Czemu służą przydomowe magazyny energii?

Magazyny energii to temat niezwykle modny w dzisiejszych czasach. Dla wielu gospodarstw domowych stanowią sprawdzone źródło oszczędności, dlatego systematycznie wzrasta popularność tego typu rozwiązań technicznych. Jakie jest główne zadanie magazynów energii. Czy wszystkie obecnie dostępne falowniki mają postać hybrydową? Jak rozplanować świadomą eksploatację magazynów energii? Porady ze strony internetowej Brewa.pl po raz kolejny rozwieją wszelkie wątpliwości!

Magazyny energii i falowniki

Przy każdorazowym poruszaniu tematu magazynów energii zwykło się mówić o falownikach hybrydowych - to najnowocześniejsza metoda eksploatacji urządzeń. Wybierając magazyny energii, należy pamiętać o tym, że nie każdy falownik ma postać hybrydową, zwłaszcza, jeśli inwestujemy w modele niekoniecznie wyprodukowane w przeciągu ostatnich dwóch lat. Zanim na dobre zaczęły się pojawiać falowniki hybrydowe - ich poprzednikami były typowe falowniki sieciowe. Nie posiadały niestety tak szerokich możliwości, ale w wielu domach zdarza się je stosować do dziś.

Największą siłą falowników hybrydowych jest połączenie funkcji. Korzystając wyłącznie z falownika sieciowego, jesteśmy zdani wyłącznie na prąd z sieci, a w postaci hybrydowej możliwe jest korzystanie z prądu w formie wyspowej wtedy, gdy mamy do czynienia z awarią. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią niezależność i komfort codziennego korzystania z prądu.

Magazyny energii jako źródło magazynowania prądu

Prąd przez wszystkie ciepłe miesiące w roku musi zostać we właściwy sposób przetworzony i zatrzymany, by zastosować go ponownie. Jeśli nie chcemy nadwyżki wytworzonego przez panele prądu oddać do elektrowni - z pomocą przychodzą nam właśnie magazyny energii od Brewa.pl. Wybieramy model o pojemności dostosowanej do naszych potrzeb i oczekiwań. Pojemność magazynów energii rozpoczyna się od wartości około 5 kWh. Choć najczęściej w Polsce stosuje się magazyny energii z dostosowanymi oddzielnie falownikami - na rynku dostępne są już nowoczesne i uwspółcześnione pod kątem ergonomii modele, gdzie falownik wraz z magazynem energii stanowi jedną, konstrukcyjną całość. Nie każdy falownik sieciowy stosowano osobno, będzie w stanie pasować do wybranego magazynu energii. Przed zakupem warto więc sprawdzić, w jakim stopniu wszystkie urządzenia są ze sobą kompatybilne. Najlepsze rozwiązanie to nabyć magazyn energii po prostu już z wbudowanym falownikiem.

Magazyn energii - ile możesz zaoszczędzić?

Stosując domowy magazyn energii, możesz zaoszczędzić nawet do 70% rachunków za prąd. To bardzo dużo zwłaszcza w przypadku, kiedy jeden dom zamieszkuje kilka osób. Magazyny energii o pojemności 5 - 10 kWh będą dobrym rozwiązaniem dla rodzin zamieszkujących standardowe domki miejskie lub wiejskie. Dla gospodarstw rolnych lub domów jednorodzinnych poleca się magazyny o pojemności od 15 do 50 kWh. Na każdy nowy, zakupiony sprzęt Klienci otrzymują kilkanaście lat gwarancji. Można nabyć go z własnych funduszy, ale również dzięki dotacjom, np.w ramach programów dofinansowania “Mój prąd 4.0”, które pozyskiwać pomaga również zespół Brewa.pl!