Jacuzzi to urządzenie, które znamy przede wszystkim z ośrodków Wellness&SPA oraz kompleksów basenowych. W domach namiastką jacuzzi przez długi czas były wanny z hydromasażem, które niestety nie oferowały takich samych doznań jak profesjonalne urządzenia w gabinetach odnowy. Stan ten bardzo się zmienił, kiedy na rynku pojawiły się jacuzzi do użytku domowego – zarówno urządzenia przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach, jak i typowe jacuzzi do korzystania na zewnątrz. Urządzenia te – w odróżnieniu od dobrze nam znanych wanien z hydromasażem – oferują wysoką jakość masażu wodnego, jaki zapewniają silne dysze wodne oraz ich rozmieszczenie. Ale sam hydromasaż to nie jedyna funkcja, jaka jest dostępna w nowoczesnych jacuzzi dla domu. Za odpowiednią cenę możemy uzyskać urządzenie z funkcją ozonowania wody, wannę z anatomicznie wyprofilowanymi siedziskami/leżankami, urządzenie z podświetleniem ledowym oraz funkcją koloroterapii, jak również elektroniczny panel sterowania, który ułatwia dostosowanie aktualnych warunków pracy jacuzzi do naszych indywidualnych potrzeb i bieżących oczekiwań.

 

No właśnie, wszystko to jest dostępne za odpowiednią cenę. W przypadku profesjonalnych domowych jacuzzi cena zależy od specyficznych cech urządzenia, wśród których najważniejszą rolę odgrywają:

  • rozmiar jacuzzi – im większe jest urządzenie, im więcej osób może z niego jednocześnie korzystać, tym jest ono droższe; dlatego zastanawiając się na wyborem minibasenu z funkcją hydromasażu do ogrodu czy też wanny SPA do domu warto zastanowić się, ile osób faktycznie będzie korzystać z urządzenia w tym samym czasie; funkcjonalność jacuzzi nie zmienia się wraz z jego rozmiarem – jednoosobowe wanny mają takie same funkcje, jak urządzenia przeznaczone dla kilku osób – ale cena tak;
  • funkcjonalność jacuzzi – im bogatszą wybierzemy funkcjonalność urządzenia, tym więcej będziemy musieli za nie zapłacić, standardowe jacuzzi z dyszami wodnymi oraz funkcją zarządzania mocą hydromasażu kosztują kilka tysięcy złotych, te same urządzenia z szerszym wachlarzem funkcjonalności będą już odpowiednio droższe, na cenę wpływają opcje takie jak:
    • liczba programów sterowania dyszami wodnymi – im więcej dostępnych wariantów hydromasażu, tym droższe urządzenie;
    • funkcja ozonowania wody;
    • wyposażenie urządzenia w elektroniczny panel sterowania – mimo że elektroniczne panele sterowania są już pewnego rodzaju standardem, w przypadku domowych jacuzzi ich obecność może zdecydowanie wpływać na cenę, która staje się odpowiednio wyższa;
    • wyposażenie w grzałki i termostat – choć dla większości z nas czymś zupełnie naturalnym jest gorąca woda w jacuzzi, gros domowych wanien SPA nie jest wyposażona w grzałki, które umożliwiłyby stałe podgrzewanie wody w jacuzzi tak, aby zachowała ona zadaną temperaturę;
    • podświetlenie urządzenia z funkcją zmiany koloru oraz częstotliwości światła, co umożliwia dodatkowy relaks poprzez koloroterapię – urządzenia wyposażone w szeroki zakres funkcji świetlnych są droższe od wanien pozbawionych podświetlenia oraz tych wyposażonych wyłącznie w podstawowy wariant świetlny.
  • sposób instalacji urządzenia – domowe wanny z hydromasażem oraz minibaseny z dyszami wodnymi są dostępne w dwóch wariantach instalacyjnych, jako urządzenia wolnostojące oraz jako urządzenia do zabudowy; te drugie – podobnie jak wszystkie inne urządzenia do zabudowy w naszych domach – są relatywnie droższe niż urządzenia wolnostojące; różnica w cenie wynika przede wszystkim z konieczności zastosowania innych rozwiązań technologicznych, których implementacja niesie za sobą wyższe koszty produkcji jacuzzi; decydując się na urządzenie do domu, w szczególności do ogrodu powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko walor estetyczny określonej konstrukcji, ale przede wszystkim możliwości instalacyjne.

 

Jak widać, o cenie jacuzzi decyduje gros czynników. Wszystkie one to zmienne, którymi możemy z dużą dozą swobody zarządzać decydując się na zakup oraz instalację wybranego urządzenia.

od czego zależy cena jacuzzi w domu