Czym kierować się typując siatkówkę?

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Jest to spowodowane ogromnymi sukcesami, które odnosi reprezentacja oraz polskie kluby na arenie międzynarodowej. Ta popularność nie umknęła czujnemu oku bukmacherów, którzy oferują graczom dosyć rozbudowaną ofertę zakładów na ten sport. Dowiedz się, jak skutecznie typować siatkówkę!

Co warto wiedzieć o typowaniu siatkówki?

Siatkówka to bez wątpienia sport drużynowy nr 2 w Polsce. Pomimo większych sukcesów siatkarzy to nadal piłka nożna wiedzie prym w tej klasyfikacji. Co warto wiedzieć o typowaniu siatkówki? Przede wszystkim to, że jej obstawianie jest bardzo podobne do innych sportów drużynowych. Zakłady uwzględniają jednak specyfikę tej dyscypliny. Z jakimi ich rodzajami możemy się spotkać?

Mecze siatkówki należą do tzw. zdarzeń dwutorowych. Oznacza to, że mecz musi zakończyć się czyimś zwycięstwem i nie ma możliwości, że padnie remis. Jest to znaczne ułatwienie dla graczy zakładów bukmacherskich. Wśród najczęściej spotykanych w siatkówce zakładów możemy się spotkać z typem na zwycięzcę, handicapem punktowym, typowaniem liczby setów, dokładnym wynikiem czy obstawianiem rozstrzygnięć poszczególnych setów.

O czym warto pamiętać, typując siatkówkę?

Typowanie siatkówki jest bardzo podobne do obstawiania innych sportów drużynowych. Ma ona jednak swoją specyfikę. Warto ją uwzględnić decydując się np. na obstawienie liczby setów w meczu. Większość bukmacherów oferuje zakład opierający się na pytaniu, czy spotkanie skończy się na trzech setach, czterech odsłonach, czy może będziemy mieli do czynienia z tie-breakiem?

Wartym uwagi zakładem jest również ten dotyczący liczby punktów. Może on przybierać różne rodzaje. Dotyczyć on może konkretnych drużyn np. ile punktów zdobędzie ona w konkretnym secie lub całym meczu. Zazwyczaj ma to formę zakłady (więcej lub mniej). Zakład punktowy może także dotyczyć konkretnych zawodników.

Na co zwracać uwagę podczas typowania siatkówki?

Zabierając się za obstawianie meczów siatkówki, warto zwrócić uwagę na terminarz. Trzeba wiedzieć, że ma on większe znaczenie niż w przypadku np. piłki nożnej. Dlaczego? Ponieważ siatkarze grają częściej – co kilka dni, a czasem i dzień po dniu. Trenerzy często rotują składem, aby dać odpocząć kluczowym zawodnikom przed ważnym meczem. Absencja niektórych siatkarzy może poważnie wpłynąć na wynik.

Teraz rada, która dotyczy typowania wszystkich sportów drużynowych – warto obstawiać te rozgrywki, które się śledzi. Typowanie drużyn oraz lig, o których nie mamy wiedzy to prosta droga do przegranej. Przed obstawieniem zakładu należy wykonać analizę lub skorzystać z gotowych typów na dziś. Nie warto jednak typować ligi, o której wie się niewiele.