Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Blaty kuchenne z litego drewna do kuchni w stylu cottage

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, dzięki czemu sprawnie przygotujesz posiłek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by udekorować ją w taki sposób, aby gotowanie i jedzenie w tym pomieszczeniu sprawiało przyjemność tobie i twojej rodzinie. Dlatego wiele osób decyduje się na aranżację w stylu cottage, który przywodzi na myśl kuchnie naszych babć i klimatyczne wiejskie chałupki. Jeśli jesteś jedną z osób, które również gustują w tej staroświeckiej lecz urokliwej stylistyce, musisz zadbać o najdrobniejsze detale, w tym też o blaty kuchenne.

Blaty kuchenne z litego drewna – dlaczego pasują do stylu cottage?

Cottage, czyli tak zwany styl wiejski w kuchni, odznacza się prostotą, ale także przytulnym klimatem i wykorzystuje przede wszystkim naturalne materiały. Warkocze czosnku, suszone kwiaty oraz wiklina to ozdoby kuchennego wnętrza urządzonego na wiejską modłę. Wszystkie meble powinny być wykonane z drewna, to samo tyczy się blatów kuchennych. Blat wykonany z innego materiału zaburzy spójność wnętrza. Lite drewno natomiast, nie tylko pozwoli zachować niepowtarzalną atmosferę wiejskiej chatki, ale także będzie stanowić praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Drewniane blaty są bowiem wytrzymałe i odporne na ścieranie, więc łatwo je czyścić i zachować w dobrym stanie.

Blaty kuchenne z litego drewna – jak wybrać odpowiedni?

Meble w stylu cottage powinny sprawiać wrażenie lekko nadgryzionych zębem czasu i niedoskonałych. W związku z tym, w wiejskiej kuchni dobrze sprawdzą się blaty wykonane z dzikiego dębu, w którym czarne sęki są widoczne na drewnianej płycie. Inną ciekawą opcją jest buk rdzeniowy, na którym również można obserwować fantazyjne wzory, stworzone przez naturę. Przede wszystkim jednak ważne jest, aby drewno, z którego wykonany jest blat korespondowało zresztą mebli. Warto zajrzeć na stronę https://stolywood.pl/kategoria/blaty/do-kuchni/. Dostępne tam są blaty kuchenne z litego drewna robione na wymiar, a do wyboru jest kilka różnych rodzajów drewna. Ponadto można samodzielnie zdecydować o formie wykończenia blatu i dopasować go do kompletu lakierowanych lub olejowanych mebli.