Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę różnych rolet zewnętrznych. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszą się także rolety bezinwazyjne w technologii solarnej, które nie wymagają prowadzenia skomplikowanych prac montażowych. Co warto o nich wiedzieć?

Montaż osłon takich jak rolety zewnętrzne niesie ze sobą wiele zalet – zapewniają większą prywatność, pozwalają na regulowanie poziomu nasłonecznienia w pomieszczeniach, poprawiają ich bezpieczeństwo, a także zmniejszają ucieczkę ciepła.

Do wyboru mamy obecnie różne rodzaj rolet, w tym także specjalne elektryczne rolety bezinwazyjne, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla rolet przewodowych wymagających podłączenia do instalacji elektrycznej.

Takie rolety elektryczne zewnętrzne można zakupić między innymi od firmy Bubendorff – to renomowany francuski producent rolet zewnętrznych, z którego ofertą można zapoznać się między innymi na stronie internetowej.

Specjalnością firmy Bubendorff są rolety solarne, czyli specjalne rolety elektryczne, które działają na bazie energii promieniowania słonecznego. Dzięki temu nie wymagają inwazyjnego montażu do budynku. Co warto wiedzieć na ich temat?

Wybierz rolety solarne z bezinwazyjnym montażem!

Rolety solarne to specjalne elektryczne rolety zewnętrzne, które zostały wyposażone w panele fotowoltaiczne – wytwarzające energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Energia ta następnie magazynowana jest w specjalnych akumulatorach i może być wykorzystana do zasilania silnika rolety, aby ją opuszczać i podnosić.

Nowoczesne rolety okienne bezinwazyjne wyposażone w technologię solarną mogą działać nawet podczas pochmurnych dni – nie muszą być wystawione na bezpośrednie działanie słońca, dlatego też mogą pracować przez cały rok, nienależnie od warunków atmosferycznych.

Rolety bezinwazyjne zewnętrzne – wybierz rolety solarne!

Gdy chodzi o rolety bezinwazyjne montaż jest naprawdę bardzo prosty – nie trzeba wówczas powadzić specjalnej instalacji elektrycznej, aby zasilić rolety. Są one najczęściej montowane natynkowo, jak rolety elewacyjne, dzięki czemu doskonale nadają się do istniejących już budynków.

Rolety solarne – najważniejsze cechy:

  • dają niezależność – nie ma potrzeby doprowadzania instalacji elektrycznej
  • bezinwazyjny montaż – redukcja czasu i kosztów montażu, ponieważ roletę montujemy tylko do elewacji, bez potrzeby prowadzenia dodatkowych instalacji
  • wysoki komfort – nie trzeba obsługiwać rolet ręcznie, co oszczędza też dużo czasu
  • energooszczędność – poprawiają właściwości termoizolacyjne budynków
  • bezpieczeństwo – posiadają właściwości antywłamaniowe
  • dokładne dopasowanie – możemy zamówić takie rolety bezinwazyjne na wymiar
  • czujnik nasłonecznienia – dzięki wyposażeniu rolety w czujnik tego rodzaju może ona automatycznie opuszczać się o zmierzchu i podnosić o poranku
  • dodatkowe funkcje sterowania – takie rolety zewnętrzne elektryczne mogą być także wyposażone w radiowy wyłącznik czasowy lub mogą współpracować z instalacjami typu inteligentny dom

Gdy chodzi o takie rolety bezinwazyjne opinie są przeważająco pozytywne, dlatego też warto rozważyć je wtedy, gdy zależy nam na komforcie korzystania z rolet bez potrzeby prowadzenia standardowej instalacji.

Firmy dostarczające rolety solarne, mogą wykonać je na indywidualne zamówienie klienta. Takie rolety bezinwazyjne w kasecie mogą mieć różne wymiary i kolory, dlatego można dopasować je indywidualnie do każdego budynku.