Prowadzenie prac remontowych, budowlanych albo generalne rozbiórki, mają jedną cechę wspólną – generują sporo odpadów, których nie można od tak wyrzucić do dowolnego kontenera na śmieci. Musimy zatem wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować odbiór odpadów oraz wywóz gruzu do miejsca, gdzie należy go składować. Można bez trudu wynająć kontener na odpady – podpowiemy wam jak do tego podejść…
Wynajem kontenerów na odpady – jakiej wielkości?
Kwestia podstawowa, o którą zostaniem zapytani, gdy skontaktujemy się z firmą, która oferuje wynajem kontenerów, to wielkość pojemnika. Od niego zależy to, ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci po remoncie. Wybieramy wielkość oraz typ kontenera pod nasze zapotrzebowanie, typowej wielkości kontenery na gruz, stojące pod domami czy blokami mieszkalnymi, mają z reguły około 7 metrów sześciennych pojemności. Można zdecydować się na kontener na odpady, który jest otwarty lub zamykany. Wielkości i ceny możecie porównać w firmie LAD.Kalisz.pl - wynajem kontenerów.
Wiele przedsiębiorstw o zasięgu lokalnym oferuje spory dostęp do usługi w konkurencyjnych cenach. Rzetelna firma poinformuje nas, jak zamówić kontener na śmieci, podpowie przede wszystkim odpowiednią pojemność oraz typ. Największe kontenery na gruz, stosowane na dużych budowach, osiągają nawet do 18 metrów sześciennych pojemności. To jednak rzadki widok – zwykle te o pojemności 7 – 8 metrów sześciennych spokojnie wystarczają do prac remontowych.
Ile kosztuje wynajem kontenerów na gruz?
Transport gruzu nie jest darmowy – jest to usługa zlecana prywatnej firmie, więc musimy być świadomi kosztów, gdy planujemy budowę lub remont. Cena wynajmu kontenera na gruz może różnić się w zależności od regionu Polski. Firma odpadowa (np. LAD.Kalisz.pl) zaproponuje nam dwa warianty oferty: kontener na gruz segregowany oraz kontener na zmieszane odpady budowlane. Nie każdy wie, że wywóz gruzu może dotyczyć odpadów nadających się do recyklingu – to gruz mielony na drobną frakcję i wykorzystywany w budownictwie np. drogowym. Jeśli zmieszamy gruz po remoncie z odpadami wielkogabarytowymi, tworzywami sztucznymi itd. będzie to odpad zmieszany. Kontenery na gruz tego typu kosztują nawet dwukrotnie więcej od segregowanych. Jeśli koszt wynajmu kontenera na gruz segregowany wynosi średnio około 350 zł, za kontener bez segregacji zapłacimy około 700 zł.
Wynajem kontenerów: jak zamówić kontener na śmieci?
Chociaż niektóre firmy oferują rezerwację online, za pośrednictwem formularza internetowego, na początek polecamy kontakt telefoniczny z konsultantem. W ten sposób wystrzegamy się błędów „żółtodzioba” - łatwiej można rozeznać się w tym ile kosztuje kontener na śmieci na dany okres, co uwzględnia cena, jakie są warunki najmu itd. Dowiemy się też jak zorganizować miejsce rozstawienia kontenera na gruz, np. na osiedlu mieszkalnym, gdzie taki fakt należy zgłosić w spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnocie.