Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Banki od lat prześcigają się w oferowaniu najbardziej korzystnych warunków zarówno lokat, jak i pożyczek. Skąd jednak czerpać wiedzę i informacje o tym co dzieje się w sektorze bankowym? Portal https://bankowemiasto.pl to miejsce w którym znaleźć można aktualne wiadomości finansowe, które mogą okazać się niezwykle przydatne dla osób szukających dobrej oferty pożyczkowej i możliwości ulokowania swojego kapitału.

Mobilne portfele coraz popularniejsze

Jeśli chcemy iść z duchem czasu to bez wątpienia należy zwracać uwagę na aktualnie zmieniające się trendy na rynku związanym z finansami. Okazuje się bowiem, że karty płatnicze, które tak chętnie są używane przez Polaków powoli zastępowane są przez aplikacje w telefonach komórkowych. Mowa tutaj o cyfrowych portfelach mobilnych. Zarówno sygnowanych przez banki, jak i związane z różnymi firmami działającymi w przestrzeni internetowej. Google Pay lub Apple Pay stanowią doskonały przykład tego, że bankowość elektroniczna wkracza w szeroką sferę usług internetowych. Płatności za pomocą telefonu są bez wątpienia bardzo wygodne.

Jednak z pewnym dystansem do tego podchodzą tradycyjni użytkownicy kart płatniczych, a głównym argumentem jest to, że nie można wypłacić pieniędzy z bankomatu jeśli nie mamy przy sobie fizycznie karty. Okazuje się jednak, że nawet na taki scenariusz są przygotowane nowoczesne bankomaty, które umożliwiają wypłatę pieniędzy za pomocą specjalnego kodu, generowanego w aplikacji na telefonie. Czyżby więc powoli zbliżał się zmierzch typowych kart płatniczych?

Samoobsługowe terminale w bankach, zamiast czekania w kolejce

Śledząc wiadomości bankowe zauważyć można, że coraz większa liczba banków stawia na samoobsługę. Jest to w pewnym sensie wygoda dla klienta, który nie musi czekać w długiej kolejce jedynie po to, aby wpłacić lub wypłacić małą lub większą kwotę pieniędzy. Oczywiście terminale gotówkowe, czyli bankomaty i wpłatomaty nie zastąpią całkowicie obsługi klienta przez kasjera w banku, ale mimo wszystko są doskonałą alternatywą, która pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Jak wyraźnie widać to krok w kierunku jeszcze lepszego zarządzania pieniędzmi. Zarządzenie kontem przez internet stało się czymś zwyczajnym i wręcz obowiązkowym dla większości banków. Samoobsługowe terminale to kolejny krok w kierunku zaoszczędzenia na obsłudze klienta. Daje to też spory komfort, bo w razie potrzeby możemy udać się do banku i uzyskać wymaganą kwotę pieniędzy, a wszelkie transakcje przeprowadzimy przez internet za pośrednictwem komputera lub telefonu komórkowego.

Warto znać aktualności bankowe