Zakup domu przez biuro nieruchomości – czy to dobry pomysł?

Biuro nieruchomości pozostaje do dyspozycji każdego z nas. Tylko czy warto skorzystać z jego pomocy, gdy będziemy chcieli nabyć dom? Czy warto zgłosić się do biura nieruchomości po pomoc? Odpowiadamy!

Czym jest biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości nazywane także agencją nieruchomości to specjalistyczna firma, która zajmuje się pośrednictwem w kupnie i sprzedaży różnego typu nieruchomości – od domów, po mieszkania, lokale usługowe, a na biurach kończąc. To jednak nie wszystko. Warto też wiedzieć, że biuro nieruchomości wilanów często zajmuje się dzierżawą różnego typu obiektów, weryfikowanie stanu prawnego, czy nawet faktycznego poszczególnych lokalów. Dzięki temu stanowi dla wielu z nas najlepsze wsparcie przy obrocie nieruchomości.

Do naszej dyspozycji zawsze pozostają wykwalifikowani pośrednicy, którzy posiadają szeroką wiedzę, odpowiednie podejście do klientów oraz praktykę. Do tego w codziennej pracy korzystają z nowoczesnych rozwiązań i narzędzi, więc są też w stanie sprawnie przygotować oferty dla tych, którzy chcą nabyć nieruchomość, jak i dla tych, którzy pragną się jej pozbyć.

Zakup domu z pomocą pośrednika – dobry pomysł, czy nie?

Wśród nas na pewno nie zabraknie osób, które będą brały pod uwagę zakup nieruchomości bez pośredników. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy z nas pragnie mieć pełną kontrolę nad wszystkimi formalnościami z tym związanymi, ale nie tylko. Brak pośredników oznacza niższe koszty za zakup domu. Jednak musimy liczyć się z tym, że kupno nieruchomości od nieznajomej osoby to bardzo duże ryzyko, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, czy doświadczeniem, a trudno o nie, gdy tego typu transakcje wykonuje się najczęściej raz w życiu.

Dlatego, jeśli nie chcemy narazić się na niebezpieczeństwo, a nawet na stratę sporych pieniędzy, to lepiej zgłosić się do fachowców. Pośrednicy są w stanie zapewnić nam dobre wsparcie, a jeśli dodatkowo skupimy się na ofercie najlepszych z nich, to możemy być pewni, że nawet wysokość prowizji nie przekroczy naszych możliwości finansowych.