Czy instalacja zbiornika przeciwpożarowego jest opłacalna?

Z jednej strony spełnienie wymagań postawionych przez przepisy, a z drugiej zapewnienie sobie spokoju i poczucia bezpieczeństwa – zbiorniki przeciwpożarowe to częste wyposażenie wielu budynków, w tym zakładów przemysłowych czy obiektów użyteczności publicznej. Ogromny prywatny magazyn wody do celów przeciwpożarowych to bez wątpienia spora autonomia. W razie wybuchu pożaru, prowadzenie skutecznej akcji gaśniczej jest możliwe nawet w przypadku niesprawności bądź braku ogólnodostępnych hydrantów. Budowa zbiornika wody ppoż jest możliwa nie tylko na etapie stawiania zupełnie nowego budynku. Dzięki współczesnym technologiom nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie wyposażenie znalazło się w istniejących już nieruchomościach.

Budowa zbiornika przeciwpożarowego – jak to się robi?

Wkomponowanie dużego magazynu na wodę do istniejących wnętrz, o często nieregularnym kształcie, może być nie lada wyzwaniem. W pomocą przychodzi tu nowoczesna forma produkowanych obecnie zbiorników przeciwpożarowych. To modułowa konstrukcja, która umożliwia finalny montaż bezpośrednio na placu budowy. Materiałem używanym do produkcji takich zbiorników jest wysokogatunkowe tworzywo sztuczne, które łączy lekkość z wysoką wytrzymałością mechaniczną. Mniejsze moduły mogą być z łatwością przetransportowane do ciasnych zakamarków piwnic czy pomieszczeń technicznych. W ten sposób, wypełniając całą dostępną przestrzeń podziemi budynku, otrzymujemy efektywną pojemność sięgającą nawet kilku tysięcy litrów.

Modułowa budowa – wysoka jakość

Budowa zbiornika przeciwpożarowego z wykorzystaniem współczesnych technologii to także gwarancja bezpieczeństwa. Producent zapewnia, że właściwy sposób montażu elementów zapewnia praktyczną bezobsługowość i długoletnią eksploatację systemu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że modułowy zbiornik ppoż może zostać zainstalowany w czasie o wiele krótszym niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań.