Koncert Surreal Players z Marceliną Gawron w Lanckoronie

W ostatnią styczniową niedzielę 28 stycznia we lanckorońskim Dworze niezwykle klimatyczny koncert- Surreal Players i Marcelina Gawron Music, piękny jazzowy dialog pianina, wiolonczeli i głosu.

Magda i Krystian, już jako doświadczeni artyści, podjęli współpracę by wykonać jednorazowe zlecenie. Niedoszło ono ostatecznie do skutku... za to zaowocowało duetem na lata.

Surreal Players, on – pianista i trębacz z zamiłowaniem do lotnictwa, żeglarstwa i fotografii, ona – filigranowa i delikatna wiolonczelistka, pasjonatka sztuk walk
Magda wywodzi się z klasyki, Krystian z jazzu. Synergia artystycznych temperamentów zaowocowała powstaniem kompozycji śmiało łączących odległe muzyczne gatunki, jazz, folk, muzykę ilustracyjną i eksperymentalną. Melodyjne tematy, jazzowe improwizacje, rytmiczne groovy, różnorodne barwy i brzmienia przenikają się wzajemnie i przywodzą na myśl muzykę filmową.

Dziewięć utworów trafiło na debiutancki album „Ideogram”, bardzo dobrze oceniony przez recenzentów muzycznych. Antoni Krupa, w Radio Kraków o płycie : "To wyimaginowany świat pełen kolorów, odcieni, zaskakujących zwrotów. Baśniowa przygoda porywających doznań." Twórczość SURREALSÓW została uhonorowana podczas 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców - KOROWÓD.

Magdalena Pluta - urodzona w Szczecinie krakowianka. Absolwentka krakowskiej AM oraz Berklee "Gary Burton: Jazz Improvisation Course". Jako muzyk sesyjny uczestniczyła w licznych nagraniach dla Polskiego Radia, produkcjach telewizyjnych, występowała na renomowanych festiwalach w kraju i za granicą ( Warsaw Summer Jazz Days, KlezMore Festival, Stanser Musiktage, Palm Jazz Gliwice, Chopin & Friends). Dokonała nagrań dla prestiżowej nowojorskiej wytwórni Johna Zorna TZADIK z zespołami Samech (2012) i Bester Quartet (2013). Ma na swoim koncie udział w prestiżowych projektach Dokąd, W poszukiwaniu dróg. Nowe i Stare Kolędy Zbigniewa Preisnera oraz w wielu nagraniach muzyki filmowej przez niego skomponowanej, m. in. Valley of Shadows z udziałem Lisy Gerard.

Krystian Jawor- kompozytor i aranżer. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki klasycznej oraz fortepianu jazzowego. Na stałe współpracuje z zespołami Max Klezmer Band, Groove Set, Agata Kulis Music, Gurgul Band, Giles Barratt Quartet. Przez kilka lat był klawiszowcem legendarnego zespołu Pudelsi oraz współpracował z Haliną Frąckowiak. Koncertował w Polsce, USA (Nowy Jork, Boston, Filadelfia, Waszyngton), Francji, Austrii, Niemczech, Danii, we Włoszech, na Węgrzech, Czechach i Słowacji.

Wciąż poszukują wchodząc w nowe artystyczne interakcje. Po znakomitym projekcje z legendarnym perkusjonalistą Mino Cinelu, artyści zaprosili do współpracy świetną jazzową wokalistkę młodego pokolenia, Marcelinę Gawron.

Marcelina Gawron, wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów a także pedagog, już od najmłodszych lat poszukiwała swojego miejsca w świecie muzyki. Ukończyła kolejno klasę skrzypiec, później kontrabasu, by ostatecznie wybrać wokalistykę jazzową. Współpracuje z wieloma wspaniałymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Koncertuje w Polsce i za granicą mi. n. M. Gawron Quintet czy formacji Jazzoom. Jest członkiem zespołu wokalno instrumentalnego Soul ’n ’Voices. Zapraszana jest do współpracy przy wielu projektach przez zasłużonych muzyków polskiej sceny jazzowej. Przy okazji wydania autorskiego albumu znalazła się w pierwszej dziesiątce listy TOP JAZZ magazynu Jazz Forum w kategorii: Wokalistka Jazzowa oraz Nowa Nadzieja.

W Jazz PRESS, w kwietniu 2019 roku, Piotr Pepliński napisał : „Gawron jest niezwykle autentyczna, mamy do czynienia z próbą dotknięcia prawdy, o którą w dzisiejszym silnie skomercjalizowanym świecie nie jest łatwo....”

Bilety: 50 PLN - rezerwacja pod numerem tel.784 410 014 lub przez Facebooka Dwór w Lanckoronie

Dwór Lanckorona, Kazimierza Wielkiego 7
34-143 Lanckorona
Poland
28 stycznia 2024 r. o  godz.18.00