Policjanci w całej Polsce wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Również funkcjonariusze z wadowickiej komendy włączyli się w to przedsięwzięcie w ramach działań profilaktycznych.

Celem tegorocznej imprezy charytatywnej było zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. Na terenie całego powiatu wadowickiego prowadzone były zbiórki przez wolontariuszy. Na rynku w Wadowicach można było skorzystać z mnóstwa atrakcji i spotkać się z przedstawicielami wielu służb mundurowych, w tym z policjantami. Na stoisku profilaktycznym przygotowany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach można było skorzystać z materiałów informacyjno-edukacyjnych i porozmawiać  o bezpieczeństwie, a także zobaczyć wykorzystywany w codziennej służbie policyjny sprzęt. Policjanci udzielali także informacji na temat naboru do służby w Policji. Najmłodsi otrzymywali kolorowanki i mogli również odbić swoje linie papilarne na pamiątkowym dyplomie.

 

  • Dwie umundurowane policjantki. Pośrodku stoi mały chłopiec ubrany w elementy umundurowania policyjnego.
  • Dwie umundurowane policjantki. Przed nimi stoi dziewczynka i chłopiec. Osoby stoją na tle namiotu.
  • Dwie umundurowane policjantki. Przed nimi stolik na którym są poukładane różne ulotki edukacyjno informacyjne.
  • Umundurowana policjantka. Przed nią stoją dwaj chłopcy. Jeden trzyma kajdanki, drugi ma założone na sobie elementy umundurowania policyjnego.
  • Na rynku w Wadowicach scena przed którą stoją ludzie. W tle budynki.
  • Umundurowana policjantka odbija linie papilarne małego chłopca.