Być może aura na zewnątrz tego nie sugeruje, ale kalendarzowa wiosna zbliża się wielkimi krokami. Warto zatem zawczasu zadbać o odpowiednie doposażenie swojej garderoby, zwłaszcza w klimacie, który bez względu na porę roku potrafi być zmienny i kapryśny. Wiosenne kurtki to jeden z niezbędnych elementów męskiej odzieży. Jaką kurtkę wybrać na cieplejsze wiosenne dni?
Przede wszystkim przeznaczenie
Wiosenne kurtki męskie posiadają bardzo duży rozrzut stylistyczny, dlatego warto uwzględnić swoje preferencje i ewentualne przeznaczenie. Największą popularnością w Polsce ciszą się męskie wiosenne kurtki sportowe, które można założyć na prawie każdą okazję. Uniwersalizm w kolorach jest obecnie najbardziej pożądany.
Tego rodzaju garderoba jest tworzona tak, aby zawierać w sobie elementy elegancji, sportu, jak również miejskiej codzienności. Jest tworzona tak, aby całość się ze sobą nie gryzła, a sama kurtka pasowała do obuwia sportowego, jak również bardziej eleganckich butów czy spodni. Takie kurtki najczęściej nosi się na co dzień do pracy lub spotkania ze znajomymi.
Niezmiennie najmodniejsze okażą się więc kurtki w kolorach czerni i granatu, choć warto postawić na butelkową zieleń. Dużą popularnością cieszą się tzw. bomberki, czyli kurtki ze ściągaczem, nieposiadające uwydatnionego kołnierzyka lub nawiązujące do mody lat 90. kurtki jeansowe.
Typowe kurtki sportowe ponad stylistykę stawiają funkcjonalność. Najczęściej są one lekkie i nieprzemakalne. Wiosna jest porą roku, w której bywa wietrznie, dlatego coraz częściej kurtki sportowe są odporne na wiatr, pomimo stosunkowo cienkiego materiału.
Obecnie kurtki przejściowe posiadają delikatne pikowanie, są krótkie i nie posiadają ściągaczy. To propozycja na nieco chłodniejsze dni. Najlepiej jest wybierać jednak te modele, które posiadają, chociaż stójkę delikatnie chroniącą szyję i kark przed wiatrem.
Kurtki wiosenne męskie skórzane
Tym, co od lat jest modne i popularne, są kurtki skórzane. Na przestrzeni lat ich krój i stylistyka nieco ewoluuje, ale zarys pozostaje ten sam. Prawdziwa skóra to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów odzieżowych, dlatego nie dziwi fakt, że potrafi ona wytrzymać lata i nadal doskonale wyglądać. Kilka lat temu w męskich skórzanych kurtkach królowały fasony długie i proste, przeważnie zapinane na kilka guzików z wykładanym kołnierzem. Dziś największy wybór znajduje się wśród kurtek krótszych, ze ściągaczem lub bez. Bardziej ekstrawagancki styl w skórach wyrażany jest poprzez asymetryczne wydłużenie jednej części klapki oraz dodatnie srebrnych poprzecznych suwaków, w tym również na rękawach. Niezmiennie królują czernie i ciepłe odcienie brązu. Takie kurtki najczęściej nosi się do jeansów i białych t-shirtów. Nie zapominajmy jednak, że nie każdego stać na kurtkę z prawdziwej skóry, a co jeszcze ważniejsze - etykieta “real leather” może nie zgadzać się z przekonaniami. W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać męską kurtkę ze skóry ekologicznej. Rynek syntetyków na przestrzeni ostatnich lat mocno się polepszył, dlatego “wegańskie” kurtki skórzane także będą służyły przez wiele lat.
Eleganckie kurtki męskie
Wybór eleganckiej wiosennej kurtki męskiej można okazać się też strzałem w dziesiątkę pod kątem jesieni. Podobne temperatury i elegancka stylistyka sprawiają, że będzie to propozycja odpowiednia na obie te pory roku. Wśród tego typu odzieży najczęściej wybieranym kolorem jest czerń i popularny ostatnimi czasy beż. Takie męskie kurtki najczęściej są dopasowane, a ich długość powinna sięgać do połowy ud - pisał o tym portal salon24.pl.
Bardzo często bywa tak, że kurtka zimowa jest również kurtką na wiosnę. Jedyną różnicą jest umieszczenie w niej ocieplanej podszewki. Męskie kurtki przejściowe to tak naprawdę dowolność stylistyczna. Obecnie na rynku jest bardzo dużo modeli, których nie da się zakwalifikować pod względem kroju. Są one po prostu praktyczne i dobre na każdą okazję - przeważnie outdoorowe. Coraz częściej odchodzi się również od szarych i typowych wzorów na rzecz tych bardziej kolorowych i niekonwencjonalnych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to, co klasyczne, niemal zawsze jest modne i gustowne.