Przekładnia silnika elektrycznego do urządzeń czyszczących

Mobilne urządzenia czyszczące obecne są w każdym supermarkecie. Zauważamy je zwłaszcza podczas robienia wieczornych zakupów, kiedy przeprowadzane są na sam koniec dnia wszelkie czynności porządkowe. Mało kto zastanawiał się nad skutecznością działania tego typu maszyn. Swoją ergonomiczność oraz wysoką wytrzymałość na eksploatację zawdzięczają technicznym rozwiązaniom, do których musi być zaliczona także przekładnia silnika elektrycznego. W jaki sposób wpływa ona na działanie nowoczesnych urządzeń mobilnych, przeznaczonych do czyszczenia wielkoformatowych powierzchni?

Przekładnia silnika elektrycznego w mobilnych urządzeniach

Urządzenia mobilne przeznaczone do czyszczenia podłóg w obiektach typu supermarkety, urzędy czy biblioteki, pracują przez wiele godzin, najczęściej w nocy. Z myślą o długim ich zastosowaniu konieczne jest wsparcie układu zasilającego. Skoro odpada w tej sytuacji korzystanie z paliwa jako środka zasilającego, trzeba sprawę rozwiązać w sposób techniczny. I to właśnie przekładnia silnika elektrycznego pozwala na równomierne rozprzestrzenianie się całego zasobu energetycznego, zmieniającego się w wytężoną pracę szczotek czyszczących. Montaż przekładni silnika elektrycznego w czyszczących urządzeniach mobilnych uzależniony jest od paru drobnych, ale istotnych szczegółów. Średnica wałka w silniku dość często różni się średnicą przekładni silnika elektrycznego. Wyjaśnialiśmy to już kiedyś na sklepie z silnikami elektrycznymi silniki24.com. Pragniemy przypomnieć, że różnice w wymiarach nie stanowią już dziś żadnego problemu. Sprawę rozwiązuje specjalnie zaprojektowany kołnierz wejściowy. Do tego dochodzi też specjalny rękaw wałka. Dzięki takiemu zestawowi ekspresowo łączymy przekładnię z silnikiem.

Przekładnia silnika elektrycznego - zwiększona moc działania

Zastosowana przekładnia silnika elektrycznego pozwala urządzeniu czyszczącemu pracować z maksymalną mocą, ale z zachowaniem niskiej prędkości. Dzięki temu maszyna mobilna nawet po wielu godzinach czynnej pracy nie przemęcza się i nie ulega nieoczekiwanym usterkom. Jeśli nie wiecie, jakie kołnierze wejściowe lub tuleje pod silniki dopasować do Waszych mobilnych maszyn czyszczących - zgłoście się na stronę silniki24.com. Wykres najpopularniejszych i najczęściej stosowanych modeli powinien zdecydowanie ułatwić wybór właściwego uzupełnienia silnika elektrycznego. Warto wspomnieć także o sposobach konserwacji silników elektrycznych wraz z przekładniami. W dużym stopniu, jeśli chodzi tu o materię, mamy do czynienia z aluminium. Najlepszym dla niego rodzajem konserwacji będzie olej syntetyczny. Można kupić różne jego rodzaje w renomowanych sklepach motoryzacyjnych, również w Internecie. “Ogromnym udogodnieniem, jeśli chodzi o przekładnię silnika elektrycznego, jest możliwość jej podłączenia do wszystkich typów silników, nawet tych wiekowych, z długą historią działania i zastosowania.” - tłumaczą eksperci i konsultanci ze strony silniki24.com. W tej chwili trwają liczne prace optymalizacyjne nad silnikami elektrycznymi i możemy być pewni, że stanowczo zwiększy się zakres pola ich zastosowania w przemyśle oraz domu.