JPremium - CMS Joomla! profesjonalne tworzenie stron WWW

Dziedzina stomatologii jaką jest protetyka, zajmuje się przywracaniem pierwotnych warunków zgryzowych, w następstwie utraty zębów bądź po ich uszkodzeniu. W Warszawie protetyka stomatologiczna zajmuje się także względami estetycznymi uzębienia. Dodatkowo są to też działania, które mają za zadanie poprawić funkcjonalność zębów.

Można wyróżnić trzy rodzaje uzupełnień protetycznych:

 • Uzupełniania ruchome, które da się wyciągnąć. Są to m.in. protezy nylonowe, protezy akrylowe, protezy szkieletowe na metalowej podbudowie, protezy acronowe oraz acetalowe
 • Uzupełnienia nieruchome, których nie da się wyciągnąć. Są to m.in. mosty i korony, czyli uzupełnienia ceramiczne oraz porcelana na metalowej podbudowie, lub też bardziej estetycznej bezmetalowej.
 • Uzupełnienia kombinowane. Są to ruchome protezy, połączone zasuwami, ryglami, koronami teleskopowymi lub zatrzaskami z uzupełnieniami stałymi.

Utrata zęba

Jeżeli utraciliśmy jakikolwiek ząb, powinniśmy podjąć działania, aby luka po nim została uzupełniona. Aktualnie można skorzystać z usług wielu specjalistów, którzy mogliby się tym zająć. Wystarczy sprawdzić w internecie jaką ofertę przedstawia chociażby protetyka stomatologiczna w Warszawie http://odentimplanty.pl/

Należy wiedzieć, że każdy z naszych zębów odpowiada za określone zadania. Normą jest kiedy wszystkie zęby stykają się z przeciwstawnymi oraz sąsiadującymi. Dzięki temu, całe uzębienie spełnia swoje funkcje, jest ono w pełni stabilne, a zęby się nie przesuwają.

Już nawet utrata jednego zęba może spowodować, że zostanie zaburzona pewna równowaga. Każda powstała luka, powinna być niezwłocznie uzupełniona. Zignorowanie takiej sytuacji może doprowadzić do szeregu komplikacji.

Jeżeli pozostawimy lukę beż żadnej interwencji i nie uzupełnimy brakującego zęba, musimy liczyć się z konsekwencjami, które mogą okazać się nieodwracalne. W wypadku każdej luki, najpóźniej po kilku latach, może dojść do poważnych problemów. Najczęściej skutki są do siebie podobne.

Nieuzupełnienie luki

W wyniku powstania luki po utracie zęba, często dochodzi do przesuwania się zębów w kierunku tej luki. Co za tym idzie, między zębami mogą tworzyć się przerwy, które są nieestetyczne oraz powodują stany zapalne dziąseł. Siła jaka powstaje kiedy żujemy pokarm, może doprowadzić do przechylania się zębów w stronę powstałej luki. W związku z tym, znacznie zaburzona może zostać tzw. symetria uśmiechu.

Kiedy spożywamy pokarm, miejsce po usuniętym zębie jest uciskane, jest to tzw. kość wyrostka zębodołowego. W takiej sytuacji, dochodzi do zaniku tej kości, co jednocześnie sprawia, że zanika też dziąsło. Kość w tym miejscu może po pewnym czasie wymagać przeprowadzenia zabiegu regeneracji. Aby osiągnąć naturalny wygląda twarzy, może się to okazać niezbędne.

Jako, że zęby zawsze przesuwają się ku sobie, w sytuacji kiedy dolny ząb nie ma kontaktu z zębem przeciwstawnym górnym, dolny ząb będzie się wysuwał ku górze, a co za tym idzie jego kość się znacznie osłabi. Stanie się on niestabilny i rozchwiany, w wyniku czego może być wymagane jego usunięcie.

Następnie może też dojść do nieodpowiedniego ułożenia zgryzu, czyli węzła urazowego. Pojawić się mogą zatem zmiany w skroniowo-żuchwowym stawie. Ten stan może bardzo często doprowadzić do bardzo silnych bólów głowy. Kontakt między zębami żuchwy, a zębami szczęki jest zaburzony. Kontakt zębów przeciwstawnych, nie jest już płaszczyznowy, a punktowy. W związku z tym, znacznie mniej efektywne staje się żucie pokarmów.

Co zrobić by luki nie powstawały?

W wypadku braków uzębienia, warto umówić się na konsultacje do protetyka stomatologicznego w Warszawie i w każdym innym mieście, znaleźć można sporą ilość wykwalifikowanych specjalistów. Lekarz z pewnością doradzi, jakie leczenie w danej sytuacji będzie odpowiednie. Należy jednak pamiętać, że lukom należy zapobiegać. Jeżeli takowa się u nas pojawi, powinniśmy natychmiastowo reagować i nie zwlekać z wizytą u protetyka.

Protetyka stomatologiczna w Warszawie – czy warto?

Decydując się na aparat ortodontyczny, każdy musi wziąć pod uwagę fakt, że należy w pewnym stopniu uważać, aby nie uszkodzić go podczas codziennego użytkowania. Każdy polecany ortodonta w Warszawie i w każdym innym mieście przyzna, że wyjątkową troską oprócz aparatu, powinny zostać objęte także zęby. Szczególnie zauważalne może być to zaraz po zdjęciu aparatu, ponieważ zęby mogą wymagać leczenia.

Unikaj lub ogranicz lepkie produkty

Istnieje kilka zasad żywienia, których warto przestrzegać podczas noszenia aparatu. Znacząco pomoże to w uniknięciu jego usterek oraz w codziennym czyszczeniu zębów. Warto więc zrezygnować z produktów o twardszej fakturze jak np. popcorn, orzechy, świeża marchew, kostki lodu, jabłka, kolby kukurydzy itp. Jeżeli jednak ciężko nam się oprzeć, spróbujmy chociaż kroić je na mniejsze kawałki.

Należy również postarać się wyeliminować niezdrowe nawyki takie jak chociażby obgryzanie paznokci, bądź też końcówek długopisów.

Dosłownie każdy polecany ortodonta w Warszawie, uczuli nas na spożywanie produktów lepkich. Są to wszelkiego rodzaju cukierki z toffi i karmelem, kandyzowane owoce czy też gumy do żucia. Wszelka żywność tego typu może oblepić aparat. Problematyczne mogą się okazać także nasiona malin, które wyjątkowo ciężko usunąć. Warto zrezygnować też z napojów wysoko słodzonych, przez które może dojść do powstawania bakterii chorobotwórczych.

Postaw na sprawdzone środki do czyszczenia jamy ustnej

Nie jest żadną nowością, że kiedy nosimy aparat ortodontyczny, powinniśmy zadbać o wysoką higienę swojej jamy ustnej. Oprócz stosowania renomowanych preparatów, warto zdecydować się też na elektryczną szczoteczkę do zębów. Dzięki jej małej główce, łatwiej będzie wyczyścić trudno dostępne miejsca.

Przydać się może dodatkowo wycior, który ułatwi czyszczenie międzyzębowych przestrzeni. Jest to narzędzie, któro kształtem przypomina szczotkę do czyszczenia butelek, natomiast jest znacznie mniejszych rozmiarów. Wyciory w niektórych przypadkach posiadają też jony cynku, które mogą działać bakteriobójczo oraz ochronią zęby przed kwasami, płytkami i kamieniem nazębnym. Dzięki wyciorom, uda się nam doczyścić wszelkie elementy aparatu – zamki, pierścienie oraz łuk aparatu.

Przydatnym urządzeniem dla wszystkich posiadaczy aparatów ortodontycznych z pewnością jest irygator. Przypomina on nieco elektryczną szczoteczkę do zębów. Irygator za pomocą sprężonego powietrza z wodą, może bardzo dokładnie doczyścić pod ciśnieniem wszelkie przestrzenie międzyzębowe. Doskonale poradzi sobie z wypłukaniem osadu z zębów, resztek jedzenia oraz wymasuje dziąsła. Skorzystać warto także z nici ortodontycznych. Od klasycznych nici dentystycznych wyróżniają je dwie grubości – cieńsza, do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych oraz grubsza, która przeznaczona jest do płytki wokół zamka.

Przeciwpróchnicza pasta do zębów

Należy być świadomym o sporych ilościach mikroorganizmów, które znajdują się w naszej jamie ustnej, tworząc płytkę bakteryjną. Może to spowodować powstanie próchnicy oraz różnego rodzaju stanów zapalanych dziąseł oraz nieprzyjemnej w skutkach paradontozy. U osób, które noszą aparat ortodontyczny, ryzyko wystąpienia tych chorób jest zdecydowanie większe. Stąd też niezwykle istotne jest stosowanie specjalnych past do zębów, które charakteryzują się silnym działaniem antybakteryjnym i przeciwpróchniczym. Dosłownie po każdym posiłku, nawet po najmniejszej przekąsce powinno się czyścić zęby. Resztki jedzenia wspierają powstawanie bakterii, stąd powinno się ich pozbywać jak najszybciej.

Kiedy nosimy aparat ortodontyczny, powinniśmy zrezygnować z wybielania zębów. Z powodu zakrytych przestrzeni przez części aparatu, preparaty wybielające nie dotrą do wszystkich obszarów zębów. Może to spowodować, że po zdjęciu aparatu będzie znaczna różnica w odcieniu między odsłoniętą, a zakrytą częścią zęba. Stąd też wybielanie zębów, warto odłożyć na czas po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

Aparaty na zęby – co podpowiedziałby Ci polecany ortodonta?

Kto nie lubi podróżować? Chyba niewiele jest takich osób! Dziś oferty wycieczek są tak bardzo korzystne, że niemal każdy może pozwolić sobie chociaż na kilka dni urlopu w egzotycznym kraju. Planując podróż należy jednak pamiętać nie tylko o noclegu i transporcie, ale również o ubezpieczeniu.

Od kilkunastu już lat obserwuje się, wzmożony ruch turystyczny Polaków. Jeżdżą oni chętnie po całym świecie. Przyczyniają się do tego zarówno otwarte granice, jak i tanie bilety lotnicze. O ile dawniej prym wiodły biura sprzedające wycieczki, dzisiaj wiele osób woli podróżować samodzielnie. Istnieje wiele portali, na których można znaleźć tanie noclegi oraz wiele atrakcji. Biura turystyczne, nie są już tak potrzebne. Jednak wybierając się na wakacje zaplanowane samemu, nie można zapomnieć i ubezpieczeniu. Jedną z bardzo korzystnych dla klienta możliwości jest ubezpieczenie podróżne online – bez wychodzenia z domu!

Jak wybrać ubezpieczyciela?

W Internecie można skorzystać z rozmaitych wyszukiwarek ubezpieczeń, i symulacji, dzięki którym można dowiedzieć się, który ubezpieczyciel zapewnia najlepszą na rynku ofertę. Nie zawsze jednak cena jest najważniejsza. Warto przede wszystkim sprawdzić, co zawiera ubezpieczenie i na jaką kwotę będziemy ubezpieczeni. Warto pamiętać, że w wielu krajach nawet proste zabiegi i konsultacje lekarskie są bardzo drogie. Niska suma ubezpieczenia może nie wystarczyć, aby czuć się komfortowo za granicą.

Szukając ubezpieczenia podróżnego online, należy znaleźć dobrą firmę ubezpieczeniową. Niektórzy opierają się o informacje zaczerpnięte od znajomych, inni szukają pomocy na formach internetowych. Jeszcze inni mają swoje zaufane firmy ubezpieczeniowe. Jednak bez względu na to, jak wybierzemy firmę, najważniejsze to ubezpieczyć się na kwotę adekwatna do zagrożeń. Jedziesz do kraju zagrożonego terroryzmem lub wiesz, że istnieje na tych terenach możliwość kataklizmów pogodowych? Ubezpiecz się na większa kwotę! Jeżeli jesteś chory na poważną, przewlekłą chorobę, również ubezpiecz się na kwotę wyższa! Jeżeli jedziesz z małym dzieckiem, podobnie – nie staraj się zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Niekiedy różnice w ubezpieczeniach są niewielkie i wynoszą po kilka lub kilkanaście złotych, a ma to bardzo duży wpływ na ostateczną sumę ubezpieczenia.

Ubezpieczenie t podróżne online – jak je kupić?

Zakup ubezpieczenia online nie jest w ogóle skomplikowany. Po wejściu na stronę ubezpieczyciela, wystarczy podążać zgodnie z wyznaczonymi przez niego punktami. Poniżej przykładowy scenariusz.

Po pierwsze, należy wybrać rodzaj ubezpieczenia. Tutaj do wyboru są różne możliwości: ubezpieczanie zagraniczne lub krajowe, indywidualne, rodzinne, dla grup, dla dwóch osób, na cały świat lub Europe.

Po drugie, należy wskazać, ile osób wyjeżdża i ma zostać objętych ubezpieczeniem. Należy również wskazać ich wiek.

Po trzecie, konieczny jest wybór daty wyjazdu. Do wyboru są daty wyjazdu oraz daty przyjazdu.

Po czwarte, klient ubezpieczalni może wybrać pomiędzy różnymi wariantami ubezpieczenia. Jeżeli planowane są podczas podróży sporty ekstremalne, warto zaznaczyć, że będą wykonywane. Trzeba także wybrać, czy chcemy ubezpieczać bagaż, opóźnienie lotu lub jego odwołanie. Każdy rodzaj ubezpieczenia powinien zawierać koszty leczenia oraz assistance, a także NWW i OC.

Po piąte, pozostaje już tylko opłacenie wybranego ubezpieczenia.

Zakup ubezpieczenia podróżnego online nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Wręcz przeciwnie. Ubezpieczenie turystyczne online, to jedna z najprostszych form kupienia ubezpieczenia. Aby kupić ubezpieczenie podróżne online, nie trzeba wychodzić z domu. Można to również załatwić z biura. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu w ciągu dnia, aby udać się do stacjonarnej placówki ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie podróżne online? Tak! To możliwe!

 • 68-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy
  Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy to konsekwencje kierowania pojazdem z nadmierną prędkością przez kierowcę samochodu marki Volvo. Mężczyzna poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.
  Wczoraj, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy pełniący służbę...
 • 44-latka odpowie za usiłowanie kradzieży
  Kilka dni temu mieszkanka Andrychowa usiłowała ukraść ubrania o wartości 540 złotych, które znajdowały się na wieszakach przed jednym z andrychowskich sklepów odzieżowych. 44-latka oglądała towar udając zainteresowaną klientkę, lecz jej celem była kradzież. Kobieta wykorzystując nieuwagę...
 • Xiaomi to firma działająca na chińskim rynku nieprzerwanie od roku 2001, kiedy to Lei Jun angażujący się wcześniej w różne przedsięwzięcia biznesowe postanowił wprowadzić w życie swoją wizję – innowacyjności dla każdego. W Xiaomi wierzy się, że wysokiej jakości produkty wytwarzane z użyciem najnowszej technologii powinny być dostępne dla wszystkich. Motto firmy jest wdrażane w życie poprzez rozwój urządzeń mobilnych oraz usług internetowych z pomocą fanów marki i zgodnie z ich potrzebami. Innowacyjność dla każdego to także przystępne cenowo rozwiązania na każdą kieszeń.

  Na polski rynek marka Xiaomi weszła przebojem. Jednych przekonała niska cena, innych mnogość oferowanych produktów… Oczywiście nie brakuje także przeciwników „chińskich” urządzeń mobilnych, którzy są przekonani, że rozwiązania marki Xiaomi nie mogą być dobre, gdyż jakość niesie za sobą wysoką cenę, a w przypadku Xiaomi cena bynajmniej nie sugeruje wysokiej jakości. Tak czy inaczej, smartphone Redmi Note dostępny pod adresem https://www.fostertechnologies.pl/pl/c/Redmi-Note-5/217 jest niezwykle popularny wśród użytkowników urządzeń mobilnych, poszukujących funkcjonalnych rozwiązań w przystępnych cenach.

  W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę telefon Xiaomi Redmi Note 5 – jeden z flagowych produktów marki, który ma zaspakajać potrzeby oraz oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

  Pojemna bateria i energooszczędny telefon

  Każdy użytkownik smartfona chociaż raz znalazł się w sytuacji, kiedy na wyświetlaczu pojawił się komunikat „niskiego poziomu baterii” akurat w momencie, kiedy musiał skorzystać z jakiejś aplikacji, a w pobliżu nie było dostępu do zasilania. Odpowiedzią na tego typu problemy jest oczywiście mobilne urządzenie magazynujące energię (tzw. power bank), jednak wielu użytkownikom zależy nie tyle na możliwości doładowania urządzenia w trakcie jego użytkowania, o ile na długiej pracy urządzenia na baterii.

  Redmi Note - poznajemy zalety najpopularniejszego „Chińczyka”

  Xiaomi Redmi Note 5 jest fabrycznie wyposażony w baterię o pojemności 4000 mAh, dzięki czemu nie wymaga tak częstego doładowywania, jak smartfony innych marek. Samo w sobie urządzenie jest niezwykle energooszczędne, w związku z czym energia zgromadzona w baterii wystarcza na relatywnie długi czas użytkowania. A dla użytkowników telefonów, którzy często wyjeżdżają i spędzają czas na wolnym powietrzu bez dostępu do źródła zasilania dobrą informacją jest fakt, iż urządzenie w stanie spoczynku może wytrzymać aż do 19 dni.

  Doskonałe zdjęcia i filmy

  Kluczem do sukcesu większości urządzeń mobilnych jest ich wielofunkcyjność. Dzisiaj, kiedy żyjemy w czasach obrazu bardzo ważna jest dla użytkowników możliwość wykonywania wysokojakościowych zdjęć. Taką właśnie możliwość daje chiński smartfon Xiaomi Redmi Note 5, który został fabrycznie wyposażony aż w dwa aparaty fotograficzne – jeden z tyłu obudowy, drugi przeznaczony do selfie. Aparat główny aparat główny z obiektywami 12 i 5 Mpix oraz aparat selfie o rozdzielczości 13 Mpix. Dodatkowym udogodnieniem jest wbudowana w obudowę lampa LED umożliwiająca wykonywanie wysokiej jakości zdjęć nawet przy nienajlepszym oświetleniu.

  Duży wyświetlacz

  Wisienką na torcie w przypadku omawianego modelu jest duży wyświetlacz5,99” Full HD+ o proporcjach 18:9, w którym ramka została zmniejszona do absolutnego minimum. Dzięki temu urządzenie stanowi doskonałe źródło mobilnej rozrywki – można na nim oglądać filmy i nie tylko. Nie bez znaczenia są także zaokrąglone rogi urządzenia, dzięki czemu obraz jest jeszcze lepszy.

  Pojęcia pożyczki krótkoterminowej i kredytu często są zamieniane. Jednak umowa kredytowa i umowa pożyczkowa nie są tożsame. Te produkty finansowe różnią się warunkami uzyskania, podstawami prawnymi, podmiotami udzielającymi te rodzaje zobowiązania. Poniżej wyjaśnimy jakie są podstawowe różnice między kredytem a pożyczką.

  Kredyt bankowy i pożyczka to dwa całkiem inne produkty finansowe. Pożyczka graniczy z mniejszymi formalnościami. O pożyczkę można aplikować przez internet bez wychodzenia z domu. Wniosek o pożyczkę można złożyć nawet z laptopa czy telefonu. Do uzyskania pożyczki potrzebny jest tylko dowód osobisty. Aby dostać kredyt, klient musi udać się do placówki bankowej, stać w długich kolejkach i kilka dni czekać na decyzję. Oprócz dowodu osobistego wnioskodawca musi przedstawić zaświadczenie z pracy i wyciąg z konta bankowego. Jeśli planujesz małe wydatki pożyczka krótkoterminowa stanie się dobrym rozwiązaniem. W razie konieczności dokonania większych zakupów warto aplikować o kredyt bankowy.

  Czy jest kredyt

  Kredyt udzielany jest na zasadach obowiązującego prawa bankowego. Bank jest zobowiązany do udzielenia klientowi na warunkach wyznaczonych w umowie odpowiedniej kwoty na okres ustalony w dokumentach, dotyczących kredytu. Klient zobowiązuje się do zwrotu otrzymanych kosztów wraz z kosztami w oznaczonym terminie. Umowa o kredycie musi być zawarta wyłącznie na piśmie. Oprócz tego ustne ustalenia stron nie mają tu dużego znaczenia. Podmiotem udzielającym kredyt może być wyłącznie instytucja bankowa. Zaciągając kredyt, kredytobiorca zawsze musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. Podczas aplikowania o dodatkowe koszty w banku należy podać cel, dla którego potrzebujesz pieniędzy. Instytucja bankowa na prawo kontrolować wydanie kosztów kredytowych. Umowa o kredycie zawsze oferuje ubezpieczenie.

  Czym jest pożyczka

  Zasady udzielenia pożyczki ustalone są w Kodeksie cywilnym. Umowa pożyczkowa może być zawarta nawet ustnie, w razie gdy kwota zobowiązania nie przekracza 1000 zł. Przedmiotem pożyczki są zarówno pieniędzy, jak i rzeczy. Warto wiedzieć, że przedmiotem zobowiązania nie może być rzecz, która posiada cechy indywidualne (np. samochód). Pożyczki pozabankowe udzielane są przez osoby fizyczne i prawne. Podczas aplikowania o gotówkę pożyczkobiorca nie jest zobowiązany do podawania celu, dla którego potrzebuje pożyczki. Otrzymane środki można wydać na dowolne cele. Więc zapis o celu nie musi być podany w umowie pożyczki. Strony umowy mogą samodzielnie ustalić zapisy dotyczące odpłatności zobowiązania. Wiele firm pozabankowych oferuje darmowe pożyczki nowym klientom, pod warunkiem terminowej spłaty. Stałym klientom również są dostępne liczne promocji, rabaty i zniżki.

  Podsumowanie

  Najważniejsze różnice między pożyczką kredytem można przedstawić w poniższej tabeli.

   

  Pożyczka

  Kredyt

  Podstawa prawna

  Kodeks cywilny

  Prawo bankowe

  Podmiot

  Osoby prywatne i fizyczne

  Bank

  Forma umowy

  Ustna, na piśmie, przez internet

  Na pismie

  Koszt

  Prowizja i oprocentowanie

  Bez dodatkowych kosztów

  Prowizja i oprocentowanie

   

  Zaciągając pożyczkę lub kredyt, pamiętaj, że musisz korzystać z tych produktów odpowiedzialnie. Dlatego przed aplikowanie o kredyt lub o pożyczkę sprawdź warunki pożyczania na stronie porównywarki https://marketpozyczka.pl/. Portal zawiera tylko aktualne dane o firmach pożyczkowych, co ułatwi dokonanie odpowiedniego wyboru.

  Kredyt a pożyczka - jakie są między nimi różnice?

 • V Sesja Rady Powiatu w Wadowicach
  V Sesja Rady Powiatu w Wadowicach odbędzie się 21 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 24. Porządek obrad w załączeniu. 
 • W pływaniu wadowiczanie najlepsi
  11 lutego br. na pływalni „Delfin” w Wadowicach zorganizowano finały powiatowe w pływaniu drużynowym oraz indywidualnym w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz...
 • Andrychowscy kryminalni zatrzymali złodziei, którzy okradli starszą panią
  Policjanci zatrzymali trzy osoby, które okradły starszą kobietę podając się za pracowników Zakładu Wodociągów. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności.
  7 lutego 2019 roku andrychowski komisariat został powiadomiony o kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak wynikało z...
 • Prawdziwa uczta dla miłośników jazzu! Zapraszamy na koncert zespołu Piotr Wyleżoł Quartet promujący nowy album wydany w legendarnej serii Polish Jazz vol. 79.

 • Tymczasowy areszt dla sprawcy szeregu przestępstw
  Wczoraj Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował 3-miesięczny areszt wobec 36-latka, który na terenie Andrychowa dopuścił się szeregu przestępstw.
  27 stycznia 2019 roku 36-letni mieszkaniec Andrychowa został zatrzymany przez funkcjonariuszy andrychowskiego komisariatu, po tym jak wielokrotnie (...
 • 34- latek wpadł z narkotykami, ponadto jak się okazało był poszukiwany
  Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w Andrychowie zatrzymali 34-latka, który jak się okazało był poszukiwany do rocznej odsiadki. Ponadto w trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające, za co dodatkowo grozi mu do 3 lat więzienia.
  Wczoraj po północy na ul....
 • Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko odbędzie się w weekend 16-17 lutego w Wadowickim Centrum Kultury. Znany i lubiany Przegląd Filmów Górskich ma...

 • Tymczasowy areszt dla sprawcy szeregu przestępstw
  Wczoraj Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował 3-miesięczny areszt wobec 36-latka, który na terenie Andrychowa dopuścił się szeregu przestępstw.
  27 stycznia 2019 roku 36-letni mieszkaniec Andrychowa został zatrzymany przez funkcjonariuszy andrychowskiego komisariatu, po tym jak wielokrotnie (...
 • Koniec karnawału zbliża się wielkimi krokami! Z tego powodu, zapraszamy wszystkie osoby powyżej 55 roku życia kochające taniec i dobrą zabawę, na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 19 lutego, o godzinie 18:00 w sali kameralnej...

  Zobacz również

  logo RSS