułowych to trend, który dopiero kilka lat temu pojawił się w Polsce. Ciągle panuje u nas przeświadczenie, że murowane budynki są dużo trwalsze, dlatego to właśnie ten sposób wybieramy najchętniej. Najnowsze technologie stawiania budynków z segmentów udowadniają, że nawet obiekty z kontenerów, czy też szkieletów mogą być wytrzymałe. Czy jednak tego typu rozwiązanie może stanowić realną alternatywę dla domów murowanych?

Domy modułowe - czym są?

Segmentowe domy modułowe to budynki, których większość elementów powstaje w specjalnych fabrykach - dowiadujemy się ze strony modulowydom.pl. Eksperci zajmujący się nie tylko wznoszeniem tego rodzaju budynków, ale będący również producentem pawilonów oraz kontenerów mieszkalnych przybliżają nam ten temat.

Domy modułowe powstają w oparciu o najlepsze technologie wykorzystujące drewno, keratyzobeton oraz wiele innych materiałów. Podstawową różnicą wyróżniającą tą technologię jest fakt, że większość elementów powstaje w fabryce. Na placu budowy następuje tylko montaż i przytwierdzenie ich do podłoża.

Taki model budowy powoduje, że dom powstaje szybko - samo połączenie elementów zajmuje maksymalnie kilka dni. Czas oczekiwania na wszystkie składowe wynosi maksymalnie 3 miesiące, a często otrzymuje się je już po 30 dniach. O takim tempie budowy możemy tylko pomarzyć w przypadku budowy metodą klasyczną.

Wnętrze takiego domu niewiele różni się od klasycznego budynku mieszkalnego - zapewniają nas specjaliści z modulowydom.pl. Wyposażony jest w pełną instalację, wykończony i przystosowany do zamieszkania. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest cena. Dom modułowy jest blisko 30% tańszy w postawieniu niż murowany dom - to bardzo dużo.

Oszczędność energii w domu modułowym

Domy modułowe pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy na ich postawienie, ta metoda to również dużo oszczędzonego czasu, ponieważ montaż trwa ledwie kilka dni. Prawdziwą oszczędność zauważymy dopiero w procesie użytkowania obiektu - rachunki za ogrzewanie spadną o ponad 50%.

Koszty ogrzania budynku to największy wydatek w domowym budżecie rodziny. Według różnych danych, stanowią one od 50% do nawet 70% wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem domu. W przypadku tradycyjnych budynków jest to efekt mostków termicznych oraz słabej izolacji ścian zewnętrznych.

Dom modułowy cechuje się wysokim wskaźnikiem ciepła, dzięki czemu nie traci on go tak szybko jak murowane budynki. Pozwala to generować spore oszczędności na rachunkach, których nikt nie lubi płacić.

Dom modułowy - czy może stanowić alternatywę dla budowlanego?

Alternatywa dla domu murowanego

Na etapie podejmowania decyzji o charakterze naszej inwestycji rozpatrujemy wiele możliwości. Najczęstszym wyborem są oczywiście tradycyjne, murowane budynki, które możemy spotkać w każdym mieście, miasteczku i wsi. Na tym rynku coraz głośniej zaczynają się odzywać jednak domy modułowe, które zdobyły w ostatnim czasie znaczną rzeszę fanów i już teraz stanowią realną alternatywę dla murowanych odpowiedników - przekonują eksperci modulowydom.pl

Co za tym przemawia? Przede wszystkim liczba korzyści, które uzyskujemy podczas wyboru takiego rozwiązania. Na co możemy liczyć?

  • niższy koszt budowy domu,
  • krótszy czas budowy,
  • większa energooszczędność,
  • łatwość przewożenia,
  • niższe koszty ekipy budowlanej,
  • szeroki wybór projektów.

Więcej na temat tego rozwiązania można dowiedzieć się wchodząc na stronę modulowydom.pl, gdzie znajdziemy informację o cenie domu modułowego, a także wiele informacji od producenta kontenerów mieszkalnych oraz producenta pawilonów.