18-06-2019

Ponad 3 miliony złotych z rządowego programu na remonty dróg powiatowych

W poniedziałek, 17 czerwca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie samorządom symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Ze stolicy województwa zadowoleni wyjeżdżali m.in. starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas oraz wicestarosta Beata Smolec. Powiat Wadowicki otrzymał bowiem 3 196 461 zł na przebudowę odcinków dwóch dróg w naszym regionie: nr 1769K Spytkowice – Bachowice - Witanowice oraz 1707K Brody - Palcza w miejscowości Skawinki.

W sumie przebudowanych zostanie ok. 4,5 km powiatowych dróg. - W przypadku pierwszej drogi będzie to ok. 2,7 km, a jeśli chodzi o Skawinki to gruntownie wyremontujemy ponad 1,8 km traktu – precyzuje starosta Eugeniusz Kurdas. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz samorząd w tym roku uzyskał ponad 3 mln zł z tego rządowego programu. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli nam jeszcze szybciej remontować nasze drogi. Chcemy, aby nasi mieszkańcy i goście czuli się na nich bezpiecznie, aby jazda była dla nich przyjemnością. Już wiele zrobiono w tym kierunku, nie zwalniamy jednak tempa, działamy dalej. Komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców, to jeden z priorytetów tej kadencji samorządu powiatowego – dodaje starosta.

Prace na obu powiatowych traktach rozpoczną się w najbliższym czasie i powinny zakończyć do końca października tego roku. Koszt dotacji z FDS obejmuje 50 procent kosztów kwalifikowalnych zadań. Reszta środków będzie pochodzić z budżetu powiatu.