Praktyczny prysznic – jakie listwy do kabin prysznicowych będą niezbędne?

O tym, jak wiele zalet ma zamontowanie prysznica w łazience, wie chyba każdy. Jeżeli nie lubimy długich kąpieli, to na pewno przypadnie nam do gustu opcja, gdzie w zaledwie kilka minut możemy oczyścić ciało, umyć włosy, a jednocześnie zrelaksować się pod strumieniem ciepłej wody. Ale nierzadko instalacja wanny wydaje się nieco prostszym zabiegiem. Sprawdź, jakie elementy będą przydatne przy montażu prysznica oraz do czego służy listwa brodzikowa.

Czy prysznic jest lepszy od wanny?

Tak jak wielu jest zwolenników posiadania w łazience wanny, tak równie dużo osób decyduje się na zainstalowanie prysznica. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy je poznać. Niektóre przestrzenie łazienkowe są tak małe, że jesteśmy zmuszeni do wybrania opcji, która będzie odpowiednia nawet na niewielkim metrażu. Ponadto osoby starsze mogą mieć problem z korzystaniem z wysokich wanien, gdyż stwarzają one dodatkowe niebezpieczeństwo poślizgnięcia się podczas wchodzenia do wody.

Jeżeli wybierzemy instalację prysznica, to powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej o jego montażu. Nie zawsze taką pracę oddajemy w ręce fachowców, a nawet jeżeli tak się dzieje, to powinniśmy sprawdzić, czy została poprawnie wykonana. Nasze zdanie ma także znaczenie w przypadku wyboru konkretnych elementów – ich koloru czy materiału, z którego są wykonane. Dobrze jest wiedzieć, dlaczego czasami nie warto stosować tańszych zamienników.

Z czego powinna być wykonana listwa do prysznica?

Zarówno listwa do kabiny prysznicowej, jak i listwa wykończeniowa do brodzika musi być wykonana z takich materiałów, które poradzą sobie przy podwyższonej wilgotności powietrza. W łazience stale panuje klimat, który nie sprzyja elementom wykonanym z tworzyw nietrwałych lub metali, które ulegają korozji. Co w takim przypadku?

Listwa pod prysznic, umieszczana zarówno przy ścianie, brodziku czy wprost przy podłodze, powinna być wykonana ze stali nierdzewnej. Może mieć ona stały kontakt z wodą, a jednocześnie jej żywotność nie zostanie skrócona. Powinniśmy zwrócić uwagę na jej wykończenie, a także kolor. W ten sposób dopasujemy ją do aranżacji całego wnętrza i wpłyniemy pozytywnie na jego estetykę. Listwy do kabin prysznicowych mogą jednocześnie ładnie wyglądać i być praktycznym elementem. Wyjątkowe modele znajdziesz na stronie https://listwy.online/listwy-brodzikowe-prysznicowe/.

Instalacja prysznica a listwa do brodzika

Aktualnie popularne są zarówno prysznice typu walk-in, jak i te, które posiadają brodzik. Potrzeby konsumentów są różne, dlatego producenci starają się serwować klientom różne alternatywy. Dzięki temu możemy mieć wpływ nawet na wygląd takiego elementu jak listwa. Brodzik musi być odpowiednio zabezpieczony przed przeciekaniem, aby woda nie przedostawała się poza jego krawędzie. 

Jeżeli zdecydujemy się na wariant typu walk-in, to niezbędna będzie listwa do prysznica bez brodzika. Tutaj także musimy postawić na jakość materiałów oraz ich solidny montaż. Co jeszcze jest istotne? Listwa glazurnicza do brodzika wcale nie musi być nudnym, niezauważalnym elementem. O czym jeszcze warto wiedzieć?

  • Listwa podłogowa do prysznica musi być solidnie przytwierdzona i zabezpieczona przed jej przemieszczaniem.
  • Jeżeli będzie to słabej jakości listwa, prysznic może przeciekać.
  • Listwa prysznicowa może mieć różny rodzaj wykończenia lub występować w różnych kolorach.
  • Listwa prysznicowa podłogowa jest też elementem maskującym.