Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta WadowiceTakie siostry to skarb! Przyjdźmy na piknik i złóżmy się na to auto! Nazaretanki prowadzące DPS na Lwowskiej w Wadowicach mają problem. Samochód, którym od 20 lat wożą niepełnosprawnych, odmawia posłuszeństwa. Pieniędzy na nowy brak, dlatego siostry postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i organizują piknik, z którego dochód zostanie przeznaczony na nowe auto. Czujcie się zaproszeni!

Przejażdżki na ośle, pokazy „psów-sportowców”, koncert kapeli góralskiej, loteria fantowa z fajnymi nagrodami, jak np. wejściówki do Energylandii – to tylko część z wielu atrakcji, które czekają nas na wyjątkowym pikniku integracyjnym, zorganizowanym przez siostry Nazaretanki.
Powiat Wadowice- Staraliśmy się przygotować atrakcyjny program, w którym nie zabraknie ciekawych występów i konkursów, loterii fantowych, gier terenowych. Gwarantujemy też smaczne jedzenie  oraz wspaniałą rodzinną atmosferę. Będzie to okazja do zapoznania się z Mieszkankami DPS oraz z tym, czym zajmują się na co dzień. Podziwiać będzie można ich zdolności plastyczne, taneczne oraz sportowe – zachęcają siostry nazaretanki.

Cel pikniku jest szczytny. Siostry zbierają na nowy samochód, którym będą mogły przewozić swoich podopiecznych z DPS-u działającego na ul. Lwowskiej 31 w Wadowicach przy Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek. Stare auto służyło w DPS-ie przez ostatnie 20 lat i jest już bardzo wyeksploatowane.

- Podczas pikniku będzie możliwość  nabycia różnorodnych prac wykonanych przez Mieszkanki DPS. To jedna z form wsparcia zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, taki dar na „samochód od serca” – dodają siostry zakonne.

Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę (12.05) o godzinie 12:00 w ogródku przez zakonem i potrwa do godziny 18:00. Patronat honorowy nad piknikiem objął starosta wadowicki Bartosz Kaliński, a podległy mu urząd jest jednym z fundatorów nagród.

Piknik zorganizowany jest w ramach obchodów przypadającego na 5 maja Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

PROGRAM PIKNIKU INTEGRACYJNEGO:
(program może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora)

12.00 - Oficjalne rozpoczęcie, powitanie gości i występ Mieszkanek DPS (wiersze Ewy….)
12.30 -  Rozpoczęcie loterii fantowej „DAR SERCA”
          - Schola „Perełki Maryi” z Paszkówki
          - możliwość zwiedzania Domu do godz. 16.30 (wejście z opiekunem co 30 minut)
        - malowane twarzy, zajęcia plastyczne (kwiatki z bibuły, modelowanie balonów), bańki mydlane, przejażdżka na ośle
        - bigos, ciasto, wata cukrowa, kawa i herbata
13.00 - Pieski trenujące sport Agility
13.40 - Zespół dziecięcy „Jakubowe muszelki”
Od 14.00 – kiełbaski i kaszanka z grilla
14.20 - Grupa Teatralna „Kurtyna” ze Stanisławia Górnego i Mieszkanki DPS
w przedstawieniu pt: „Urodziny Żółwia”
14.40 -  Początek gry terenowej
14.45 – Zakończenie loterii fantowej „DAR SERCA”
15.00 – Losowanie nagrody głównej (2 bilety wstępu do Parku Rozrywki  „Energylandia” w Zatorze) i dwóch nagród dodatkowych
15.30 -  Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Wadowicach
          -  Rozpoczęcie loterii fantowej „FANTOLANDIA”
16.30 - Zespół góralski „Folk Power”
17.15 – Wspólne śpiewanie z Mieszkankami DPS
          -  Zakończenie loterii fantowej „FANTOLANDIA”
17.30 – Losowanie nagrody głównej (ufundowanej przez Pana Starostę Wadowic Bartosza Kalińskiego) i dwóch nagród dodatkowych
           - Zakończenie gry terenowej i rozdanie nagród
18.00 - Podziękowania i zakończenie Pikniku


Komentarze  
0 #1 Przemek 2018-05-16 15:16
Cudowne pikniki organizują animatorzy z kreatorzyimprez .pl/animacje-dl a-dzieci/
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.