Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019

EKD - czyli Ekstremalna Droga Krzyżowa jest nową formą duchowości zainicjowaną  już w 2010 roku! Z roku na rok ta wyjątkowa inicjatywa zyskuję coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród młodych i wielbicieli sportów ekstremalnych, ale również wszystkich którzy chcieliby w wyjątkowy sposób przeżyć czas wielkiego postu.  

Tegoroczna edycja (noc z 12/13 kwietnia 2019 r.) obejmuje swym zasięgiem 25 państw oraz 400 miast. Organizatorzy przygotowali 882 tras o różnej skali trudności (średnia długość ponad 40 km). Najwięcej tras przygotowanych w Polsce za cel swojej pielgrzymki wytyczyło sobie Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niektóre z tras również prowadzą do i z Wadowic! 

Ci, którzy mają do tego warunki fizyczne i motywację duchową mogą jeszcze dołączyć do tej niecodziennej modlitwy (wyprawa nocą, przy zmiennych warunkach atmosferycznych, w trasie ok. 40 km). Więcej informacji można znaleźć na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

IT Wadowice: Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019