Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. Wczoraj, policjanci z Wadowic zatrzymali dwóch piratów drogowych.

24 października br., policjanci wadowickiej grupy SPEED, odebrali dwa prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. Około godz. 8.20 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo, który w Nidku miał na liczniku 101 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Natomiast cztery godziny później „wpadł” kierujący samochodem marki Suzuki, który w miejscowości Leńcze, jechał z prędkością 106 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Mieszkaniec Bielska-Białej oraz mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska, za popełnione wykroczenie, zostali ukarani mandatami w kwocie 1500 złotych i 13 punktami karnymi,  a ponadto policjanci zatrzymali elektronicznie ich prawa jazdy, które zgodnie z przepisami będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych. Wadowiccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.