Docieplenie stropodachu – kto powinien się na nie zdecydować?

Docieplenie stropodachu to sposób na zwiększenie wydajności energetycznej domu i zapewnienie komfortowej do życia temperatury domownikom. Można je wykonać różnymi metodami, dopasowanymi przede wszystkim do specyfiki konkretnej budowli. W tym artykule skupimy się na tym zagadnieniu i podpowiemy, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Kiedy docieplenie stropodachu to dobry pomysł?

Wiele osób zimą uskarża się na chłód panujący w domu. Jeśli konstrukcja wykonana jest poprawnie, nie powinno to mieć miejsca. Problemu możemy doszukiwać się w nieszczelnych oknach, jednak jednym najczęstszych winowajców są mostki termiczne w stropodachu. Żeby się ich pozbyć może wystąpić konieczność rozmontowania dotychczasowej instalacji i budowa nowej, jednak jest to czasochłonne i kosztowne rozwiązanie. Na szczęście w większości przypadków da się tego uniknąć. Często wystarczy docieplić stropodach za pomocą dodatkowej warstwy izolatu. Pozwoli to zapobiegać utracie ciepła, a w rezultacie oszczędzić na eksploatacji. Z kolei latem pomieszczenia nie będą nadmiernie się ogrzewać. Dom stanie się dzięki temu bardziej wydajny. Na docieplenie stropodachu powinien zdecydować się każdy, kto nie jest zadowolony z temperatury panującej w domu.

Docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania

Docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania jest jednym z najpopularniejszych sposób radzenia sobie z wadliwą termoizolacją. Polega ona na izolacji trudno dostępnych miejsc za pomocą nadmuchu, wykonywanego najczęściej za pośrednictwem węża. Służy do tego specjalny granulat, który pozwala docieplić stropodach bez konieczności jego rozmontowywania. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Fachowcy przygotują powierzchnię dachu i w profesjonalny sposób naprawią ubytki. Z docieplaniem stropodachu wiąże się ryzyko zapylenia domu, dlatego warto się przed tym zabezpieczyć. W razie wątpliwości zawsze można zapytać ekipę zajmującą się dociepleniem, jakie zabezpieczenia będą konieczne.