Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 9 - 16 VIII 2020 r.

W niedzielę 9 sierpnia w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się odpust ku czci Wniebowzięcia NMP. Uroczystości jak co roku będą trwały przez cały tydzień.

W tym roku główne sierpniowe uroczystości odbędą się 14 sierpnia (piątek godz. 15.00) - procesja Pogrzebu Matki Bożej od Domku Matki Bożej oraz 16 sierpnia (niedziela godz. 6.30) - procesja Wniebowzięcia NMP od Grobu Matki Bożej. Pielgrzymi wraz z pięknie przystrojonymi asystami towarzyszącymi figurze Matki Bożej przejdą wzdłuż trasy Dróżek Kalwaryjskich. Natomiast w sobotę (15 sierpnia) bracia Bernardyni zapraszają na Kalwaryjski Dzień Młodych.

Karol Wojtyła jako mały chłopiec mieszkając w Wadowicach często odwiedzał z tatą to miejsce. Jedna wizyta pozostała szczególną. Gdy umarła Mama, Karol senior zabrał swoich synów do klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej i miał powiedzieć Karolowi, że: "teraz ta Matka Boża Kalwaryjska będzie Twoją mamusią". Dla Karola Wojtyły – późniejszego papieża Jana Pawła II było to wyjątkowe miejsce. Warto zajrzeć do kalwaryjskiego sanktuarium w drodze do Wadowic. 

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznego Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej można znaleźć na oficjalnej stronie kalwaryjskiego Sanktuarium


Ojcowie Bernardyni przypominają, że w czasie uroczystości obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz bazyliki i kaplic, zasłanianie ust i nosa.


Artykuły promocyjne

IT Wadowice: Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 9 - 16 VIII 2020 r.