Co zrobić, żeby nie przytyć podczas home office?

Obecna sytuacja pandemiczna całkowicie zmieniła nasz sposób pracowania. Większość biur i firm przeszła na zdalny tryb pracy. Co to oznacza dla pracowników? Wielogodzinne siedzenie z laptopem na kolanach, bliskość lodówki, brak motywacji do zdrowego odżywiania. Co to oznacza dla naszej figury?

Praca zdalna często oznacza przybranie na wadze

Na początku wszyscy cieszymy się z home office. Możemy pracować z kanapy, nie stoimy w korkach, nasz dress code to dresy i brak makijażu. Praca z domu to jednak też brak ruchu w ciągu dnia, częste sięganie po przekąski i zamawianie obiadu na wynos. Mogłoby się wydawać, że w domu będziemy jeść domowe obiady, ale zazwyczaj nie chcemy się odrywać od komputera i podjadamy w ciągu dnia. Siedzenie w domu sprawia też, że nie chce nam się wychodzić nawet po zakupy. Łatwiej było po nie wstąpić w drodze z pracy. Dodatkowo nie musimy już biegać na przystanek, chodzić po biurze, załatwiać różnych spraw w urzędach i latać po schodach. Każda taka czynność spalała kalorie, które pod koniec dnia sumują się w niezły wynik. Praca w mieście powoduje, że łatwiej nam skoczyć na siłownię w drodze do domu. Podsumowując – pracując z domu ciężko nam o samodyscyplinę.

Dieta pudełkowa ratunkiem podczas home office

Kiedy zauważysz, że gumka w dresach jest coraz bardziej opięta, a lodówka coraz szybciej pusta, czas pomyśleć o przejściu na dietę. Jeżeli masz problem z przygotowywaniem zdrowych posiłków i samodyscypliną, z ratunkiem przyjdzie fit catering https://catering-time.pl/kategoria/firmy-cateringowe/. Odpowiednia kaloryczność dobrana przez dietetyków pozwoli Ci utrzymać wagę, a nawet ją zrzucić na powrót do biura.

Monotonność związana z home office może przenieść się też na nasze gotowanie. Często wolimy ugotować jeden posiłek na kilka dni, nie urozmaicamy już naszego dnia pójściem do knajpy, nie chce nam się eksperymentować w kuchni. Fit catering to nie tylko dietetyczne, ale też ciekawe posiłki. Często możemy dzięki niemu poznać nowe smaki albo potrawy.

Home office to też dobry moment, żeby nauczyć się regularnego jedzenia. Kiedy pracujemy w biurze, cały dzień załatwiamy sprawunki, zajmujemy się dziećmi i innymi obowiązkami, często możemy zapomnieć o jedzeniu. Ma to oczywiście negatywny skutek na naszą wagę i zdrowie. Praca w domu to dobry moment, żeby zmienić ten nawyk. Dostając z samego rana 5 posiłków, łatwiej jest je rozłożyć na cały dzień. Często pojawia się tutaj inny problem – czasami zanim się zorientujesz, wszystkie pudełka zniknęły!

Połącz zdrową dietę z aktywnością fizyczną

Zdrowe odżywianie pomoże nam też ruszyć się z kanapy. Jeżeli nie mamy ochotę na siłownię, albo jest ona zamknięta, możemy pójść po prostu na spacer albo poćwiczyć z trenerem z Internetu. Każda aktywność spala kalorie, najważniejsze żeby regularnie się ruszać i pamiętać o przerwach w pracy. Chociaż raz na godzinę oderwijmy się od ekranu, rozciągnijmy kręgosłup i nogi i pozwólmy odpocząć oczom od niebieskiego światła. Dbajmy o zdrowie całego ciała, nie tylko o wagę.