Hodowanie migdałowców

Migdały są bardzo często używane w kuchni. Błędnie nazywane orzechami są tak naprawdę nasionami drzew, które nazywają się migdałowiec i rosną one w naprawdę wielu rejonach świata. Własnego migdałowca można zasadzić nawet w Polsce i cieszyć się jego owocami, które znajdują naprawdę wiele zastosowań.

Migdałowiec pospolity – nietypowa śliwa

Mało kto o tym wie, lecz właściwa nazwa gatunku jakim jest migdałowiec pospolity to tak naprawdę śliwa migdał, gdyż ta roślina będąca krzewem lub drzewem o wysokości 10 metrów należy do rodzaju śliw. Z tego powodu jej owoce, będące nasionami nie mogą zostać nazwane orzechami. Migdały wydawane przez migdałowce są bardzo lubiane w kuchni. Korzysta się z nich do zwykłego zjedzenia, a także w celu na przykład tworzenia marcepanu. Włosi z koeli tworzą z nich amaretto, czyli likier migdałowy.

Na migdały trzeba jednak uważać, gdyż są ich dwa rodzaje. Najczęściej spotkamy oczywiście te słodkie. Niektóre z migdałowców pospolitych wydają jednak migdały gorzkie, które przy rozkładzie wydzielają cyjanowór zwany też kwasem pruskim, który w historii używano jako niesamowicie śmierelną broń biologiczną. Swoje sadzonki migdałowca można zakupić w internecie. Jednym z takich miejsc jest strona, na którą warto zajrzeć, czyli https://domisad.pl/catalog/migdal. Więcej na temat ogrodnictwa i kulinariów, ale też biznesu czy lifestylu dowiedzieć się można z kolei odwiedzając różne strony internetowe. Należą do nich między innymi takie portale jak asbiznesu.pl a także muszlafest.pl.