Św. Jan Paweł II pisał o niej „Mój ekspert osobisty od Humanae Vitae”, a włoski dziennik La Stampa określił ją „Agentem 007 Jana Pawła II”. Organizujemy bezpłatny wyjazd autokarem na pogrzeb śp. Wandy Półtawskiej. Zapisy pod numerem telefonu: 518 834 852. 

396021620 841086144684062 5092119647972837557 n - Organizujemy wyjazd na pogrzeb śp. Wandy Półtawskiej

Dziś w nocy, w wieku 101 lat zmarła Wanda Półtawska. Podczas II wojny światowej harcerka, łączniczka i kurierka, a po wojnie lekarz psychiatrii, doktor nauk medycznych, pisarka, niezłomna obrończyni prawdy, życia i wolności oraz jedna z najbliższych przyjaciółek i współpracowniczek Naszego Papieża.

Wanda Półtawska odegrała niezwykłą rolę w życiu Naszego Świętego Wadowiczanina. Dlatego chcemy ją godnie pożegnać. Organizujemy bezpłatny wyjazd autokarem na pogrzeb Pani Wandy. O dacie i miejscu pogrzebu poinformujemy, ale już teraz przyjmujemy zapisy na wyjazd. Ilość miejsc ograniczona. – informuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński
Biografia Wandy Półtawskiej to opowieść o niezwykłej podróży przez epoki, wypełniona twardymi wyborami, głęboką wiarą i nieustającą miłością do ludzi. Urodzona 2 listopada 1921 roku w Warszawie. W czasie II wojny światowej, angażowała się w działalność konspiracyjną. Była harcerką Szarych Szeregów i kurierką, przemycając informacje i pomagając prześladowanym. Po wojnie jej losy związane były z tragicznym obrazem powojennej Polski, gdzie próbowała leczyć psychiczne rany. W 1941 r. została aresztowana przez gestapo. Przebywała w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück, poddawana była tam eksperymentom medycznym.
Po wojnie studiowała medycynę i psychologię, uzyskała tytuł doktora psychiatrii i pracowała na Akademii Medycznej w Krakowie. Wanda Półtawska nie tylko wróciła do praktyki lekarskiej, ale także stała się głosem przeciwko bezprawiu reżimu. Jej opowieść stawała się symbolem oporu, a ona sama – ikoną walki o wolność. Zaangażowała się również w ruch obrońców życia, stając się jednym z głównych przeciwników aborcji. Za swoją działalność wyróżniana była m.in. Orderem Orła Białego oraz honorowym obywatelstwem Krakowa. Pani Wanda była też przyjaciółką Karola Wojtyły, a w czasie pontyfikatu Jana Pawła II bliską współpracowniczką papieża, członkinią Papieskie Rady ds. Rodziny, Papieskiej Akademii Życia i Papieskie Rady ds. Pracowników służby zdrowia. Jej właśnie zlecił po wyborze uporządkowanie swoich prywatnych spraw i dokumentów. Nie wiadomo, kiedy poznała Karola Wojtyłę. Prawdopodobnie stało się to w latach 50-tych w kościele Mariackim w Krakowie, kiedy poszła do spowiedzi do księdza w „zielonym płaszczu”. A porem mówiła, że znalazła księdza, który ją rozumie, któremu nie jest obojętny człowiek klęczący przy konfesjonale. Z czasem Karol Wojtyła stał się jej kierownikiem duchowym, spowiednikiem, w końcu przyjacielem na kolejne 50 lat. Dziś w nocy odeszła do Domu Ojca, ale jej dziedzictwo będzie trwać, inspirując kolejne pokolenia do walki o prawdę, wolność i wartości.