Marzenie o posiadaniu domu bardzo często zostaje zduszone w zarodku przez brak funduszy. Inwestorzy szybko rezygnują z planów, ponieważ twierdzą, że nie da się nic zrobić. Okazuje się jednak, że skorzystanie z dobrze opracowanego projektu umożliwi budowę domu nawet w niesprzyjających warunkach. Świetnym tego przykładem są projekty domów na wąską działkę, które udowadniają, że z odpowiednim planem nie ma nic niemożliwego.

Dlaczego wąska działka stanowi dla niektórych tak duży problem?

Wiele osób twierdzi, że wąska działka oznacza problemy, niezależnie od tego, jaki ma potencjał. Faktycznie – osoba, która nie zna się na budownictwie i projektowaniu przestrzeni może szybko zniechęcić się zaistniałą sytuacją. W końcu wydaje się, że czym większa powierzchnia, tym lepiej, a to co małe, tylko ogranicza. Niektórym budowa domu kojarzy się z przedsięwzięciem, które wymaga pewnych rozwiązań, takich jak szeroka działka czy duży budżet. Jednak w obecnych czasach nic nie jest niemożliwe. Wystarczy tak naprawdę odpowiednia pomoc, by przekonać się, jak bardzo da się wykorzystać posiadaną powierzchnię. Nawet wąska działka może być doskonałym ,,płótnem”, tylko potrzeba do niej dobrego ,,artysty”. Przekładając to na realia, chodzi o znalezienie architekta, który pomoże stworzyć projekt idealnie wykorzystujący działkę i uwzględniający wszelkie udogodnienia. W tym celu warto skorzystać ze stron internetowych, takich jak https://pracownia-projekty.dom.pl/na_waska_dzialke.html, gdzie można znaleźć projekty stworzone wyłącznie przez profesjonalistów. Z odpowiednią pomocą często okazuje się, że wąska działka nie stanowi żadnego problemu. Jednak zachodzi pytanie: jakich propozycji można się spodziewać?

Projekty domów na wąską działkę – dom parterowy, piętrowy, a może coś innego?

Decydując się na budowę domu trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Każdy wie, że przemyślenie wszystkiego przed rozpoczęciem całego przedsięwzięcia ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całej ,,misji”. Właśnie dlatego warto już na początku wziąć pod uwagę, jakie opcje są do wyboru. Na polskich osiedlach widuje się przede wszystkim tradycyjne konstrukcje, które świetnie wpisują się w stylistykę otoczenia. Posiadacze wąskiej działki wcale nie muszą rezygnować z rozwiązania, które będzie prezentować się elegancko. Ale zanim przejdziemy do omówienia stylu, jaki można wykorzystać w aranżacji, należy skupić się na ważniejszej rzeczy. Decyzja o tym, czy posiadana konstrukcja będzie miała rację bytu zależy od ilości kondygnacji i metrażu. Nie da się postawić dużej konstrukcji na wąskiej działce, dlatego trzeba od razu zrezygnować z tego typu planów. Najlepszym wyjściem będzie budowa domu piętrowego. Pozwoli on rozłożyć metraż w pionie, zamiast w poziomie. Dom idealny na wąską działkę to jednak nie tylko ilość kondygnacji. Czego jeszcze potrzebujemy?

Projekty domów na wąską działkę – czym się charakteryzują?

Projekty domów na wąską działkę będą charakteryzowały się przede wszystkim zwartą bryłą. Nie ma tu miejsca na dodatkowe zdobienia czy dobudowy, które tylko ograniczą dostępną przestrzeń. Najlepiej postawić na prostą konstrukcję. Nie zajmie ona wiele miejsca, a przy odpowiednim zaplanowaniu wnętrza pozwoli na zastosowanie funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń. Zapewni również wszystkim domownikom komfortową ilość przestrzeni. Chociaż budowa domu z garażem na wąskiej działce wydaje się niemożliwa, przy odpowiednim projekcie wszystko da się zrobić. Jednak prosta forma i minimalizm to recepta na sukces.

Projekty domów na wąską działkę – poznaj najciekawsze propozycje