Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Jak precyzyjnie obrabiać materiały takie jak metal?

Firmy produkcyjne to często dobry pomysł na biznes. Takie firmy charakteryzują się tym, że często można na tym bardzo dobrze zarobic. Taka firma to poważna inwestycja, gdyż zatrudniamy w niej nie tylko wielu pracowników, ale też musimy liczyć się z zakupem wielu maszyn produkcyjnych. Tak też firmy produkcyjne obracają bardzo dużymi kwotami pieniężnymi i ważne jest to by produkty wychodzące z takiej firmy spełniały wszystkie normy jakościowe i by był na nie popyt. Jeżeli wykonujemy w takiej firmie elementy metalowe to bardzo ważna jest obróbka. Szczególnie ważne jest to w przypadku elementów małych, tu ważna jest precyzja. Obróbka metodą skrawania wymaga od nas zakupu dobrych materiałów eksploatacyjnych. Rzeczy takie jak frezy do metalu muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby efekt był zadowalający. Gdzie jednak szukać takich narzędzi jak noże tokarskie, frezy do obróbki metalu czy innych narzędzi skrawających, skoro na rynku mamy tak wielki ich wybór? Warto zaznajomić się z ofertą Chorzowskiego sklepu Awa.

Awa to nie tylko sklep

Awa jest firmą działającą nieprzerwanie od 1992 roku. Zaopatruje wiele firm w elementy takie jak frezy cnc, narzędzia tokarskie, rozwiertaki czy wiertła vhm. Jest to firma, która dzięki doskonałej znajomości branży świadczy również usługi polegające na doradzaniu co do wyboru produktu, tak by obróbka z jego pomocą była jak najbardziej precyzyjna, zadowalająca i spełniała oczekiwania firm produkcyjnych. Tak też eksperci Awa potrafią wybrać z ponad 250 tysięcy dostępnych produktów, ten który najlepiej sprawdzi się w Waszej firmie. Co do produktów to wykonane są one tylko z najlepszej jakości materiałów. Znajdziemy tam produkty marek takich jak Widia, Iscar, Lamina, DHF czy Kojex. 

Frezy CNC dostępne w ofercie sklepu Awa

Frez ma za zadanie wykonać precyzyjną obróbkę. Może być on wykorzystany do obróbki materiałów takich jak metal, aluminium czy tytan. Świetnie sprawdzają się również frezy trzpieniowe w obróbce stali, stali nierdzewnej, stali hartowanej czy stopów lotniczych. Bardzo popularne są frezy węglikowe wykonane z proszku węglikowego. Dzięki drobnej granulacji frez taki sprawdza się świetnie nawet w przypadku twardych materiałów. W ofercie Awa znajdziemy frezy marek takich jak DHF, Widia czy Dormer.

Rozwiertaki, które dostać możemy w Awa

Rozwiertaków używa się w precyzyjnych obróbkach wykończeniowych. Tworzy się dzięki nim otwory, więc istotna jest tu precyzja i dobrze dobrany rozmiar. W ofercie Awa znajdziemy rozwiertaki zgrubne, stożkowe, kotlarskie, nastawne czy wykańczaki marek takich jak Widia czy Dormer dostępne w różnych rozmiarach. Rozwiertaki oferowane przez Awa są wykonane nie tylko z najlepszych materiałów, ale również spełniają wiele restrykcyjnych norm bezpieczeństwa

Noże tokarskie

Metoda obróbki jaką jest toczenie wymaga odpowiednich narzędzi. Z pomocą przychodzą noże tokarskie, które wybiera się pod kątem materiału, który ma być obrabiany. W Awa znajdziemy bardzo dobrej jakości noże tokarskie firm takich  jak Widia, Iscar czy Lamina.