Wgniecenia w karoserii spędzają sen z powiek wielu kierowcom. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również obniżają wartość pojazdu. Aby je usunąć, nie trzeba jednak prowadzić skomplikowanych, kosztownych napraw – teraz możliwe jest usuwanie uszkodzeń karoserii bez lakierowania, czyli metoda PDR!

Niektórzy kierowcy lekceważą wgniecenia w karoserii, ponieważ tak naprawdę nie wpływają one na kondycję pojazdu – nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa jazdy i nie zmniejszają jej komfortu. Z drugiej jednak strony nie wyglądają dobrze i powodują, że przy sprzedaży pojazd będzie mniej wart.

Aby przywrócić samochodowi jego oryginalny wygląd i wartość, nie trzeba jednak kupować nowych elementów karoserii czy prowadzić typowych napraw ze szpachlowaniem i lakierowaniem. Alternatywa to serwis blacharski typu PDR.

Gdy interesuje nas takie blacharstwo Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z tej oferty. Profesjonalne naprawy blacharskie tego rodzaju świadczy między innymi autoryzowany serwis Ford Lipski.

Blacharstwo Warszawa – co to jest PDR?

Skrót PDR to w języku angielskim Paintless Dent Repair, co można przetłumaczyć jako usuwanie wgnieceń bez malowania – lakierowania. W tym przypadku nie są już potrzebne naprawy lakiernicze, co powoduje, że prace nie tylko są szybsze, ale i tańsze.

Blacharstwo lakiernictwo PDR cieszy się dużym zainteresowaniem również w Polsce – to metoda alternatywna dla standardowych prac oferowanych przez warsztat blacharsko lakierniczy. Jak przeprowadza się naprawy blacharki metoda PDR?

Blacharstwo Warszawa – na czym polega naprawa PDR?

Naprawy typu PDR prowadzone są z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i preparatów, za pomocą których specjalista może wyciągać albo wypychać niewielkie wgniecenia w karoserii samochodu.

Wyciąganie wgnieceń wykonuje się z wykorzystaniem specjalnego kleju oraz zaczepów, które powodują wyciągnięcie wgniecenia powstałego w karoserii, na przykład po gradobiciu. Taka metoda sprawdza się w przypadku elementów, które są trudnodostępne – ni trzeba wtedy przeprowadzać demontażu karoserii, na przykład dachu.

Także technika PDR to wypychanie wgnieceń – w tym przypadku naprawy blacharskie Warszawa prowadzone są już nieco inaczej. Wtedy specjalista dostaje się do wgniecenia od spodu i wypycha je odpowiednim narzędziem – jego kształt może różnić się w zależności od typu uszkodzenia.

Po wykonaniu takich prac blacharka samochodowa jest praktycznie jak nowa – po wgnieceniach najczęściej nie ma żadnego śladu, a tym samym wartość pojazdu nie ulega zmniejszeniu.

Blacharstwo Warszawa – usuwanie wgnieceń w karoserii metodą PDR

Blacharstwo Warszawa – ile kosztuje usuwanie wgnieceń PDR?

Jeśli chodzi o ceny, z którymi związane jest takie blacharstwo lakiernictwo Warszawa cennik jest bardzo atrakcyjny – za usuniecie jednego wgniecenia trzeba zapłacić najczęściej od około 50 do 100 złotych.

W przypadku większych powierzchni ceny mogą dochodzić nawet do 4000 złotych, ale na ogół to koszt rzędu 1000-2000 złotych.

Chociaż ceny mogą wydawać się spore, to jednak w porównaniu z tradycyjnymi metodami są znacznie niższe. Dokładną wycenę można uzyskać po sprawdzeniu pojazdu przez specjalistę w zakresie PDR.

Blacharstwo Warszawa – gdzie można skorzystać z napraw typu PDR?

Jeśli interesuje nas prowadzony bez lakierowania serwis blacharski Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym możemy skorzystać z takiej usługi.

Po wprowadzeniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „PDR blacharstwo lakiernictwo warszawa” można zobaczyć, które firmy specjalizują się w takich pracach.